Mícháte vůně?

Ada 03.04.07 12:23

Vím, že se to u nás asi moc nedělá, ale mixujete vůně? Tj. stříknete na sebe dvě najednou, které k sobě ladí, čímž vznikne nová vůně. Kombinují se třeba vůně s růží + kadidlem s nějakou jinou vůní, která voní výhradně po růžích. Nebo ostrá chypre s vhodnou květinovkou. Omnia a Omnia Crystalline jsou i přímo podle výrobce navržené tak, aby se daly takto kombinovat. Já jsem to zatím cíleně nezkoušela, i když občas se mi podaří přeprsknout novou vůní starší odér, který ještě zcela nevyprchal :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Lucie 03.04.07 13:29

Tak to je náhoda, po přečtení většiny příspěvků jsem si říkala, že bych právě takové téma založila :) . Ano, já míchám. Kromě jiných vůní používám také Eclat d´Arpégé, na kterém se mi nejvíc líbí ta počáteční kombinace šeříku a citronu. Když se vůně rozvine, je to už jen šeřík, navíc na mojí pokožce poměrně dost sladký. Někdy mi to tak vyhovuje, ale většinou to kombinuji s některou s citrusových vůní (nebo esenciálních olejů), které mám na parné léto. Výsledek mi perfektně vyhovuje. Ale musím říct, že to beru spíš jako z nouze ctnost - byla bych radši, kdyby ten parfém už byl přímo takový, aby se mi líbil na 100%.
Zajímavé mimochodem je, že mi jej lidé chválí o dost více, když ho mám v té kombinaci, než samotný…

Jindrq 03.04.07 13:42

Já jsem teď míchala Serpentine se Sensi, protože jsou si něčím podobné. Ale protože Sensi je má oblíbená, tak si ji radši nechám na „sólovku“, kdy si ji vychutnám (mám-li tedy na ni chuť, protože ne vždy se mi strefí do nálady). Nicméně, tyto 2 vůně míchat jde, ladí spolu. Jinak nemám zkušenosti. Jo, přece. Myslím, že jdou míchat Lacoste pour Femme a Femme od Bosse - až když jsem to napsala, tak jsem si řekla, jestli tomu nenahrává i to společné slůvko. Myslím, že se k oběma vůním hodí, protože obě jsou pro mne typicky ženské, někdy až příliš. Dnes mám tuto kombinaci na sobě a vyloženě mi splývají.

benvenuta 04.04.07 19:07

ja obcas experimentujem s kombinovanim. Rada nosim Gres Cabochard (strohe, prisne chypre) kombinovany s Jo Malone Orange Blossom (to je soliflor, cisty pomarancovy kvet). Cabochard je potom jemnejsi.

Arome Šárka02 05.03.08 19:46

Nechtěně jsem večer prskla Miss Dior Cherie na ranní Thierry Mugler Angel. Příšerné, velmi vážně NEDOPORUČUJI :)

Mirka 06.03.08 14:45

Některé vůně používám ke kombinaci, ale už jsem to tu někde psala - Safari je krásný nahořklý základ, Diorella zase pěkný zelený základ, Miss Dior Chérie jsou zas pěkné jahody na dobarvení něčeho. Eau De Vanillers byla pěkná vanilka, pokud mi někde chyběla. Kombinuju podle momentální nálady, nemám oblíbené dvojice. Občas se mi to zadaří nedobrovolně - např. v posteli se mi teď kupí (ale postupně) vůně, ale tam je spíš rozlišuju izolovaně - tu zavoní Sensi WN, tam Opium.

Samantha 06.05.08 00:20

Dnes jsem se dopoledne navoněla Paris Jardins Romantique a vpoledne jsem jí ještě jednou přestříkla a odpoledne jsem dostala neodolatelnou chuť na Rumbu. PJR už jsem skoro necítila, tak jsem v tom neviděla problém. Celé odpoledne jsem cítila Rumbu a večer jsem si říkala co to na mě tak krásně voní a ona to ta kombinace PJR a Rumby. To bych tedy nečekala, že kombinace těhle dvou vůní bude vonět tak krásně.

katerinka 06.05.08 08:51

Já mám oblíbenou kombinaci Guerlain Precious Heart (svěže, trochu guerlainovsky zelená vůně) s Pur Désir de Lilas( krásný šeřík jako živý). dohomady je to nádherné jaro, svěží, lehce strohá čerstvá zeleň, kterou zjemňují květy šeříku. :)

Mirka 06.05.08 08:52

Já jsem nosila Volupte s Aromatics Elixir, než mi Volupte definitivně došla:-( to byla moc příjemná kombibace s velkou výdrží. A líbí se mi trochu podivná kombinace Dioressence a Eau de Star nebo Angel La Rose. Ta dřevitost do EDS je opravdu pěkná.
Tak mě napadá, že jdu Balmain de Balmain přestříknou Elixírem. Ten Balmain je na mě až moc krotký, kulatý a podbízivý.

Svatka 06.05.08 22:40

né, že bych míchala vůně úmyslně, ale jak zkouším v těch parfumerkách, tak mám provoněný kožený řemínek na hodinkách. Dost to drží. A kupodivu, tahle mixka se mi líbí nejvíce.

Vera 06.05.08 23:00

Já teda vůně nemíchám, ale už mě taky napadlo, jak by to asi dopadlo :P

Vždycky, když otevřu krabičku, kde schovávám vzorečky vůní, tak to z krabičky tak úžasně zavoní, že mám chuť navonět se vším naráz, abych voněla stejně :wink:

dias 06.05.08 23:06

Míchám poměrně často, úmyslně a ráda, většinou s cílem dvě vůně propojit, aby vzniklo něco ještě delikátnějšího, než je každá z nich jednotlivě. Poslední dle mého názoru velmi úspěšný pokus - Prada Tendre (už víckrát se tady různými způsoby konstatovalo, že je sice krásná, ale jako by jí něco maličko chybělo…) s Guy Laroche Fidji - jejich svěžesti a zejména sladkosti, každá trochu jinak, se alespoň na mně krásně a harmonicky doplňují.

A jeden méně zdařilý pokus: zkoušela jsem Prada Tendre a Jil Sander Sensations - výsledek byl také famózní, kombinace vůní krásná, ale na můj vkus moc pronikavá, ke konci dne jsem měla pocit, že by se touhle směsí dalo docela úspěšně budit z narkózy :D

Trillian 07.05.08 07:55

Tak do tohto štádia som sa zatiaľ nedostala, v prvom rade mám strach, aby z toho nevzniklo niečo príšerné, :?

a potom zatiaľ som spokojná s jednotlivými vôňami, ako sú namiešané výrobcami, mojím obľúbeným nič nechýba, tak necítim potrebu ich vylepšovať. 8)

katerinka 07.05.08 08:50

Celkem bez rizika se dají míchat soliflory od Y. Rochera s různými vůněmi. Ty co mám doma se mi moc líbí, ale přece jenom jsou to soliflory a člověk by to chtěl malinko ozvláštnit, jedna kytka i když krásná, je pro naše zmlsané nosy za chvili trochu nuda. Včera jsem zkusila Bvlgari Thé Rouge plus Pur Désir de Gardénia a moc se mi to líbilo. Krásná vůně ke která přidám oblíbenou kytku , hmmmmm,paráda. YR mají trchu horší výdrž takže za čas vyprchají a druhá vůně zůstává, tak je pak na náladě jestli YR znovu dostříknem nebo ne :D Tak už mám šeřík plus Precious Heart a gardenia plus Thé Rouge.Ještě tu mám poměrančový květ, k tomu dnes něco vymyslím :D

PetraSK doma 07.05.08 14:05

Dámy, vy ste ale iné alchymistky :D . Ja to nerobím, ale mohla by som vyskúšať. Mám napr. Feminité Du Bois a CK Be, typovo mi prídu podobne, tak skúsim, alebo Feminité + Opium, to budú iné grády :twisted:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama