Nákup z druhé ruky-vlastní zkušenosti, rady

Bea 31.10.09 08:40

Nákup z druhé ruky-vlastní zkušenosti, rady

Kromě zdejšího webu se dají najíti vytoužené kousky i na Mimiaukci, (Mimibazaru) a Aukru. Úskalí: Pokud není u inzerátu reálné foto(nebo není dostatečně kvalitní k tomu, zda se nejedná o padělek), vždy si jej od prodávajícího vyžádejte (pomůže i fotka dna s nálepkou).
1.Má zkušenost, jakožto začátečníka. V Aukru-inzerát bez reálné fotky, uvedeno, že zbývá 13 ml, doručeno pouze 2 ml.Pak velice zdlouhavé nepříjemné, nervydrásající (samozřejmně neúspěšné) dohadování s prodávající, Aukro na mé stížnosti s fotkami reaguje „nelze dokázat, že k úbytku nedošlo až po doručení“.Navíc pokud u inzerátu není reálné foto, a koupíte si padělek,nebo Vám někdo prostě za vaše peníze nepošle vůbec nic, nedostanete ani náhradu z POKu-program na ochranu zákazníků-jakýsi fond náhrady Aukra.
2.Vždy pořádně fotky prostudujte-včera se mi stalo na Mimiakci-napsala jsem prodejci-prodával v aukci neúspěšně 2 parfémy, že je koupím za vyvolávačku, fota tam byly, ale detailně jsem je nezkoumala :oops: A co mi přišlo, mi vyrazilo dech.Od osoby, která sebe a své děti dle ostatních inzerátů navlíká pouze do značkové módy a má samé kladné hodnocení, přišly mi 2 zkažené parfémy se špinavými, poškrábanými, zoxidovanámi flakony, fakt něco velice odpudivého.Naštěstí prodávající souhlasí s reklamací, doufám, že své peníze uvidím zpět na mém účtě.
3.Prodávající někdy fotí flakon zvrchu (při letmém pohledu to vypadá na větší zústatek parfému), už jsem se taky vypekla při odhadu zbylých ml třeba když má flakon hodně vypouklé dno.Někdy prodávající uvede velmi nadhodnocený odhad zústatku.

Takže je třeba ostražitost, ale naprostá většina mých nákupů dopadla skvěle!!!!! A poklady jsem získala a radost byla obrovská.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

chavah 31.10.09 08:46

myslím, že tady by se Ti to nestalo.A koupit se tu dá skoro vše.

Bea 31.10.09 08:59

Ano, zatím mám zde jenom ty nejlepší zkušenosti a výmeny a prodeje byly taky velice milé a osobní (další rozměr), prostě jako výměna mezi kamarádkami, komunita zde je poctivá, zde důvěřuji.

Ale i zde se může (časem)vyskytnout pablb(ka) nebo nedejbože podvodník.I když 99,9% lidí zde bude stále skvělých.

A svúj příspěvek jsem psala ne pro vylití ublíženého srdíčka, ale třeba to někomu pomůže vyhnout se problémům.

Bea 31.10.09 09:01

O tom, jak poznat padělek je trochu napsáno zde http://www.aukro.cz/phorum/list.php?f=3 … ast&page=0

hledejte hlavně „vlákna“ dle nadpisu(vlevo), a věcné a fundované vlákna má autorka Kacenka81 (autor vlákna vždy vpravo), někoho bude zajímat i vlákno"časopisy s dárky zdarma"-Jinak je tam bohužel velká část vláken jakýsi pokec, tak je třeba třídit a třídit a hledat mezi balastem…
Pokud se chcete dozvědět, co všechno se může na Aukru stát (a jak potom postupovat), doporučuji ještě sekci Aukro/Fórum /poradna (není nutné být přihlášen ani registrován), po přečtení, možná dostanete pocit, že jsou na světě pouze divní lidé a podvodníci, ale je třeba mít na paměti, že se sem spokojení zákazníci, kterých je určitě většina, nepřispívají

Dalia 31.10.09 09:06

Tady na Arome si troufám jít do „nákupu z druhé“ ruky. Zatím jsem neměla žádnou negativní zkušenost. Je tedy pravda, že u nováčků bych byla ostražitá a do koupě či výměny se nehrnula, ale holky, které chodí na Arome často a jsou tu již déle, tak myslím, že jsou všechny poctivé a mají mou důvěru. :D

Jinak se aukcím a podobným nákupům přes internet vyhýbám.

Bea 31.10.09 09:13
Dalia píše:
Tady na Arome si troufám jít do „nákupu z druhé“ ruky. Zatím jsem neměla žádnou negativní zkušenost. Je tedy pravda, že u nováčků bych byla ostražitá a do koupě či výměny se nehrnula, ale holky, které chodí na Arome často a jsou tu již déle, tak myslím, že jsou všechny poctivé a mají mou důvěru. :DJinak se aukcím a podobným nákupům přes internet vyhýbám.

No jooo to je velmi rozumné, chválím a obdivuji takovou disciplinovanost.
Ale když ty aukce, ta nejistota, to je takový adrenalín.......a to zdlouhavé vyhledávání, taková relaxace…, jako když hledáš poklad a pak ho najdeš…

Daisy.zlouky 31.10.09 13:25

A tady je to hlavně tím, že vůně jsou naší vášní, nikoli obchodem.Nehoníme se za kšeftem, jen se dá do placu něco, co jedna už neptřebuje a druhá uvítá :wink: .Ale pravda je, že máme být na co pyšné :P

Marianna 31.10.09 15:16

Mě adrenalin na aukru, ebayi ani jinde nějak nebere. Zřejmě to bude tím, že všechno, po čem jsem zatím zatoužila, je celkem běžně dostupné. Neberou mě exkluzivky, ani nikovky … jsem zřejmě totálně mejnstrýmovej typ. :D Ani peněženka příliš neúpí.

Ale ty rady jsou zajímavé. Nikdy by mě nenapadlo, že flakon focený shora vypadá plnější. Nebo že by mi místo 15 ml přišly jen 2 ml! Jsem holt naivka a proto vyhovuje mi zdejší aromácká inzerce.

s.ticha 31.10.09 21:52

Naprostý souhlas s Mariannou. Mám to úplně stejně. Na aukru bych asi nekoupila. Tady jsem zatím ani ne dva měsíce, ale pár výměn a nákupů jsem už udělala a zkušenosti naprosto skvělé! Jsem úplně nadšená, za jaké peníze se tady dá co pořídit a vše jak má být. Už existence odstřiků, o kterých jsem dříve prakticky neměla ani tušení :oops: je naprosto úžasná. Tady je asi jediné místo, kde jsem ochotna parfém z druhé ruky koupit.

Fleur 01.11.09 16:09

Při tempu, v jakém se zde vůně doslova točí, se ti tu ani nemůže stát, že bys pořídila starý a vyčpělý odstřik.

Roza 08.01.10 13:22

Pár věci jsem tady koupila a vždy naprostá spokojenost. Ale bohužel dnes jsem se zklamala. Přišel mi poškozený flakon a množství je menší než bylo inzerováno. Snažím se s prodávající vše vyřešit. Je to smutné, když i v tomto přátelském ovzduší se člověk spálí. :twisted:

dracatko 08.01.10 18:17

Tak to jsi mne tedy trochu vyděsila, já tady vždy všem stoprocentně důvěřuji :-(

Roza 08.01.10 18:22

Dracatko, já taky doufám, že se jedná o ojedinělou záležitost a dá se vše do pořádku. Jinak tady vládne moc přátelská atmosféra a já neztrácím důvěru (jen malilinko).

Alena 15.01.10 23:00
roza píše:
Pár věci jsem tady koupila a vždy naprostá spokojenost. Ale bohužel dnes jsem se zklamala. Přišel mi poškozený flakon a množství je menší než bylo inzerováno. Snažím se s prodávající vše vyřešit. Je to smutné, když i v tomto přátelském ovzduší se člověk spálí. :twisted:

právě pro tyto případy je zde hodnocení…

kingfisherie 16.01.10 11:31

Já mám zde taky jenom samé pozitivní zkušenosti:) Vždy velmi příjemné jednání a ochota a hlavně důvěra - např. když platím na účet, vzorky mi byly odeslány ještě dříve, než mohla být platba na účet potvrzena. Nemluvě o tom, že hakhak mi poslala dva vzorečky zadarmo - tímto jí ještě jednou mooooooooc děkuji:)
Na aukru bych asi mela strach nakupovat… Přijde mi, že by se mě tam snažili obrat… Ale je fakt, ze zkušenost nemám, jen jsem opatrná.
A na ebay jsem nakupovala parfém jednou - Terracotu - a všechno proběhlo v pořádku:) Parfém dorazil brzy a neporušený :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama