Mitsouko - EDT nebo EDP ?

Misa 07.05.11 23:13

Mitsouko - EDT nebo EDP ?

Prosím o radu. Pořídila jsem si naslepo č.p. Mitsouko, no a jsem v pasti :wink: . Zjistila jsem, že budu potřebovat větší balení, abych se nabažila, ale nevím, jestli mám jít do EDT nebo EPD. Budu vděčná za vaše rady a postřehy. Díky.


Reklama

domenica 07.05.11 23:17

Miso, doporučuji rozhodně EDP! Pro mě je výrazně krásnější, stálejší, propracovanější než EDT (stejně je to u L´Heure Bleue).

albeni1 08.05.11 12:18

Na EDT pozor, ráda se na těle mění v zastaralou, nepříliš voňavou pánskou kolínskou. Určitě to tak není u všech lidí, ale znám jich několik, kteří mají tuto zkušenost - včetně mě.
Takže bych volila EDP.

Misa 08.05.11 14:47

Dámy děkuji, takovéhle rady jsou pro mě cenné. Nerada bych voněla pánskou kolínskou, protože doposud jsem do žádného dostupného Guerlaina nešla, protože se na mně přílíš úchvatně nerozkládaly a něco mi v nich většinou vadilo . Mně vyloženě sedí Chanely. No a Mitsouko jsem první den hodnotila, že dobrý, hlavně, že ho snesu, další den jsem se navoněla oblíbeným Cristallem a odpoledne jsem už chodila čichat k flakonu Mitsouko a nemohla se dočkat až se s ním zase navoním. A už syslím na to EDP :wink: .

foxy 08.05.11 14:56

Já se taky připojuju k EDP, ta je naprosto úžasná, měla bych začít šetřit :whistle:

ankaj 08.05.11 18:00

To chce vyzkoušet - já mám EDP vzorek, čp odstřik a dosud jsem používala EDT - už ji mám ve flakonu jenom na dně. A výsledek - všechny jsou krásné, mohu je používat - a všechny mi voní pěkně - čp má samozřejmě nejdelší výdrž, EDP také slušnou - ale na mně voní nejlíp EDT. Jen výdrž je slabší. Ale stejně - plánuji koupi celého balení - a zatím jsem váhala, zda EDT nebo EDP. …a vítěz je…EDT!
Ale upozorňuji, že je to individuální záležitost - já sice upřednostňuji EDt, přesto, že její výdrž je nejslabší - ale na mě se rozvíjí moc hezky - žádnou starinu necítím. CHce to prostě porovnat - a vyzkoušet.

Misa 08.05.11 21:17

Souhlasím, nejlepší je vyzkoušet na vlastní kůži, ale měla jsem nějak smůlu, vzorečky se mi nepodařilo sehnat, a tak jsem jsem šla do č.p. naslepo a nelituji. Každopádně díky za názor a určitě budu přemýšlet.

Dalia 20.05.11 18:13

Dostala jsem neodolatelnou touhu vyzkoušet Mitsouko. Kdysi dávno jsem měla vzoreček a ani nevím jakou verzi. Vím jen, že tehdy mě neoslovil a nezkoumala jsem ho. Nyní mám skutečné nutkání zkusit a pořádně!
Koukala jsem už, že Edp se dá koupit, ale raději bych zkusila ze vzorečku obě verze. :conf:

Daniela44 29.12.14 12:40

Mám to s Mitsouko podobně, jako ankaj (až na to, že už si nepamatuju, jak voní čp)
Koupila jsem po vzorku celé balení EDP, dokonce dvakrát. Flakonek jeden z nejkrásnějších, těžko odolat. Ale obě jsem pak prodala, protože se mi sice Mitsouko strašně líbí, ale skoro jsem jí nenosila.
Pak jsem vyzkoušela EDT a to bylo konečně ono - to, co se mi na Mitsouko líbí nejvíc - vlhce kořínkový vetiver, sametové zeleno, bergamot, stopa hřebíčku a ta krásná suchá broskev :srdce:
Já jí v porovnání s EDP vnímám jako rostlinnější, měkčí a křehčí, protože jsou tam mnohem míň cítít řízně kyselé citrusy i nagumovatělý ylang, který podle mého nosu v EDP budí trochu dojem lepidla ze starých náplastí a způsobuje tu lehce pochmurnou vůni apatyky.
EDT mi přijde taková přírodnější, živoucnější a vzdušnější, jako podvečer v tiché letní zahradě - napadá mě ta Sudkova, akorát v barvě; nebo možná zámecká zahrada, vůně buxusů. To celé na úkor výdrže a siláže. Ale vzhledem k ceně 93ml plnitelného flakonu (koupila jsem snad za 750) je to příjemná a sofistikovaná polejvačka. Na oblečení drží pár střiků několik dní.

Myslela jsem, že je jenom na jaro, ale teď kolem vánoc jsem jí oprášila a nemůžu se nabažit.
Stejně jako v případě Shalimaru - jak se tomu jednou přijde na chuť, tak je to láska na celý život.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama