Možné padělky na Notino.cz?

Vega 25.06.17 00:26

Možné padělky na Notino.cz?

Dobrý večer, sháním jednu vůni od Amouage, všude je cena kolem 9tisíc, i na stránkách výrobce, na Notino je však jen za 5640 Kč..nejsem si jistá, že mohou mít originál za tak výrazně nižší cenu, nemáte někdo s touto značkou na tomto e-shopu zkušenosti? Předem děkuji…

Stránka:  1 2 3 Další »
Lili1105 25.06.17 22:21

Zdravím :-) Ja nakupujem na Notino už asi 6 rokov a ani raz som nemala problém a ja naozaj dosť často kupujem parfémy. Asi pred dvoma rokmi sa na jednom fóre spustila veľká kauza ohľadne fejkov na Notine, že vraj tam sú, a tak ma to zaujalo a toľko do toho tlačili a tlačili, že som urobila experiment. Nie preto, že by som Notinu neverila, ale pre svoju spokojnosť, pretože som ich dosť silno obhajovala :-) V Notino som si objednala CK Euphoria Blossom a to isté som si šla kúpiť do parfumérie Fann len tam samozrejme vzhľadom na vysokú cenu menšie balenie.. Obe vône boli totožné, mali rovnakú intenzitu aj výdrž..Takže mne za celé tie roky neprišiel ani jeden"padělek". Naozaj nie.. A ja osobne is myslím, že je logické, že ceny sú tak rozdielne pretože Notino nemá kamenné predajne, nemusí platiť priestory, predavačky a podobne..Zatiaľ čo parfumérie tieto výdavky majú. To je jedna vec a druhá bolo by „smiešne“ keby prídeš do parfumérie a máš tam ľudové ceny. Parfuméria ktorá má meno potrebuje pôsobiť luxusne a teda musí mať aj „luxusné ceny“. Ceny v parfumériách sú o dosť navýšené ako je reálna hodnota parfémov..Notino má reálne ceny ..To je môj názor.

domenica 25.06.17 23:16
@Vega píše:
Dobrý večer, sháním jednu vůni od Amouage, všude je cena kolem 9tisíc, i na stránkách výrobce, na Notino je však jen za 5640 Kč..nejsem si jistá, že mohou mít originál za tak výrazně nižší cenu, nemáte někdo s touto značkou na tomto e-shopu zkušenosti? Předem děkuji…

Můžeš. U této značky i u jiných značek. Teoreticky. Mají zdroj, od kterého to berou levně. Jak se na to dívá výrobce je jiná věc.

domenica 25.06.17 23:19
@Lili1105 píše:
Ceny v parfumériách sú o dosť navýšené ako je reálna hodnota parfémov..Notino má reálne ceny ..To je môj názor.

Nechci ti brát iluze, ale Notino není charita a reálná hodnota parfémů je ještě někde úplně jinde.

Lili1105 25.06.17 23:21

@domenica neberieš mi ilúzie. Ja som nikde nepísala že Notino je charita, ale že má oproti parfumériám reálne ceny.. je mi jasné že ceny ako ceny sú niekde ešte nižšie

domenica 25.06.17 23:33

@Lili1105
a pod reálnou cenou a pod cenou jako cenou si tedy přestavuješ co konkrétně? :-)

Lili1105 25.06.17 23:38

@domenica :lol: ok no takže po tou reálnu cenou si predstavujem niečo čo je cenovo dostupné pre bežných ľudí, pod tou druhou skutočnú hodnotu vône..cenu bez marže a bez navýšenia kvôli značke a podobne. jednoducho úplne tú základnú minimálnu alebo teda výrobnú cenu parfému

domenica 25.06.17 23:43

@Lili1105
ok, rozumím, trochu mě zmátla ta terminologie: reálné ceny x ceny jako ceny (skutečná hodnota vůně).

Příspěvek upraven 25.06.17 v 23:45

Lili1105 25.06.17 23:44

@domenica jj prepáč občas sa ani sama zo seba neviem vymotať :think:

domenica 25.06.17 23:45

@Lili1105
Už tomu perfektně rozmím. :-)

Hanka H 26.06.17 00:01

@domenica @Lili1105 Stejně by bylo zajímavé vypátrat, na kolik přijde vyrobit (sakum prásk všechno - složky, lidi, flakon, reklama, prodejní prostory, distribuce …) flakon, který se prodává třeba za …
5 300, - Kč - 70 ml BR 540 - má nová láska! :srdce: Desetina ceny, méně … :think:

Lili1105 26.06.17 00:07

@Hanka H Pravda.. :palec: mňa by zaujímalo porovnanie oboch súm. Sumy základnej a teda čisto náklady na parfém a potom to čo si písala ty.. Myslím si že by to boli zaujímavé čísla.. ;-)
Ja mám tiež teraz novú lásku a to som si myslela že to bude na celý život Priscilla Presley indian summer ale… Teraz pár dní dozadu som konečne obdržala odstreky zo Sardínie, aj som to recenzovala a jedna z tých vôní Boeli.. :inlove: skoro som umrela :inlove: a potom priśla sestra domov dala som jej ovoňat a skoro spadla zo stoličky tiež :lol:
No ale k téme tiež cena tam je za 100 ml cca 4700kč + doručenie to vychádza na nejakých 5300..
ale idem do toho! ale zajímala by ma výrobná cena :-P

Hermesfan 26.06.17 04:39

viď ceny alkoholu, to je podobné. Ekonómia. Zisk. Podnikanie.

Medojedka 26.06.17 07:50

Jsme OT, ale zajímá mně velice, zda výrobci odvádí autorské poplatky tvůrcům parfémů („nosům“) za každou replikaci autorského díla jak je tomu např. u hudebních děl (tj., za každý vyrobený kousek), nebo jak je to vůbec s autorskými právy u parfémů… :think:

Červánek 30.08.17 08:36
@Medojedka píše:
Jsme OT, ale zajímá mně velice, zda výrobci odvádí autorské poplatky tvůrcům parfémů („nosům“) za každou replikaci autorského díla jak je tomu např. u hudebních děl (tj., za každý vyrobený kousek), nebo jak je to vůbec s autorskými právy u parfémů… :think:

To je hodne dobra otazka, me by take zajimala :think:

Vseobecne - vyrobni ceny parfemu v bulku - (kdy budou v nejakem tanku, odkud se plni) tedy bez flakonu jsou relativne nizke.

Drahe jsou obaly i ty vnejsi - od navrhu pocinaje az po realizaci a pouzity karton, kdy vysledek musi byt dokonaly a bez vad
Stejne tak i flakon.
Obal je nekdy i drazsi nez samotny „dzus“
I vymyslet flakon je kumst a koneckoncu i ten svrchni obal
Plus marketing, kampane, atd.....

Asi je to tema na extra vlakno

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek