Místa ve jménu

Bestie 20.01.09 18:02

Místa ve jménu

Napadlo me jestli jste nekdo zkousel parfemy, ktere maji v nazvu nejake konkretni misto a jestli Vam to misto opravdu pripominaji.
Vite co myslim -voni Paris od YSL jako Pariz? Nebo Roma jako Řím? Treba Love in Paris podle me voni presne jako letni prochazka pod Eiffelovkou s milovanym za ruku, ale jine srovnani nemam.

Co takove 7:15 AM in Bali?
Nebo Tokyo, my se tam uz dlouho chytame, tak me napadlo, ze az na to fakt dojde, tak bych drahemu mohla dat ten parfem a k nemu letenky, coz me vlastne na toto tema privedlo.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

evixx 20.01.09 18:09
[quote:3ap5mnyt]Co takove 7:15 AM in Bali?

… že by nějaká jaderná zkouška ? …ale ne, to byl atol Bikini …ještě si pamatuju básničku z dětství:
na ostrově Bali, s domorodcem vyjebali … ale nevím už v kolik hodin a také není moc poetické :oops: (pardon)

…ta Paris jak píšeš celkem sedí :)

Vera 20.01.09 21:16

Evi, tak teď si romantice dala :smack: :lol: :lol: :lol: a zase sem pila kafe, než začnu číst tvoje příspěvky, dám si pozor, abych neměla plnou pusu :lol:

jinak pokračuj ve stejném duchu, smíchu není nikdy dost :lol:

maricka 20.01.09 21:41

Salvador Dalí Sea Sun in Cadaques… :wink: Hádejte, jestli jsem tam byla… No, nebyla, ale úplně si to místo dokáži skrze ten parfém představit - klídek, pohodička, žádný stres…prostě španělská siesta:-)

verunka2201 20.01.09 22:52

Tak já jsem třeba naprosto srozuměna se Sicily od D&G :) Vůně tu část Itálie naprosto vystihuje… ALE to není všechno - Sicílie má spoustu tváří a všechny veskrze krásné… :heart: Miluju to tam a těším se, jak budu postupně objevovat vůně blíže či vzdáleněji spjaté právě se Sicílií :wink:

verunka2201 20.01.09 23:00

Teď mě tak napadlo - doufám, že neexistuje žádná vůně s názvem Cairo (Káhira), tu by totiž asi nikdo nenosil :D

Kriss 20.01.09 23:12

Ja som davno davno prepadla voni Casbah, ten ma dostal do klubu :wink:

Oleka 21.01.09 00:20

Havana od Aramis :D, ale bohužel nemůžu posoudit zda opravdu voní Havanou - nebyla jsem na Kubě :(

Širín 21.01.09 08:41

Já to mám snadné… na mnoha místech jsem nebyla :lol: .
Měla jsem to štěstí a v Paříži ano a Love in Paris - TO JE ONO :!:

Snoubenec má Tokyo, ale… nebyl tam ani jeden 8) .

PaK 21.01.09 10:10

Mně London od Burberry anglickou krajinu fakt připomíná. Asi ne rovnou hektický Londýn, ale tu zelenou krajinku okolo úplně věrně. :)

evixx 21.01.09 10:28
verunka2201 píše:
Teď mě tak napadlo - doufám, že neexistuje žádná vůně s názvem Cairo (Káhira), tu by totiž asi nikdo nenosil :D

Káhira přímo ne … ale Un Jardin Sur Le Nil … ráda bych věřila, že tak voní :wink:

Irena 21.01.09 11:00
verunka2201 píše:

Tam přece cikády zpívají a v dálce je slyšet hlas muezzina: hmmm hmmmmmmm hmmm hmmm. Zavřete oči, odcházím, čekám…

Tu bych brala bez zkoušení. :wink:

Irena 21.01.09 11:04

Vůni Paříže si představím, ale rozhodně ne jako YSL Paris. Musela by být koketní, ale ne vyzývavá, elegantní, ale zároveň i teple smyslná. Chanel Pětka je dobrá do pařížského objímavého velkosvěta…

klubko 21.01.09 11:06
PaK píše:
Mně London od Burberry anglickou krajinu fakt připomíná. Asi ne rovnou hektický Londýn, ale tu zelenou krajinku okolo úplně věrně. :)

Ano, přesně jako z Midsomer Murders :)

Kerze 21.01.09 11:30
evixx píše:
verunka2201 píše:
Káhira přímo ne … ale Un Jardin Sur Le Nil … ráda bych věřila, že tak voní :wink:

Nil páchne bahnem, odpadky, výkaly vypouštěnými do něj z kanálů, tlejícími rostlinami a rybinou…Sjela jsem ho několikrát od delty po Assuán - více ve vnitrozemí je to teda lepší, ale o moc zas ne… :cry:

Un Jardin je romantická představa autora, jak to mohlo vypadat, když Nil brázdila Kleopatřina zlatá loď lásky, kde byli všichni natřeni vonnými oleji, pálili aromatické byliny a pryskyřice ( proti hmyzu ) a za úsvitu přistávalí v sítinách u panenských břehů, aby si natrhali čerstvé zralé ovoce a rozvíjející se květy… 8) Jsem se zasnila…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama