Migréna

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
Ala en 1.8.13 11:25

@Barbarella Jo to bys koukala co z tebe vyleze. :think:

Dagmarr 1.8.13 18:59

@Mitchell
Až budu mít příště migrénu, tak si to pustím. Přejde zaručeně.
Pláču smíchy a smích prý léčí.

Mitchell 1.8.13 21:29

@Dagmarr
Mám migrénu už od puberty a věřím, že po zavedení této léčby počet migreniků klesne nejméně o polovinu. :mrgreen:

Ukulemba 9.6.15 14:04

Sumatriptan. Po létech boje jsem konečně našla to, co do hodiny zabere. Teď jsem trpěla jak kůň, vloni na podzim, lítala po doktorech a objevila tenhle zázrak. Měla jsem migrény třeba i 5× týdně. Vyřazená z práce, ze života.. hrozný. Tenhle prášek mi fakt pomáhá a všem kdo trpí migrénama pravidelně doporučuju začít si psát deník. Co jíte, co děláte, v jakých situacích se nacházíte, stres, radost.. Já takhle přišla na to, že mám migrény asi z mléka. (denně několik kafí s mlíkem) Vyřadila jsem ho uplně z jídelníčku. A najednou-konec, žádné migrény. Teď už si dám sem tam jogurt, smetanovou omáčku, zmrzku..ale mléko jako takové ne, ani do kafe. To už se bojím..

Ala en 9.6.15 14:38

@Ukulemba Nechci tě strašit, ale migréna si zase najde jiný spouštěč. Já už jsem vyřadila několik potravin z jídelníčku a po čase se objeví zase něco nového. Stresu nebo radosti se dá jen těžko předcházet. Ten prášek jak uvádíš neznám a určitě ho vyzkouším.
Vyzkoušela jsem už všechno možné. Momentálně procházím kompletním vyšetřením, už po několikáte za ty léta, co mě migréna ničí život.
Zrovna včera jsem slyšela, že už něco jako lék existuje. Měli by to mít v Bratislavě, nevím co je na tom pravdy, musím zjistit více. :think:

Ukulemba 9.6.15 14:51

@Ala en existuje nějaká profylaktická léčba, kdy do tebe preventivně cpou nějaký prášky. Pro lidi co trpí migrénou několikrát týdně a bez nějakého nápadu z čeho by to mohlo být, asi fakt úleva. Mě to doktorka navrhla, ale nejdřív mě nechala několik týdnů trápit až to nakonec ustalo asi vyřazením toho mléka. Pak už jsem k ní nešla a rozhodně k téhle už nepůjdu. Je fakt že jí vděčím za ty prášky, ale díky tomu, že mě v tom nechala pěkně vymáchat a nic než recept neuměla napsat, neporadila a byla uplně bez zájmu jak kdybych si to vše vymýšlela, teď mám problémy s viděním a podobně. Jak kdyby se mi mozek zasekl v záchvatu migrény. Ale děkuju bohu, že teď mám klid.
Jsem už s ní smířená, čas od času mě to chytne a mám období migrén,ale tohle na podzim bylo snad nejdelší a nejhorší, myslela jsem, že už to nikdy nepřestane. Zoufalství. Říkám si, že jsou horší věci-nemoci na světě a už mě taky jedna potkala. Ale člověk si to nesmí připouštět. I když chápu a z vlastní zkušenosti vím, že když bolí kedlubna, je to na skok z okna a nějaký myšlenky že bude líp a že jsou horší věci na světě nepřipadají v úvahu..kdo nezažil, nepochopí..
Každopádně ty prášky vyzkoušej, mě pomáhají a když jsem začala pátrat na netu, nebyla jsem jediná kdo je s něma kamarád. :palec:

Ala en 9.6.15 15:39

@Ukulemba Máš pravdu, kdo to nezažil, nepochopí. Já už měla migr. záchvat i dvakrát za den a pak ještě ve spánku. Problémy s viděním mám taky a přidaly se závratě. :?

safík 14.10.15 17:04

Nikdy jsem na to netrpěla,až poslední dobou.Mamka s tím bojuje celý život a má klasické záchvaty se zvracením atd.Já jsem se radovala,že se mi to vyhlo,až poslední dobou mě vždy začne bolet v hlavě za levým okem a prudce mě rozbolí hlava až je mi špatně od žaludku-zatím stačí brufen.Ale dnes jsem v práci zažila pocit rozdvojeného vidění-na spodní půlku oka jsem viděla jenom stříbrné hvězdičky a nepomáhalo ani protírání očí ani výplach vodou.Pak jsem se začala lehce motat a po cestě domů prudká bolest hlavy a špatně od žaludku.Teď už jsem to jakž takž rozseděla v klidu doma bez prášku.Je tohle migréna?Původce dneška vedro v práci a stres.

Arome maky 14.10.15 20:30

@safík
může to být migréna, ale také to mohou být tenzní bolesti od krční páteře

safík 16.10.15 20:24

@Arome maky Tak to by do puntíku souhlasilo-poslední dobou mě strašně bolí krční páteř až pod lopatky :,(

Ukulemba 13.11.15 19:31

Tak já jsem si další migrénu užila dnes v noci.. ve dvě ráno mě to vzbudilo, bohužel už byla tak rozjetá, že prášek zabíral strašně dlouho.. tyhle noční migrény jsou fakt zákeřný a hnusný.. :-(

Aniccck 29.4.16 15:29

Holky jedine co mi na migrenu opravdu zabira jsou tyto kapky.http://eshop.cbdex.cz/tinctura-migren-5-10ml/

alese 29.4.16 16:31

@Aniccck no nevím, migréna je mozková křeč a tam nic na odstranění této křeče není

Slanec 27.6.16 22:29

Po tom co sem si přečetla web pomuzevamtrava.cz dost zvažuju že do jidelničku zařadim nějaky doplněk stravy s konopím. Nepoužíváte někdo nějaky takový doplněk? Pry by měl pomoci předchazet nebo omezovat bolesti hlavy. Beru jakou koli zkušenost s technickym konopim upozornuju že ne s marihuanou…

SvatáAlžběta 30.7.16 13:23

Už třetí den mě ničí migréna… Nesnesu žádnou vůni a nemohu kvůli bolesti naplno fungovat :,( Vždy mi pomůže Indomethacin supp. a spánek. Bohužel změny počasí, stres a noční v práci mi moc nepomohly… 3 dny záchvatu jsou u mě vždy max., tudíž doufám, že dnes už končím a zítřek bude již bez bolesti a nevolnosti. Na migrény trpím již od dětství, nicméně s hormonálními změnami v dospívání se mi zhoršily. Za posledních 13 let jsem vyzkoušela řadu odborných lékařů, ale pořádně se mě ujali až v centru bolesti, kde mě odkázali na epileptologii a kde jsem se léčila ještě nedávno. Vyzkoušela jsem snad všechny možné způsoby léčby a léků, těch na předpis i volně dostupných. Nezkoušela jsem asi jen akupunkturu. Jediné co mi pomáhá jsou čípky Indomethacin, klid a spánek. Migréna je velmi zlá a zákeřná nemoc, která vzhledem k tomu, že „není vidět,“ bývá často okolím nepochopena a podceňována. Je to ale nemoc jako každá jiná… Se všemi co trpí na migrény plně soucítím :roll:

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
Váš příspěvek

Další podobná témata podle názvu