Migréna

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Mirka 25.7.09 23:18
gentiana píše:
No, mýmu tatovi to nepomohlo:D

jak snášel těhotenské nevolnosti?

Světluška 25.7.09 23:38

I když jsem migrenik téměř od narození :speechless: , někdy nejsem schopna rozpoznat jestli je to opravdu migréna a často ji nechám rozjet. Vizuální auru nemám, spíš se jedná o určitou depersonalizaci, víc zima než horko, zrovna dnes jsem záchvat zkoušela zažehnat ataralginem, ale po zhruba třech hodinách neúspěšné léčby došlo na Zomig , hodina a půl spánku, migréna byla pryč. Zapomněla jsem uvést, že mi nesvědčí zvraty počasí, teplotní výkyvy jsou mým velkým nepřítelem. Na silnou migrénu asi opravdu jenom triptany. Než mi ho Mudr. začala předepisovat, trpěla jsem opravdu i tři dny, nepomohlo absolutně nic. Nic proti bylinkám, já byla zralá tak akorát na gilotinu, tam jsem viděla jedinou úlevu :evil:

Kerze 25.7.09 23:54

Světluško, to musí být očistec… Já, naštěstí, vždycky měla auru, takže jsem většinou stihla včas vzít prášky a připravit se. Když jsem to náhodou nesthla, byl to konec - taky jsem jednou skončila v nemocnici na kapačkách.
Stejně je ta aura hrozně zvláštní. U mě třeba začíná takovým zvláštním jevem - nemůžu číst. Vidím text, vidím jednotlivá písmena, ale nespojují se ve slova. Tak se třeba dívám na ceduli s nápisem a nejsem schopna přečíst, co tam jen. Musím to spelovat… Pak se mi před očima objeví mihotající body - vlastně kruh mihotajících bodů, který se točí…no, a pak už to jede…

Hailstone 25.7.09 23:54

..tolik spřízněných duší… :D

Já auru naštěstí mám..zaklepávám to, protože kdybych ji neměla , tak musím brát ty jedy také.Normální bolesti hlavy rozchodím. Před migrénou je mi, jak kdybych celý den kácela stromy, zívám je mi kosa ať dělám cokoliv.A podcenit to v práci moc nemůžu.Když jsem zrovinka u operace,což je někdy taky frmol, tak si rychle nechám něco šupnout pod ústenku. Vždycky se tam najde duše, která má u sebe Paralen nebo Brufen. :)

Tyhle mžitky před očima mám taky. Stalo se mi to jednou v práci, když na začátku operace jsem si řekla, to vydržím. Po ní už bohužel Paralen letěl ven a zachraňovali mě kolegové z ÁRA. Marně. Pomohl jen manžel, který pro mě přijel do práce. Několikrát mi musel po cestě zastavit, :vomit: ale doma v postýlce už mi bylo hej. :)

benvenuta 27.7.09 16:22

Mne pomáha iba vyhýbanie sa spúšťačom, pokiaľ sa dá. (môže to byť nedostatok spánku kombinovaný so stresom a pod, stopercentne overený spúšťač je pre mňa orientálna omáčka z arašidového masla so sójovou omáčkou, dobrá s brokolicou, ale už ju nikdy nebudem robiť. minule som mala migrénu po ohrievanom špenáte, tak neviem, či na tých rečiach o ohrievanom špenáte niečo je), a keď migréna začne, tak sumtriptan od neurológa. Obyčajné analgetiká nepomáhajú.

Trápila som sa s občasnými migrénami asi 5 rokov, keď som ešte bola v škole, a obvykle musela prejsť cez celý 6-10 hodinový záchvat so všetkými príznakmi, než som sa odobrala k neurológovi… teraz si vyčítam, koľko energie som stratila. A vždy nosím so sebou tabletku sumatriptanu.

Daisy.zlouky 27.7.09 21:58

Holky co je to ta aura ve spojitosti s migrénou?Já na ně netrpím, naštěstí.To jsou ty příznaky nebo tím myslíte auru jako takovou?

mimi 28.7.09 09:06

daisy, aura, to je akoby predzvest migreny, to su zrakove, pripadne ine vnemy, „hviezdicky pred ocami“, neda sa poriadne napriklad vtedy rpecitat text, je to nieco podobne ako ked pozries do svetla a potom mas „kruhy“ pred ocami, niekto ma cuchovu auru, citi vone, ktore neexistuju a podobne, niekto je napriklad žravy. Tato aura moze (podla lekarov aj mojej skusenosti) trvat od 20 minut az do hodiny.

Kerze 28.7.09 09:32
Kerze píše:Stejně je ta aura hrozně zvláštní. U mě třeba začíná takovým zvláštním jevem - nemůžu číst. Vidím text, vidím jednotlivá písmena, ale nespojují se ve slova. Tak se třeba dívám na ceduli s nápisem a nejsem schopna přečíst, co tam jen. Musím to spelovat… Pak se mi před očima objeví mihotající body - vlastně kruh mihotajících bodů, který se točí…no, a pak už to jede…

Daisy, přesně, jak píše mimi - tady jsem to popisovala. Ta zraková je asi nejčastější. Je to dáno tím, jak se zužují cévy v mozku a tím zhoršuje prokrvení některých jeho částí. Někdo má třeba mravenčení nebo brnění prstů a končetin, někomu hučí v uších, někdo ztratí orientaci (kamarádka se takto dvakrát ztratila)…

mimi 28.7.09 11:21

kerze, s tym nedokrvenim mas pravdu, a teraz ma napadlo, ze minule tesne pred migrenou som sa rano cudovala, ze nedokazem ani stlacit tubu od zubnej pasty ako mi trpli prsty. A co popisujes tu stratu orientacie u kamaratky, tak to uz je fakt sila.. to by som zazit nechcela :cry:

Kerze 28.7.09 11:30

mimi - já vždycky trnula, že se mi to může stát při řízení auta. Opravdu se mi to několikrát stalo, ale pokaždé to dobře dopadlo. Většinou právě zjistím, že nemůžu číst dopravní značky nebo ukazatele směru a tím pádem okamžitě odstavuju auto a dopuju… Ale jak jsem už psala, co se mi narodily děti, mám migrény výjimečně a když tak opravdu slabé…naštěstí, doufám, že to tak zůstane.
Jinak, začátek prvního těhotenství byl v tomto ohleu hotový očistec. Migrény ob den, trvalo to skoro tři měsíce a nemohla jsem na to vůbec nic brát. Jen jsem ležela na zemi u otevřené ledničky s podloženým krkem a hlavou zafixovanou v podkově a čekala až to přejde.
Tenkrát mě „pobavil“ můj tchán, když manželovi řekl, že mě nemá nechat se takto přes den válet, že těhotenství není choroba, že si na to pak zvyknu… Mně pak řekl, ať jdu něco dělat, že na bolesti hlavy je nejlepší práce, že je potřeba to „rozhýbat“… :twisted: :twisted: :twisted:

klubko 28.7.09 11:48

Kerze - No jo, tchán je chytrák, takové řeči mám nejradši. Já migrénu nikdy neměla, ale mamka na ně hodně trpí, tak je mi jasné, co je to za peklo. Táta ji většinou „povzbudil“ v podobném duchu, jako Tvůj tchán. Že prý to musí vysportovat :roll: Do toho ji ještě vždycky chytla krční páteř, chvíli nato následoval záchvat a hospitalizace na neurologii. Tam skončila vždycky na kapačkách a místní primář ji označil za blázna. Spřízněnou duši nakonec našla až v mém tchánovi, který taky trpí na migrény. Dokonce jí doporučil doktorku, která se na ně specializuje a oba k ní dojíždí. Mamce je teď o moc líp. Kdo nezažil, nepochopí.

Ronna 28.7.09 12:18

[quote:3g98n0kk]

kruh mihotajících bodů, který se točí…
mravenčení nebo brnění prstů a končetin,

Tak tohle potvrzuji a neschopnost se soustředit, zvláště na čtení, ani nemusím otvírat knížku.

Hailstone 28.7.09 15:52

Bože můj ,holky to ani nepište.....To je fakt děsný přístup…Takoví šovinisti strašní. Děkuji,děkuji…za skvělého tchána.

Daisy.zlouky 28.7.09 22:24

:( :( :( :( Díky za vysvětlení.Tušila jsem, že migréna je svinstvo, ale že až takové, ani náhodou.Mám běžné bolesti hlavy před periodou a myslím si, jak netrpím, ale brufen max dva mi zabírají.

blackdakini 29.7.09 10:09

Já mívám při migréně rozmlžené vidění a oči mi hodně slzí a pálí. Párkrát se mi ale stalo, že jsem měla den před migrénou naopak naprosto skvělou náladu, měla jsem pocit, že mi všechno jde od ruky, jsem skvělá, všechno zvládám, po práci jsem stihla obrazit pár obchodů, kde se mi všechno líbilo, domů jsem šla pěšky přes polovinu Prahy s úsměvem na rtech, atd., no a na druhý den pecka do hlavy! Na nějakých stránkách o migréně jsem se dočetla, že aura se může projevovat i takhle (a nebo naopak depresí).

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Váš příspěvek

Další podobná témata podle názvu