Migréna

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
ledifia 20.7.09 19:58

2 ibalginy než se to rozjede, jinak je pozdě.

Teď už tolik migrény nemívám, jen bolesti hlavy, naštěstí. Při migréně jsem ležet nemohla, musela být tma, teplo, a musela jsem chodit po bytě, pořád, do zblbnutí. Kdysi jsem občas pobývala u přítele (ex), byl pěkný magor, migrény neznal, nadával, že mu prošoupu koberec (chodila jsem kolem jeho velkého stolu v jeho jídelně).

Jestli ty migrény neustaly kvůli mému pidibytu, tady se chodit nedá…

Taky jsem někde četla nebo slyšela, že když je i jen slabý náznak bolení hlavy, červené víno to zhorší, bílé ne. Radši červený skoro nepiju.

fressia 20.7.09 20:17

Mne nepomáhajú žiadne lieky. Len tma, ticho, ležať bez pohybu až pokým nezaspím.

Jana aa1 20.7.09 20:22

na migrénu používám tinkturu z kopretiny řimbaby ( možno zakoupit v léčivých bylinách) http://www.bylinky.eu/…tina-rimbaba … loubu.html

• vyzkoušeno, sice to není moc chutné, ale funguje to - odzkoušeno :) .
ledifia 20.7.09 21:16

Nemusí to být ani migréna, ale jak začne trochu bolet hlava, žádné vůně. Búúúú :hyster:

Světluška 20.7.09 23:08

Mi pomůžou jedině triptany, spolehlivě mi zabere Zomig 2,5 mg. Ten zabírá pouze na migrénu, na běžnou bolest hlavy nepomáhá. Pokud mám bolest hlavy, ne migrénu, tak Ataralgin. Děti mám dvě už odrostlé a migrény mě pronásledují stále :evil: Na jedno balení Zomigu (3 tbl. doplácím cca 350,– :speechless: , ale pořád lepší než 3 dny v kuse :bang: :vomit:

blackdakini 21.7.09 11:50

Díky za odpovědi. Lékům se zatím vyhýbám, i když jsem si nějaké koupila, obvykle to řeším: doma - lehnout, tma, teplo, studeny obklad a kýbl k posteli, v práci: zavřít kanclík, zamknout, studený hadr na hlavu a „přežít“. Studený hadr (doma) používám opravdu studený, tedy dávám ho namočený zmrznout do mrazáku.
Docela dobrý nápad je ta studená kola. Já ji občas piju na žaludek, možná by pomohla i v tomhle případě. Kopretinu jsem neznala, hned jsem si ji ale objednala, a taky jsem na těchto strankách našla další odkaz na směs na migrenu: http://www.cestaprirody.cz/ .
Je možné, aby migréna vznikla až během života? Já jsem sice občas mívala bolesti hlavy, ale migrény mi začaly tak před dvěma lety, což vzhledem k věku považuji za širší přechodový příznak, a tudíž doufám, že jednou odezní (i když vidina cca dalších deseti let s migrénou se mi tedy nezamlouvá).
V pubertě jsem používala babičkovský recept na bolestivou menstruaci: čaj z majoránky. Do hrnku se dá lžička majoránky a zalije horkou vodou, po chvíli se pije. Je to docela dobré, voňavé pití, které tehdy zabíralo i na docela rozjeté křeče. Podle babičky se to dá pít i na bolesti hlavy, ale abych řekla pravdu, zatím jsem na migrénu nezkoušela (trochu mne odrazuje, že je to dosti aromatický nápoj).

Kerze 21.7.09 12:06
Janka píše:
Kerze píše: …dítě…po prvním porodu migrény zmizely jak mávnutím kouzelného proutku… :D
Tělo vědělo, že si už nic takového nemůže dovolit :lol:
:D asi :D

Ale jinak, dokud jsem je mívala tak:
:arrow: ještě v době aury vzít 1200 jednotek ibuprofenu
:arrow: a nejmíň 1000 jednotek hořčíku
:arrow: hodně se napít - nejlépe studené coly, flašku si nachystat k posteli - cola potencuje účinky analgetik a zklidňuje podrážděný žaludek, taky rychle zavodňuje a vyrovnává osmózu
:arrow: urychleně ze sebe smýt veškeré vůně a odstranit je ze svého okolí - nejen že migrénu zhoršují, ale ke všemu se mi potom zprotiví, a když je pak ucítím, hned opět vyvolají migrénu :!:
:arrow: ticho, tma, chlad - co nejvíce zima na hlavu - tělo přikrýt
:arrow: lehnout si s podloženým krkem (ideálně chladícím polštářkem) a znehybněnou hlavou …a čekat až to přejde…až to přejde, dopít tu colu a vyspat se z toho…

FlirtBoy 21.7.09 18:04

já přečetl tu poslední větičku „a vysrat se z toho“…a už jsem chtěl číst od začátku v domnění, že jde o návod jak zatočit s průjmem :lol:

vixen 21.7.09 18:11
Kerze píše:
Janka píše:
Kerze píše: …dítě…po prvním porodu migrény zmizely jak mávnutím kouzelného proutku… :D
Tělo vědělo, že si už nic takového nemůže dovolit :lol:
:D asi :DAle jinak, dokud jsem je mívala tak: :arrow: ještě v době aury vzít 1200 jednotek ibuprofenu :arrow: a nejmíň 1000 jednotek hořčíku :arrow: hodně se napít - nejlépe studené coly, flašku si nachystat k posteli - cola potencuje účinky analgetik a zklidňuje podrážděný žaludek, taky rychle zavodňuje a vyrovnává osmózu :arrow: urychleně ze sebe smýt veškeré vůně a odstranit je ze svého okolí - nejen že migrénu zhoršují, ale ke všemu se mi potom zprotiví, a když je pak ucítím, hned opět vyvolají migrénu :!: :arrow: ticho, tma, chlad - co nejvíce zima na hlavu - tělo přikrýt :arrow: lehnout si s podloženým krkem (ideálně chladícím polštářkem) a znehybněnou hlavou …a čekat až to přejde…až to přejde, dopít tu colu a vyspat se z toho…

Teda vzít si takovou nálož ibalginu tak mě to položí ihned namístě,ani bych se o ten spánek nemusela nijak snažit :shock:

ledifia 21.7.09 20:41
blackdakini píše:
Je možné, aby migréna vznikla až během života? Já jsem sice občas mívala bolesti hlavy, ale migrény mi začaly tak před dvěma lety, což vzhledem k věku považuji za širší přechodový příznak, a tudíž doufám, že jednou odezní (i když vidina cca dalších deseti let s migrénou se mi tedy nezamlouvá).

Neurolog striktně rozlišuje běžnou bolest hlavy, byť silnou, od migrény, k té patří aura, zvracení atd.
Dceru bolí hlava od dětství, ale s migrénou se léčí 3 roky u neurologa. Výsledek zatím žádnej, zkusil jí postupně nacpat všemi možnými léky a nic, mladá holka, hrůza. Ale aspoň jsme vysledovaly, že migrény přesně kopírují zátěž ve škole. Jen se těžko vysvětluje učitelce, že děcko s migrénou nemůže do školy, protože je úplně mimo (co dcera loni skončila v nemocnici s malou mozkovou příhodou- naštěstí ne mrtvicí - je od učitelky pokoj).

Myslím, že migréna se může objevit kdykoli, někdo je náchylnější, někdo míň - těm teda závidím (ale mě zas třeba skoro nikdy nebolí žaludek, že :lol: ).

Světluška 21.7.09 21:26

Zajímavé, na mou migrénu pouze teplo. Ovázat nahřátý šátek kolem hlavy, omotat zimní měkký šál kolem krku, lupnout Zomig a zalehnout. Šátek přetáhnout i přes oči. Mimochodem u Zomigu pokud možno nečíst příbalový leták, protože v porovnání s tímto léčivem i jed na hubení krys se jeví jako „božská mana“. Zpravidla usnu, po hodině se probudím, sice rozbitá jako po přechozené chřipce, ale hlava nebolí :banana: . Normální bolest hlavy naopak léčím studenými plátky okurkových slupek, spoustou tekutin, hořčíkem a Ataralginem, nemusím ležet, dá se to vydržet. Když mám migrénu, je mi úplně všechno jedno, v tomto momentě je nejlepší po mě cokoliv vyžadovat, všechno odkývnu. U migrény stěží zapiju lék, nic do sebe nedostanu.
Máte vychytány vaše spouštěče migrén? V mém případě je to čokoláda, někdy sýr (tvrdý) a rozhodně alkohol, zejména červené víno. Proto se alkoholu ani netknu, u sýru a čokolády to už nemám tak jednoznačné. Někde jsem četla, že ta čokoláda není ani takový spouštěč, ale spíš ta chuť na čokoládu je předzvěstí nadcházející migrény. Tak nevím, ale když jí někdy neodolám, tak už předem běduji, že to odskáču migrénou a málokdy se mýlím.

ledifia 21.7.09 21:37

Z jídla a pití akorát to červené víno, ale bohužel vůně , i příjemná a oblíbená, mi může bolest hlavy pěkně rozjet.

Čokoláda ani sýry nic. Ještě totak. :cry:

Trillian 21.7.09 21:38

Ja mávam bolesti hlavy dosť často, ale našťastie migrény len občas. Mne dokáže migrénu spustiť napríklad jarné slnko. Keď po zime príde krásny slnečný jarný deň a ja sa vyberiem na dlhší čas do prírody, tak to väčšinou moja hlava nezvládne. Dokonca keď som bola tehotná, tak sme z hory šli rovno na pohotovosť, kde mi niečo pichli od bolesti, lebo som si už myslela, že je po mne. :vomit:

Tiež sa mi už stalo, že som od bolesti a zúfalstva strčila celú hlavu do umývadla pod prúd studenej vody. :evil:

Barbarra 21.7.09 21:41
Trillian píše:Tiež sa mi už stalo, že som od bolesti a zúfalstva strčila celú hlavu do umývadla pod prúd studenej vody. :evil:

Já taky… u doktora v ordinaci - myslela jsem, že se mu tam z bolesti pozvracím… což přišlo každopádně, jen o trochu později.

Zavan smradu 21.7.09 21:52

chudatka moje :twisted:

Mna hlava boli iba po opici

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Váš příspěvek

Další podobná témata podle názvu