Migréna

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
mimi 29.7.09 10:48

blackdakiny, toto poznam
doma aj v praci vsetko zvladam lavou zadnou, som schopna po 8 hodinach v praci doma upratovat do noci, dokonca by som povedala, ze mam, ako to nazvat…nieco ako euforicku naladu… a druhy den zachvat ako vysity (bud sa zobudim uz s hlavybolenim, alebo pride aj so zrakovou aurou)
u mojho priatela sa aura prejavuje tak, ze je s prepacenim žravy… a to poriadne

blackdakini 29.7.09 11:22

Co se to s tim mozkem vlastne deje? Jsou na vine opravdu jen nejake hormony, serotonim a ja nevim, co jeste?

Daisy.zlouky 29.7.09 13:31

jo holka, hormony jsou pěkné svinstvo, mě blbnou u štítné žlázy a právě toho serotininu jsem měla málo-tudíž kolaps a deprese, ale to už jsem tu někde psala :?: Tyhle stavy ,jak píšeš- pocit, že zvládnu otočit planetu :) jsem měla taky, než mi přišly na poruchu té ŠŽ.Jenže tak vždycky na hodinu či dvě,pak jsem se tak vysílila, že jsem usínala ve stoje :twisted:

Hailstone 29.7.09 13:33

Tady je to taky pěkně vysvětlené http://www.janssen-cilag.cz/bgdisplay.j … oduct=none

Hailstone 29.7.09 13:35

Já mám spouštěč hlad. Když přijdu po dovolené zvyklá na pravidelný režim v jídle. V práci se někdy nestihnu najíst a šup…odpoledne už to začíná.. :roll:

Ronna 29.7.09 13:59

Spolehlivý spouštěč je i celý den se normálně nenajíst, jen se dopovat různými tyčinkami a čokoládami.

JitkaV 29.7.09 15:48

Já pociťuju euforii po překonané migréně, jsem pak pracovitá a plná elánu. Kdysi před migrénou se mi stalo, že jsem najednou nebyla schopna porozumět psanému textu /četla jsem knihu/, slova a věty mi nedávaly smysl, zkoušela jsem to znovu a znovu a viděla jsem jen písmena bez významu. Tehdy jsem se lekla, jestli mě snad neranila mrtvice, byla jsem navíc těhotná. A ejhle, ona to moje první migréna.
Migrény mi už zůstaly, ale tento příznak se už bohudík neobjevil. Mám teď jiné, standardnější.

klubko 29.7.09 15:55

Mamka má jako spouštěč většinou nějaké citové vypětí. Poté, co jsem se vdala, mi přiznala, že jí celý týden předtím nebylo dobře, ale zakázala si dojímat se, protože by se jí to pak rozjelo. Pak jsem si vzpomněla, že při obřadu jen nakrabovala a třásla se jí brada, ale nepustila to, ač se jinak za slzy dojetí vůbec nestydí. Prý by jí to definitivně přitížilo.

Ronna 30.8.09 13:02

Tak spouštěč je i přicházející podzimní počasí, ten chlad co včera večer proudil dovnitř ložnice, k tomu mokré vlasy a už to začalo. Není to migréna, ale velká bolest hlavy. Dnes od probuzení třeští a třeští. :cry:

IvKa 1.9.09 13:25

Co takhle nosit v kapse tubičku homeopatika Belladonna 9 CH a při prvních příznacích cucat 5 kuliček každou hodinu? A v období klidu popíjet meduňkový čaj?
Já díkybohu na migrény netrpím, ale tohle jsem vymyslela pro jednu kolegyni a ta to potom rozšířila dál. U někoho to odstranilo bolest úplně, u někoho zase podstatně zmírnilo.

blackdakini 3.9.09 14:50

Asi měsíc beru preventivně denně jednu tabletu Persenu (kozlík, meduňka a chmel), a jakmile cítím tlak za okem a na spánku, začnu upíjet Colu, a za celý měsíc jsem měla jen dva „náznaky“!!! Díky za radu s tou Colou! Jo, a také jsem přestala pít turka ráno na lačný žaludek, kávu si dávám jen preso a pouze po jídle. Taky hlídám přísun čokolády (byla jsem schopná sežrat tabulku 80procentní na jeden zátah!) a tučného jídla.

kosmetika0 9.9.09 08:18

Mě pomáhá Saridon tablety :roll: Ale musím si je dát hned jak cítím, že to na mě jde, jinak pak už je zle :bang:

Dalia 14.9.09 21:35

Mě spouští bolehlav většinou delší cestování hromadnou dopravou a všimla jsem si, že také návštěva parfumerií!!! :evil: Došlo to tak daleko, že se tam ani nemohu dlouho zdržovat, natož zkoušet více vůní. Řeším to tak, že si vytipovanou vůni stříknu na ruku a prchám. :lol: K čichání přistupuji až venku cestou domů.
Jinak skutečné migrény jsem si užila pouze při užívání antikoncepce. Přicházely pravidelně každý měsíc a trvaly někdy i přes týden, takže jsem přestala HA brát. Bohužel se mi tímto zase zhoršil premenstruační syndrom, takže je to jako z deště pod okap. :?

kosmetika0 15.9.09 09:21
Dalia píše:
Mě spouští bolehlav většinou delší cestování hromadnou dopravou a všimla jsem si, že také návštěva parfumerií!!! :evil: Došlo to tak daleko, že se tam ani nemohu dlouho zdržovat, natož zkoušet více vůní. Řeším to tak, že si vytipovanou vůni stříknu na ruku a prchám. :lol: K čichání přistupuji až venku cestou domů.
Jinak skutečné migrény jsem si užila pouze při užívání antikoncepce. Přicházely pravidelně každý měsíc a trvaly někdy i přes týden, takže jsem přestala HA brát. Bohužel se mi tímto zase zhoršil premenstruační syndrom, takže je to jako z deště pod okap. :?

S horomonálními změnami mám stejnou potíž :roll: ale hodně mi pomohla malinová tinktura, po pravidelném vypití 3 lahviček, se mi upravil cyklus :roll: celkově pomáhá při ženských potížích… tady je odkaz, kdyby to někoho zaujalo :wink: http://nakupujeme.cz/…orenar/index … &id=204423

Dalia 15.9.09 15:33

Vypadá to vážně zajímavě. Možná to někdy vyzkouším. Já jsem asi před týdnem začala brát olej ze semen Pupalky. Prý je to také dost dobré a účinné. :wink: :D

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Váš příspěvek

Další podobná témata podle názvu