Mastičky na miminko

Majka636 14.04.17 13:02

Matičky na miminko

ahoj, chtěla bych se poradit ohledně krémů na miminko. V květnu se nám má narodit miminko a u kosmetiky stále váhám, protože se v tom nevyznám a každá používá něco jiného, tak bych byla ráda za rady a doporučení, určitě bych chtěla něco šetrnějšího a co nebude dětskou pokožku vysušovat ani dráždit.

• Citovat
  • Nahlásit
Theaa 16.04.17 13:06

Co jsou to matičky na miminko? 8o

hafik 16.04.17 16:34

@Theaa Já si myslím, že mělo být napsané : mastičky na miminko :mrgreen: :mrgreen:

Theaa 16.04.17 16:35

@hafik

Máš pravdu, díky. :D

Marggalít 16.04.17 20:59

@Majka636
To jsme takhle jednou měli doma pěkně volezlý miminko - Mates se po narození loupal jak had, za ušima a ve vláskách měl „stroupky“, každou chvíli nějaký pupínky, vyrážky - a pomohlo tomu naopak NEMAZÁNÍ. Všechny krémy a mastičky byly jen přítěží. Jako dokonalá a účinná péče se ukázala ovesná koupel (k sehnání v DM nebo lékárně - v pixle vyjde líp než sáčkovaná) s pár kapkami přírodního mandlového oleje. Po ní byla kůže hebounká, vláčná ale nemastná, ani na opruzeniny nakonec skoro vůbec netrpěl (to jsem ho pak občas přimázla něčím k tomu určeným a hlavně nechala na vzduchu)…Takže skoro všechny připravené miminkovské masti jsem pak vypatlala na ruce. A třeba ty „stroupky“ z vlásků jsou nejlíp dolů právě jen tím olejem - nechá se změknout, pak se to umyje a hotovo. Hlavně žádný velký štráchy!

Marggalít 16.04.17 21:14

Později jsem ten mandlový olej roztřepávala před vmícháním do koupele v trošce mléka, aby se nedržel na hladině (mléko je emulgátor a samo o sobě zvláčňuje) a občas přidala kapku levandulové esence. Koupel s vůní levandule miluje pořád. Ono je samozřejmě potřeba sledovat reakce kvůli alergiím, ale mně se vše výše uvedené osvědčilo. Jediné, s čím teď mívá občas problém, jsou hřbety ruček, když je chladno - kůže mu hrubne a praská (já to jako dítě taky mívala). Perfektně na to funguje „obyčejná“ modrá Indulona.

mmaat 16.04.17 22:31

@Marggalít na ty strupy ve vlasech nám kdysi nejvíc pomohlo obyčejné sádlo. Domácí.

fox 16.04.17 23:09

Na strupy ve vlasech a na čelíčku nám nejvíce pomohlo natření modrým heřmánkovým Avirilem už před koupáním a pak pěkně při koupání přímo ve vodě jemně vykartáčovat kulatým dětským kartáčem na vlasy. Přišli jsme na to až s druhým dítětem. Stejný problém u obou dětí a tentokrát výsledek perfektní. Výrobce kartáče by to mohl uvádět v návodu nebo aspoň to, že ho lze použít i za mokra, to nás u prvního dítěte nenapadlo.

ijáček 17.04.17 01:44

Už jsi zaregistrovaná na Modrém koníkovi? Tam se dozvíš nejvíc.

https://www.modrykonik.cz/

ijáček 17.04.17 01:52

Ale než tak učiníš, povím ti, co mi řekla moje dcera, profesionální matka :) Na zadeček Bepanthen, Sudocrem či Sebamed. Kosmetika Hippo je fajn. Ještě na zadek v žádném případě ne kosmetické ubrousky, ale radši olej Medvídek od firmy EONE a perličku. To jsou takové ubrousky. Na suchou pleť je dobrý Excipial a do vany Delfínek. Na šupiny ve vlasech jakýkoli olej. Varovala před kokosovým - to pak mimino voní chvíli jako vánoční stromeček do auta, jenže do večera zkysne. :mrgreen:

ijáček 17.04.17 01:53

To byla rada od matky. Rada od babičky - vazelína řeší vše.

hafik 22.04.17 18:18
Beautygabu 31.05.18 13:00

Já jsem si na dcerku moc oblíbila mandlový olejíček Weleda a Meruňkový olejíček Renovality. Když byla úplné škvrně, promazávala jsem ji olejíčkem Hipp, který jsem měla ještě z porodnice a nádherně voněl a vyživoval. Jinak jsem si vystačila s Bepanthenem. Řekla bych, že čím míň kosmetiky, tím líp :) :-)

Mseminka 13.06.18 22:22

Ja môžem vsetkými desiatimi doporučiť mesiačikovú radu od Weledy. Prírodná, šetrná, jemná pre miminko. Iba krém na zadoček by som radšej volila Bepanthen.

Mseminka 13.06.18 22:26

A teda som vyslovene proti vlhčeným obrúskom. Naozaj túto chémiu deťom netreba. Stačí zadoček umyť alebo používať prírodné alternatívy ako je Medvídek od Eonu :-)

Váš příspěvek

Další podobná témata podle názvu