Možné zneužití platební karty

kikina 19.04.12 09:36

Možné zneužití platební karty

Nakupuji na netu již několik let a teď se mi stalo, že mi volali z banky, že zachytili informace o možném zneužití mojí platební karty. Po vzájemné domluvě mi kartu zablokovali a pošlou mi novou. Na jednu stranu jsem ráda, že to někdo kontroluje a že se aspoň pár případů takto včas zachytí, ale na druhou stranu jsem z toho dost vyděšená a jímá mě hrůza při představě, kdyby k tomu zneužití opravdu došlo. Máte někdo podobnou zkušenost?


Reklama

Mitzi 19.04.12 23:23

Před rokem nebo dvěma mi z ČSOB volali dvakrát během jednoho dne.
(Zablokovali mi postupně dvě karty.)
Nechtěli mi říct, kde přesně k úniku dat došlo, ale když jsem o tom pak přemýšlela, vyšla mi z toho na 99% Jahoda :?
Už proto, že manžel má taky tři karty a nezablokovali mu tehdy ani jednu ;)

Myslím, že je lepší zavést si PayPal (nebo něco podobného) a pak neplatit přímo kartou ale přes platební bránu. Už aby to měli všichni prodejci! Strašně nerada někam zadávám číslo karty a další data.. to raději oželím nějaký „výhodný“ nákup.

Jediná 100% ochrana před zneužitím karty je NEMÍT JI. Vůbec. Ale to si asi našinec už neumí představit.

kikina 20.04.12 09:24

Myslíš, že opravdu jahoda? Je pravda, že jsem tam tento měsíc po dlouhé době nakupovala, ale už také mockrát před tím a nikdy se nic podobného nestalo. No, tak hlavně že to zachytili. Ale budu mít strach tam příště něco objednat :(

Frankie 20.04.12 09:50

Je možné, že za to opravdu může Jahoda, má bývalá kolegyně taky měla problémy s kartou, když tam párkrát nakupovala. :| Naštěstí jí žádné peníze neukradli, banka to zachytila včas.

Mitzi 20.04.12 09:53

Neberte můj dohad - prosím - jako obvinění. Je to jen můj soukromý tip.
Kromě některých parfémových obchodů platím všecko přes PayPal a když jsem uvažovala o tom, ve kterém obchodě jsem mohla použít dokonce DVĚ karty (= opakovaný nákup), tak mi z toho tehdy vyšli oni, ale nemusí to být pravda.
Ten chlapík z banky říkal, že to byl nějaký zahraniční obchod, proto jsem rovnou vyloučila české a pak bylo to tipování o dost snazší. Jistotu ale nemám.

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama