Migréna

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
Dagmarr 22.10.11 16:13

Migrénu mám tak jednou za půl roku. Pokaždé před bolestí mívám auru. Takže pokud mám přístup k nějaké pilulce, slupnu ji a následná bolest není tak hrozná.
Auru mívám různou: špatně vidím, buď na půl oka, nebo mi před očima lítají různé obrazce-naposled to byl mihotavý, průhledný pilový list od cirkulárky 8-o . To byl docela děs. Někdy mám i poruchu sluchu-slyším všechno strašně hlasitě.
Někdy zvracím, někdy omdlívám.
Mívám ji po stresu. Potom, co skončí a věci se vyřeší. Občas to můžu asi přičíst i PMS.

Mohlo by pomoct prosté pití Magnezie?

RainyWeather 22.10.11 17:06

To mi nikdy problém s migrénou nevyřešilo :-( Ale jako podpůrná léčba asi ano.

Dagmarr 22.10.11 21:20

Myslela jsem jako prevenci. Když už migrénu mám, tak nepomůže nic, kromě snad nějakých infuzí. Léky sice utlumí, ale hlava bolí několik dní stejně.

RainyWeather 22.10.11 22:06

Já vím, taky jsem to zkoušela jako prevenci, ale žádný rozdíl jsem bohužel nezaznamenala.

derad 23.10.11 10:01

přepisuju svůj dva roky starý příspěvek k tématu:

Migrénama jsem trpěl od puberty. Záchvaty cca jednou měsíčně, běžně jsem na to bral námelové alkaloidy + silná analgetika, při silnějších případech (kdy jsem zvracel a přestával vidět) lékař + injekce. Podstoupil jsem spousty vyšetření, rentgeny, EEG, neurologická vyšetření… bez výsledku.
V 21 letech jsem se po přestěhování náhodou dostal do ordinace neurologa, který byl zároveň specialista na akupunkturu. Nabídl mi ji, a já si řekl proč ne? po dvou ( 2 ) sezeních s asi dvěma desítkami jehel v jednom uchu migréna navždy odešla a nikdy se nevrátila (doktor říkal něco o narušených energetických drahách, které dal dohromady). Občas mě zabolí hlava, takovým tím běžným způsobem, který se dá zvládnout vůlí, nebo s paralenem, ale migrénový záchvat se od té doby prostě nedostavil. (dnes je mi 35).

Jsem si naprosto vědom, že to celé zní jako jeden z těch drbů, co se vykládají u kafe, nicméně tohle je můj příběh 

Takže, komu migréna otravuje život a neví si rady, zkuste akupunkturu. Nemáte co ztratit (kromě peněz - platí se za to).
Ten doktor se jmenoval Rychlík (křestní jméno si nepamatuju) a měl by dnes mít soukr. ordinaci někde na Hradčanech, zkuste si ho googlnout. Anebo někoho jiného, určitě není jediný 

Dagmarr 23.10.11 22:52

To ti gratuluju a přeju.
Vzhledem k tomu, že mám migrénu jen občas a nevěřím na alternativy, nebudu to řešit.
Kdybych trpěla měsíc co měsíc, tak bych svoji nedůvěru asi přehodnotila.

Dagmarr 23.10.11 22:53
derad
Hezká kočka :lol:
derad 23.10.11 23:26
Dagmarr píše:
nevěřím na alternativy

akupunktura není alternativní medicína. je to nejstarší způsob léčby na světě.
nějakých 7.000 let, to se už dá považovat za odzkoušené

ale neber to jako přemnlouvání :wink:

Dagmarr 24.10.11 11:16

Já vím, hážu vše do jednoho koše.
Přemluvit se nenechám. Vím, že pokud tomu nevěřím, tak mi to nepomůže. Mám jich za sebou několik cyklů v průběhu cca 15 let. Všem pomáhá a já jsem prostě tvrdá.
Mně by nejdřív museli profouknout vlákna v hlavě.

derad 24.10.11 12:48
Dagmarr píše:
Mám jich za sebou několik cyklů v průběhu cca 15 let. Všem pomáhá a já jsem prostě tvrdá.
tak to jo. (pokud to není nešikovným doktorem)
tuzezlypes 1.1.12 13:58

Nemívala jsem sice přímo migrény, ale hlava mne bolívala hodně často a když už to začalo, tak se to za den nespravilo. V minulém roce jsem byla na operativním odstranění křečové žíly v celém rozsahu a shodou okolností jsem přestala i pít veškerý alkohol. Když to shrnu - od té doby (duben 2011) mne hlava nebolela ani jednou tak, abych si musela vzít prášek. Když už jakože bolí, tak je to jen náznak, nijak to nevadí, prostě slabý odvar a daleko méně často. Zkuste se tedy zaměřit i jinam - nemáte třeba neléčené velké křečové žíly? Nebylo by dobré zcela přestat pít?

gabra771 3.1.12 17:15

Mně zase dřív bolívala hlava téměř obden… Řešila jsem to turkem a dvěma ibalginy. Náhodně jsem si potom změřila u kamarádky tlak - a měla jsem oči jako knedle! 8o TK vysokej jako blázen! Po práškách na snížení krevního tlaku a předepsání brýlí o bolesti hlavy téměř nevím… :dance: Tak jednou za dva měsíce…

misulemispule 17.5.13 14:07

Ahoj, já trpím s migrénama už několik let, je to děs a utrpení. :( Ale teď jsem objevila bylinný kapky, beru je třetí měsíc a musím říct, že mi zabírají. Od tý doby, co je beru, jsem zatím neměla migrénu. :) Před tím než jsem je začala brát, se mi to vystupňovalo tak, že jsem měla migrény pomalu obden, zkusila jsem kde co, a tohle mi konečně zabralo. Pokud máte někdo zájem o bližší info, písněte mi mail na misulemispule@sez­nam. cz

jitlen 26.5.13 23:21

Hned jak ucítím náznak začínající migrény, musím si vzít prášek proti bolesti (Ibalgin - ten zabírá nejlíp, Paralen…), klidně i dva. Než začne prášek působit, pomůže mi ponořit čelo a spánky do umyvadla s ledovou vodou a vydržet tak 5-10 minut. Dobrý je i ledový obklad (takový ten gel, co se dává do ledničky nebo do mrazáku).
Po cca 4 hodinách, kdy prášky přestávají působit, je třeba postup opakovat.
Jinak samozřejmě klid, žádná fyzická ani duševní námaha, žádné prudké světlo ani hluk.

Svatka 27.5.13 09:20

Tak já teda musím mít teplo (spím v čepici, pokud mám migrénu) a klasická analgetika mi nezabírají. Teď máme novou MUDr. a ta mi řekla, jakmile se uzdravím (mám zápal průdušek), pošle mě na neurologii, Inbalgin je na klasickou igrénu prý naprd.Mluvvila o jakýchsi cínie (myslela jsem, že myslí kytky)

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
Váš příspěvek

Další podobná témata podle názvu