Mluvené slovo

Vera 26.07.09 22:46

Mluvené slovo

Vždycky jsem měla ráda rozhlas a milovala pohádky, hry, povídky, četbu na pokračování.
Musím se přiznat, že někdy je lepší jen poslouchat, ve filmu je všechno dané, ale tady se může fantazie rozletět.
Dnes jsem např. poslouchala Vojnu a mír, moc hezky zdramatizované, kdysi jsem viděla ruský velkofilm, velmi kvalitně obsazený, s nádhernou výpravou a velkolepými scénami, a přesto byl k neukoukání, jako většina ruské klasiky natočená ve své domovině. Přitom jako mluvené slovo jsou to většinou opravdové skvosty.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

domenica 26.07.09 22:58

Moc ráda poslouchám rozhlasové hry na stanici Vltava. A také četbu na pokračování :heart:. A různá vyprávění a vzpomínky lidí, kteří mají co říct. :
Pamatuji si, že když jsem byla malá, a byla jsem doma s angínou nebo chřipkou, každé ráno jsem těšila na pořad „A léta běží“ :D Možná je to zvláštní, ale já jsem si vychutnávala vyprávění starého pana profesora, vědce, umělce, stejně jako vzpomínky pracovité dojičky nebo strojvedoucího :wink:

Vera 26.07.09 23:16

„A léta běží…“ taky jsem poslouchala :D

daniela 27.07.09 08:08

Neuváděl to Miloň Čepelka?

Vera 27.07.09 11:16

nene, to bude něco jiného :D

marci64 27.07.09 18:33

když jsem byla malá, tak jsem vždycky ráda poslouchala každou neděli na Praze mluvenou pohádku. I když jich bylo v televizi dost, tak po obědě jsem se vždycky těšila na tu v rádiu. :wink:

Alena 27.07.09 19:52

rádio mám celý den jako kulisu, ale abych pravdu řekla, neumím se moc soustředit a za chvíli se přistihnu, že nevnímám :cry: takže pro mě mluvené slovo maximálně zprávy :D

Vera 25.05.10 00:16

určitě stojí za poslech nebo přečtení, u obou jsem se královsky bavila :D : *E.Claes - Veselí občané Sichemští
*A.Paasilinna - Stará dáma vaří jed

chavah 25.05.10 07:23

Ráda poslouchám ruštinu, je krásná, zemitá.Jazyk sám o sobě nemůže za ideologický nános.

Lalaith 25.05.10 08:29

Já mám spoustu namluvenných kazet a CD… a ještě víc jsme toho měli na gramofonových deskách… Nejradši mám Tracyho tygra - skvělá knížka, okud neznáte, přečtěte si :wink: A taky Malého prince - česky i francouzsky…

tapuz 25.05.10 09:04

Ruština je krásná, taky ji ráda poslouchám a i dřív poslouchala. Jako dítě jsem dostala ruské učebnice ruštiny pro cizince i s gramodeskami s nahratými lekcemi. To byla nádhera, něco úplně jiného, než ta pošahaná výuka ve škole plná pionýrů, dojiček, úderníků a kosmonautů s šíleným přízvukem české úči. Jen mi vždycky bylo líto, že díky okolnostem je tenhle nádherný jazyk v takové nemilosti.

barbucha 25.05.10 09:33
domenica píše: … různá vyprávění a vzpomínky lidí, kteří mají co říct…
Možná je to zvláštní, ale já jsem si vychutnávala vyprávění starého pana profesora, vědce, umělce, stejně jako vzpomínky pracovité dojičky nebo strojvedoucího :wink:

Zvláštní to není, ty vzpomínky jsou zajímavý. Taky to mám moc ráda :heart: Nakonec na dvojce jsou občas podobný vzpomínkový pořady taky, a já se na ty starý lidi i ráda koukám .
Jinak předčítání pohádek nebo románu moc nemusím, to cizí tempo a cizí exprese mě ruší.
Ale haranti na kazetě milovali třeba Mluvící balík G. Durrella…

Odjakživa jsem posluchačka Vltavy.
Kdysi se moc líbil pořad 3krát60 a to stereo s Ottto Nutzem. Uváděl se Ota Noc.
Líbí se mi Nepil, když čte své pohádky.

Evelina 25.05.10 16:38

Jako malá jsem poslouchala Hurvínka na kazetách a na chatě ze starého radio-chrchlíka pohádky čtené V.Brodským (něco jako děda Komárek na samotě u lesa).

Ronna 25.05.10 17:06

Já jsem si koupila na cd pohádku Princezna se zlatou hvězdou na čele. Je to jen zvukový záznam toho filmu a moc se mi to líbí. Pyšnou princeznu mám radši - v tv, ale z nějakého důvodu ta se zlatou hvězdou je zase lepší jen jako zvuk.
Je skvělá zvláště pokud má člověk celý den nějaký stres. Hlasy těch herců jsou nádherné, uplně hladí. I král Kazisvět. :D

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama