Migréna

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
RainyWeather 23.6.10 15:55

To je zvláštní. Já taky mívám pocity na zvracení a minule se mi dokonce poránu podařilo, no ehm, že to nebyl jen pocit. A přesně - prázdný žaludek, ale i tak to pomohlo. Ale, i když je mi špatně (pokud ten pocit na zvracení není z jiné příčiny), tak můžu jíst úplně normálně. Naopak mě chytají chutě. A paradoxně na kyselé, to už jsem myslím psala - lák z okurek, z řepy, octová voda… A na žaludek mi to pomáhá.

ankaj 23.6.10 16:03
EvaKm píše:
To je zvláštní. Já taky mívám pocity na zvracení a minule se mi dokonce poránu podařilo, no ehm, že to nebyl jen pocit. A přesně - prázdný žaludek, ale i tak to pomohlo. Ale, i když je mi špatně (pokud ten pocit na zvracení není z jiné příčiny), tak můžu jíst úplně normálně. Naopak mě chytají chutě. A paradoxně na kyselé, to už jsem myslím psala - lák z okurek, z řepy, octová voda… A na žaludek mi to pomáhá.

Já jsem kdysi (asi pěd 16 lety) byla na dovolené v Londýně - se zájezdem, a zrovna po příjezdu - dlouhá cesta, tenkrát autobusem, dvě noci bez pořádného spánku - jsem chytla migrénu. A tak z muzea Madame Tussaudové si nepamatuji nic,(asi by už bylo načase jet tam podruhé) - a navíc, jak jsem špatně viděla při přecházení přes cestu mě málem porazilo auto!

RainyWeather 23.6.10 17:12

Naštěstí já tu auru nemívám. To se mi stalo jen jednou a bylo to i tím, že jsem dlouho nejedla a byla vyčerpaná. Ne nadarmo se říká: hlady nevidím :-D Jsou to strašný stavy a ještě, když ti to kazí zážitky z dovolených apod. Já chytla migrénu i při koncertě, taky mi ho to částečně zkazilo, ale ještě jsem vydržela. Půl hodiny jsme se po skončení cpali ven, pak zajeli k McDonaldu na Mac Drive. Kousla jsem do hamburgeru a už to šlo… A pak jsem ho v klidu dojedla, protože už mi bylo dobře :lol:

ankaj 23.6.10 19:47

To se divím, že můžeš jíst - já už když je ta aura - jím velmi opatrně a málo, i když ještě můžu - mám takovou zkušenost, že na lačno a s pitím množstva vody, nebo minerálky se možná migréně vyhnu, nebo bude aspoň mírnější. Když mám plný žaludek, tak je prokrvený více - na úkor mozku, který má potom méně kyslíku. Tedy já nevím, zda to opravdu takhle funguje, ale mě se zdá, že ano.
A jinak ta aura je, myslím, dobrý příznak - neboť mě upozorní, že se blíží záchvat - a mohu mu, i když ne vždy, předejít práškem. :)

No - určitě je více forem migrény, a je dokázáno, že jistou roli zde hraje i dědičnost. Moje mamka trpěla také migrénama, ale zajímavé je, že v přechodu se zmírnily, ale přestaly až poté, co šla do důchodu. Stresy - to víš - učitelka.
Tak snad na tom budu lépe - do důchodu daleko. (a mládí je v p.....) Ále dobrý! Migrény se podstatně zmírnily. :banana: Předtím bývaly tak jednou za měsíc - teď jednou za 3-4 měsíce, a slabší. Nestěžuji si

derad 23.6.10 20:08

nečekejte až migréna ustoupí v přechodu nebo v LDNce a raději s ní něco dělejte. mně zbavila migrény akupunktura, není důvod proč by nemohla (nebo něco jiného) pomoct i vám.

shanin 24.6.10 08:57

Přítel je migrenik. Teď už je několik let v péči neuroložky a má to celkem pod kontrolou. Předtím to taky „léčil“ jenom analgetiky a teď si za to nadává. Mohl být v klidu už mnohem dřív.

RainyWeather 24.6.10 09:08

Hm mě neuroložka řekla, že si mám zvyknout, že nejsem jediná. A potom, co jsem se po jejích lécích dusila, mi řekla, že nemám brát nic… Takže léky na migrénu (ne obyč analgetika) mi předepsal až obvoďák. A pokud to podchytím včas, zabírají.

shanin 24.6.10 09:54

Tak to byla asi pěkná koza…

derad 24.6.10 11:46
EvaKm píše:
Hm mě neuroložka řekla, že si mám zvyknout, že nejsem jediná.
té bych řekl pá pá. měla by jít někam za pult.
ankaj 24.6.10 13:17

No jo, ale to chce najít toho správného neurologa - v menším městě je to problém. A co tedy opravdu nemám ráda - ač jsem z branže - je chození po lékařech :speechless:

A mám také známou, které se léčila - a jediné, co jí pomohlo - když měla záchvat, dostala infuzi. Ale způsob, jak záchvatu předejít, to jí nikdo nedovedl poradit.
Takže - pokud máte možnost - běžte klidně na akupunkturu, nebo zkuste cokoli jiného, co se dá. Jenomže, co zabírá jednomu, nemusí fungovat u druhého, žejio? Je třeba zkusit.

windy.w 24.6.10 19:35

Taky trpím na migrény. Byla jsem na neurologii, lékařka mě poslala na EEG a CT. Zjistili mi, že jsem přecitlivělá na různé výkyvy - počasí apod. Lékařka mi napsala Valproat, ale ten jsem nezačala ani brát, podle letáku plno vedlejších účinků. Napsala mi ale i hořčík - jmenuje se to Magnesii lacitici 0,5 tbl.Dá se to volně sehnat i v lékárně, beru jednu tabletu ráno po jídle a doporučuju!!! Dříve jsem měla migrény třeba i denně, teď třeba jen jednou do měsíce, působí to preventivně. Není to drahé a de fakto to jsou ,,minerály,,. Jinak jsem musela brát pak prášky proti bolesti hlavy, cpát do sebe chemii.

Evelina 24.6.10 21:13

Magnesium je dobrý na všemožné neuro-problémy. Ale jedna tableta denně se mi zdá málo. Já se zvýšenou nervosvalovou iritabilitou jsem brala třikrát denně. Může se brát třeba 3 měsíce a pak musí být pauza, jinak můžou nastat nějaké problémy (ale nevím jaké :D ). A někomu je po hořčíku blbě (zažívání, bolesti hlavy)…

windy.w 25.6.10 18:14

No mě řekla jeden denně, protože asi očekávala, že budu k tomu brát ten Valproat. Apropo nemáte s ním někdo zkušenost? Já nasadila jen ten horčík, s tím že jsem ani nečekala, že by to mohlo fungovat…Do toho se snažím dodržovat pitný režim a pravidelně jíst. 100 % účinnost to sice nemá, protože počasí a jiné věci neovlivním, ale zlepšení je teda dost. To jsem ale nevěděla, že se může užívat jen 3 měsíce a pak pauza…Já už od té doby u lékařky nebyla, i když chtěla, abych přišla po 3 měsících na kontrolu. A co ty minerálky Magnesia, může to taky pomáhat?

la.reina 25.6.10 22:43
derad píše:
nečekejte až migréna ustoupí v přechodu nebo v LDNce a raději s ní něco dělejte. mně zbavila migrény akupunktura, není důvod proč by nemohla (nebo něco jiného) pomoct i vám.

Presne tohle jsem sem chtela napsat!

Trápila jsem se s migrénama neskutečně dlouho a spíš mělo tendenci se to zhoršovat - nakonec jsem zvracívala i 3× do týdne a v kabelce jsem trvale měla 100 tabletové balení ibuprofenu - bez něj jsem ani nevycházela z domu… Vždycky do 1, do 2 hodin v noci jsem se trápila a ulevilo se mi teprve až po zvracení. Doktoři mi furt cpali akorát nějaké šílené pilule které mi likvidovaly játra (takže mi vždycky napsali balení o 3 tabletkách) a tím to pro ně haslo.

Pak mi vážně onemocněla maminka a hledala pomoc v alternativní medicíně - a tak mě vzala s sebou. Doktor řekl, že migréna je hlavně projevem stresu u žen a doporučil následující:

1. vysadit hormonální antikoncepci
2. začít se zabývat věcma, které mám v hlavince nevyřešené (poslal mě ke své ženě na Bachovu terapii - ale mám takový pocit, že mi pomohly spíš rady a osobnost jeho ženy než ty kapky)
3. pravidelná akupunktura (asi 7 nebo 8 sezení)
4. protikvasinková dieta (ne cukr, alkohol, bílá mouka, etc…)

… a světe div se, já mám pokoj, za ty dva roky jsem měla migrénu s nauzeou jenom jednou a kdybych honem potřebovala najít brufen, tak ani nevím, jestli mám nějaký doma…

Takže se přidávám k deradovi - určitě to stojí za pokus. :) Jo, podotýkám ale, že to chce znalého akupunkturistu který ví co dělá a také dodržuje hygienické předpisy - bylo by dost smutné zbavit se migrény a pořídit si žloutenku nebo nedejbože ještě něco horšího… :vomit:

• Citovat
  • Nahlásit
limmetka 12.10.11 10:23

Jak to tu tak pročítám až mě z toho mrazí.Já sama tedy na migrény netrpím,ale taky pátrám po původu téhle nemoci.Kamarádka jí má taky tak dvakrát do měsíce a když mi popisuje co se jí při záchvatu honí hlavou ,že nemůže být na světle,nesmí nikdo okolo ní mluvit,nevidí až skoro oslepne,tak mě to až děsí.Myslela jsem,že je to až přehnané,ale když si to tu čtu teda klobouk dolu před vámi.Řikala,že na to dostala nějaké prášky a kapky ale zabrali jen občas tak jí nějaká kamarádka doporučila něco bylinkového a že jí naposledy měla asi před třemi měsíci,že dobrý.Tak kdyby jste někdo měl zájem můžu se jí optat co je to zač? Jinak vám moc držím palečky aby jste se té migrény zbavili :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
Váš příspěvek

Další podobná témata podle názvu