Montale - Amandes Orientales nebo Sweet Oriental Dream?

Synekdoché 21.02.10 10:24

Montale - Amandes Orientales nebo Sweet Oriental Dream?

Ahoj,
potřebuji radu od zkušenějších. Uvažuji o koupi jedné z těchto vůní od Montale. Nemám možnost vyzkoušení. Lákají mě obě. Mám ráda sladké parfémy obecně, ale ne květiny, miluji vanilku, dřevo i čokoládové tóny.

Bojím se trochu, že Amandes Orientales orientales, které uvádějí ve složení pouze vanilku a mandle, aby nebyla až moc nevydýchatelně vanilková a možná trochu nezajímavá. Že by se takto přímočaře vanilková vůně mohla rychle omerzet. Ve Sweet Oriental Dream mě zaswe trochu děsí ty růže. Máte někdo s těmito vůněmi zkušenost? Recenzi jsem na ně nikde nanašla.

Díky moc :-)


Reklama

Christabella 21.02.10 10:34

Amandes Orientales není příliš výrazná, ale hlavně často háže takové zvláštní umělé tóny, které se třeba zrovna mně moc nelíbí. A vyloženě sladká mi také nepřijde.

Za to Sweet Oriental Dream to je sladká pecka - překrásná, ale také silná, takže opravdu asi nejdůležitějším předpokladem je mít ráda pecky a sladké - pokud obojí splňuješ a líbí se Ti složení, pak není co řešit. :wink: Na růži si v souvislosti s touto vůní vůbec nevzpomínám, jen na ** čokoládu, perník a mandlové Amaretto ** (měla jsem flakon). :wink:

Synekdoché 21.02.10 11:02

Moc děkuji za přiblížení :-). Před chvílí jsem našla nějaké recenze na basenotes.com a narazila jsem tam u Amandes Orientales dokonce na poměrně často se opakující se názory, že je z ní cítit moč. Zkrátka recenze vyznívají na plné čáře pro Sweet Oriental Dream. Můžu se ještě zeptat, nezkoušela jsi náhodou také Chypré Vanillé? Díky moc :-)

Barbarra 21.02.10 11:03
Christabella píše:
Amandes Orientales není příliš výrazná, ale hlavně často háže takové zvláštní umělé tóny, které se třeba zrovna mně moc nelíbí. A vyloženě sladká mi také nepřijde.Za to Sweet Oriental Dream to je sladká pecka - překrásná, ale také silná, takže opravdu asi nejdůležitějším předpokladem je mít ráda pecky a sladké - pokud obojí splňuješ a líbí se Ti složení, pak není co řešit. :wink: Na růži si v souvislosti s touto vůní vůbec nevzpomínám, jen na ** čokoládu, perník a mandlové Amaretto ** (měla jsem flakon). :wink:

Podepisuju! :wink:

Fleur 21.02.10 11:09

Amandes Orientales - to je marcipán, ale jako by ho vyráběli ze sóji a umělého aroma a prodávali ve vánoční akci v Lidlu… Před koupí naslepo mě naštěstí kdysi zachránil vzorek.

Christabella 21.02.10 11:20
Synekdoché píše: … Můžu se ještě zeptat, nezkoušela jsi náhodou také Chypré Vanillé? Díky moc :-)

Zkoušela, ba dokonce celý flakon měla. :D Chypre Vanille je ze 75% vanilková, silnější, ale není to lepivě sladká vanilka obecná - sice má vanilka v této vůni docela grády, ale od přeslazené lepivosti ji zachraňuje kontrastující vetiver, kadidlo a zjemňující a „ochlazující“ kosatec s růží, přičemž po všem zmíněném, kromě vanilky, se musí trošku pátrat, dominantní je stále vanilka - díky zmiňovaným složkám je ale neobvyklá, zajímavá, krásná. :wink: Většina lidí kolem mě ji vždy vnímala jako zajímavou vanilku, nic dalšího v ní necítili (podotýkám, že šlo o běžné smrtelníky, nikoli parfémové maniaky :) ).

LuciaG 21.02.10 13:18

Ja sa tiež prikláňam k Amandes Orientales - je krásna, hladká. Sweet Oriental Dream mi vonia ako taký ten klasický Turecký med, je až príliš sladká.

Klokan 21.02.10 13:20

Já bych si mezi těmito dvěmy nedokázala vybrat, líbí se obě a moc. :P :P

chaantal 21.02.10 16:54

Amandes Orientales jsou opravdu mírně syntetické pražené sladké mandličky, ale opravdu nádherná vůně…
Sweet Oriental Dream mě nejdřív moc nezaujala, je fakt MOC sladká, přišlo mi to už příliš, i když slaďáky můžu. Teď nedávno jsem ale zase znovu zkoušela různé vzorky, hrozně me zase chytla za nos Louve od Lutense, když pak zkusila znovu i Sweet Oriental Dream, najednou už se mi začala víc líbit taky. Obě v sobě mají takovou tu sytou „tureckou“ sladkost.
Obě jsou krásné, ale kupovat bez vykoušení nevím jestli je rozumné :?:
Chypre Vanille už si přesně nevzpomínám, ale vím, že se mi nelibila. Absolutně netradiční, nesladká až divná vanilka… ta fakt není pro mě.

Btw, Montalky jsou vážně skvělé, mají úžasnou výdrž, jakoby olejovou příjemnou konzistenci… určitě plánuju ještě další vyzkoušet a pořídit…

Stapeli 21.02.10 22:08

Obě jsem zkoušela (měla jsem vzorky po několika ml). Amandes Orientales se mi nelíbila a naopak
Sweet Oriental Dream se mi líbí moc. Taky můžu vanilku ve všech podobách, mám ráda sladké vůně, koření, čokoládu, dřevité tóny… Pokud si vzpomínám, Amandes Orientales mi něčím hodně vadila, vůbec jsem ji na sobě nesnesla (poslala jsem vzoreček dál). A zbyteček Sweet Oriental Dream teď nasávám z ruky a je to silná, sladká, vanilková nádhera.

WildOrchid 21.02.10 23:00

ja je zrovna nedavno znovuzkousela. Amandes Orientales mi prisly ze zacatku trochu lepidlovy, pak jaksi synteticky, ale ne spatny. SOD je sladarna, jako caj s citronem a velkou porci medu. opravdu hodne medu. na me by byla moc dusive sladka.
Jestli chces, tak ty vzorky prodavam.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama