minipejsek

Ada 18.5.09 15:42

minipejsek

Jak se oteplilo, tak běžně potkávám ve městě takové různé malé smetáčky… Jaká jsou plemena těch úplně nejmenších pejsků? A pokud s nimi máte zkušenosti - je nutné je denně venčit, nebo se naučí chodit na záchodek a můžou být v případě nutnosti třeba den dva doma?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
dracatko 18.5.09 15:51

Adi, pořád to jsou pejsci a ne kočky. I s tím smetáčkem by se mělo jít třikrát denně ven, a o tom, že by byl den dva doma úplně sám nelze ani uvažovat. Jinak malá plemena jsou různí teriéři - silky, yorkšírský; bišonci, čivavy, maltézáčci… Většina těhle pejsků spadá do kategorie „společenští“ pod tím je najdeš třeba v encyklopedii psů nebo na netu

shanin 18.5.09 16:16

Já se Adině dotazu moc nedivím - na mě ti malí psíčci taky nepůsobí jako psi, ale spíš jako takové krysičky nebo fretečky. (Milovníkům se omlouvám.)

Ada 18.5.09 16:25

No právě, taková větší krysička :) A potkani to bez venčení klidně přežijou.
A druhá možnost - zahrádka nebo velká terasa je ok? Na vesnici člověk běžně vídá psy na zahradě a pochybuju, že tam s nima každej chodí 3× denně někam venčit.
Omlouvám se, jestli se ptám jako blbec, nevím o psech vůbec nic.

dracatko 18.5.09 17:38

Tak na zahradě se vydělají a vyběhají, ale stejně potřebují kontakt s člověkem a zábavu. Já tu píšu co by se mělo, ne co lidi dělají, že :-)

A i když to větší než potkan není, tak to není hlodavec, ale svéhlavá šelmička která umí být velmi nepříjemná a uštěkaná když se nevychová :?

jasmina 18.5.09 17:57

.

Arome Lada. 18.5.09 19:14

Už jsem to tu někde psala, tak se budu opakovat - naši známí mají ratlíka(nebo čivavu?), kdykoliv se s nimi vidím, pohled na něj mě úplně rozlítostňuje. V zimě , když mrzne, chodí dělat svou potřebu na balkon, čurá prý na pijáček.

Popelka 18.5.09 20:04

Ado, hodně záleží na tom jak si pejska vychováš.Nemusí být ani úplně mini.Já mám fenku Yorka a je naučená na plínky.Když venku hodně mrzne, nebo já jsem nemocná a nemůžu lítat po schodech, tak chodí dělat potřebu na plínky.Sama si „řekne“ a chce za to pochválit.Jinak chodíme ven často, minimálně 4× za den.Akorát když byla třeba nemocná a já v práci, tak chudinka nestihla svojí plínku a počůrala dlažbu, nikdy koberec. A jinak pejsek potřebuje společnost a není rád sám doma,pokud to není nezbytně nutné.Jsou psi, kteří to dávají svým majitelům sežrat tím, že dělají naschvál že něco rozkoušou, no prostě zničí.Pejsek strašně špatně nese samotu a málo pohybu.Toť moje osobní zkušenosti :lol:

ledifia 18.5.09 20:29

Můj pes sice nezapadá úplně do tohoto tématu - cca 7 kg, ale mám vyzkoušeno, že je to to nejmenší, co vůbec můžu mít. Menšího psa bych zašlápla.
Na sídlišti máme v okolí dva krysaříky, prťaví, max 2 kg, ale pořád to jsou docela správní psi. Proč je sem vytahuju - nejsou příbuzní, ani majitelé se navzájem neznali, ale jeden pejsek se jmenuje Rocky a druhý Rambo…

namak 18.5.09 21:54

Jojo

Moje sestra má jorkšíra , má necelý lidský rok… a je to satan :lol: ale jako třeba vydrží, čůrá už jen venku - vydrží doma i sám a hlavně když chce na „velkou“ a nikdo není doma, jde na „rošt“ (jeho WC:D) , který si koupila u paní, co ji psa prodávala… tihle psi jsou hned jednoduše rozmyzlení, na to pozor, náš občas chytá nějaké ty móresy, ale není to nejhorší :shock: kdyžtak můžu někdy hodit fotku popř. info :heart: :banana:

Ada 18.5.09 22:13

Popelko, pracuju doma, takže psisko by mělo společnost prakticky nepřetržitou, ale lítat s ním 3× denně ven nemůžu a nechci. Možná se budeme nakonec stěhovat do domu se zahrádkou, takže jestli by takový model smetákovi vyhovoval… ovšem co v zimě? A co když zrovna nebudu mít náladu? (Potkanů si nemusím den všimnout, jenom jim nasypat jídlo, vystačí si i beze mě.)
Jen tak jsem o tom přemýšlela, protože přítel se vyjádřil, že by možná pejska rád a mně by nějaký prcek nevadil, jenže přítel je od rána do večera v práci a bylo by to nakonec na mně.
Nebojte se, když nebudou přesně dohodnuté podmínky, nic si pořizovat a trápit nebudu, jen jsem chtěla zjistit možnosti :)

ledifia 18.5.09 22:26

Pes ani tak nepotřebuje nepřetržitou společnost, většinu dne stejně prospí, ale ven 3× denně určitě, zvlášť malý pes, z toho 1× aspoň na hodinu.
Naučit psa venčit se v bytě na určitém místě jde, ale brala bych to jen jako největší krizovku. (Pudl od kolegy skákal do vany.) Oni se psi ani nevenčí moc rádi na zahradách, když není zbytí, tak tam mají své místo, ale jinak je to „domácí“ a tam se nečůrá.
Radši zkus kočku :lol:

ledifia 18.5.09 22:27

Ale poučovat jsem nechtěla :lol: - můj názor.

ledifia 18.5.09 22:35

Jo, a vesničtí psi, to je kapitola sama pro sebe. Neznám psa v celém svém pejskařském okolí, který by neměl nějaký zdravotní problém, ale ti vesničtí balíci jsou většinou nepřešlechtění a docela zdraví. Šťastní na těch zavřených dvorcích asi moc nebudou, ale to se tam neřeší. Ale zas to samozřejmě nejde paušalizovat.

Přiznávám, že jsem otrok (dobrovolný) svého psa - tím nemyslím, že by byla rozmazlená, jen to je úplně stejné jako s dítětem. Pejskař jsem od mala, ale Fidu jsem si pořídila, až vyrostla dcera a pomáhala mi s venčením, sama bych to časově nezvládla.

Už končím, o psech bych mohla psát do otrávení.

Slimek 18.5.09 22:44

Ja ty male psy fakt nemusim. No, nezlobte se na me, ale to nejsou psi. Kdyz pes tak aspon 50 cisel od zeme, tohle jsou vazne krecci pod bundu a ja kdyz psa, tak bych porizovala vlkodava (libi se mi ta jejich hruba srst). Ale jinak kdyz mit doma, navic zavreneho tvora s nejakou inteligeci, tak jedine kocku, te v podstate staci moznost pristupu k oknu a je spokojena, navic jsou cistotne a par dni sami prezijou.
Nasi si poridili taky takoveho yorkshira a je to u nich horsi nez s ditetem, psek ma vsechny mozny privilegia, leze jim to po stole, lize huby…no, jeden by z toho zvracel. Ono ale jak si ho vychovate, tak mate, mozna, ze umi byt i normalni a ne takovy olizovacsky tele. Ale ja bych vazne trvala spis na kocce ;0)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek