Nečekané úlovky

chavah 24.10.08 21:49

Nečekané úlovky

také rády šmejdíte po nenápadných drogeriích a parfumeriích na vesnicích a městečcích? Překvapil Vás nějaký nečekaný úlovek?Tak já přidávám hned jednu zkušenost. V Ledči nad Sázavou je malá parfumerie, kde měli slušnou sbírku vůní od Burjois včetně již nedostupné Stephanie.Od nákupu mne odradilo jen podezření, že vůně tam leží tak dlouho, až se zkazila.Nicméně, překvapení ze sortimentu se konalo.


Reklama

protea 27.10.08 09:21

Mně se zase podařilo v jediné parfumerii v Břeclavi sehnat Alchymii od Rochas. Nejlepší na tom je, že ona to vlastně ani není tak úplně parfumerie, více sortimentu zaujímá obyčejná kosmetika z drogerie a jen tak nesměle na poličce se krčí pár flakonků parfémů…a mezi nimi jsem zahlédla i zmiňovanou Alchymii. Měli i Les Belles zelenou, na kterou si brousím zuby, ale nechtělo se mi dávat za 30 ml 1100,– zkusím ji sehnat jinde a když to nepůjde tak se pro ni snad vrátím taky…

dzona 02.08.12 19:52

Tenhle úlovek je absolutní slepák. Nemám tušení, co to je. Na flakonu není ani písmenko. Ale je pěkně masivní, víčko dřevěné. Takový luxusní refan. Odhaduji, že plný obsah byl 20 ml.
Barva nádherně koňaková. Dost jsem se bála, co bude uvnitř, ale ono to vůbec není špatné.
Cítím z toho hlavně mimózu. Nebo taky zimolez, někdy se mi pletou, ono to zabarvení samozřejmě taky ovlivňují další složky. Prostě medový kytky. V úvodu až lipově, ale to vyvanulo.
Neroli, možná i petitgrain, protože je to citrusově šťavnaté a zelené.
Pižmo, je to jako polštářek.
To je tak ten domimantní dojem. Je to vůně nesladce medová a stoupající, taková éterická, se zelenou mízou. Tak podobně v úvodu voní Rosa Flamenca, jenže ta pak jde hodně do růžových květů. (A právě v téhle vůni jsem si spletla mimózu se zimolezem, takže že by to byl přece jen zimolez? A v RF je stejně výrazně svěží zelenost neroli).
A další asociace - připomíná tu mimózovou část Poeme, když si člověk odmyslí zbytek zahrady a marmeládu. Je mnohem jemnější než Poeme, přitom není slabá. Vzdušnější.

Zkoušela jsem hledat podle složek na Fragrantice, ale k ničemu rozumnému nevede, takže ji nejspíš vezmu na nejbližší sraz očuchat zkušenějším. :mavam:

1Miru 02.08.12 19:54

…nebude to Donna Karan Gold.?. - jako parfém nebo limitovaná edice.?. :roll: :)
 http://www.arome.cz/…-karan/gold/

dzona 02.08.12 20:00

@1Miru
No flakon je hodně podobný, ale ne úplně stejný. A jak koukám ty originální jsou popsaný. A lilie v tom určitě není. To je zvláštní.

ledifia 02.08.12 20:04

Myslím, že má Miru pravdu, viděla jsem to kdysi na eBay a vypadalo to úplně stejně, čistý parfém, líbilo se mi to jako miniatura.
Lilii z duše nesnáším, ale v některých parfémech, kde ji složení uvádí, cítím jiné kytky, lilii vůbec (naštěstí).

dzona 02.08.12 20:06

No je možný, že ta medová kytka je akát. A až na tu liiïi to docela odpovídá. Ale co ta barva? Jak to že je tak červená? A proč není na flakonu ani písmenko? :think:

dzona 02.08.12 20:13

Zkoumám internet, a někde jsou fotky se skoro červeným obsahem. Tak teď jen nevím, kam se poděla ta lilie. Díky za navigaci!

ledifia 02.08.12 20:13

http://www.ebay.com/…120960102807?…

Nemáš nakonec třicítku? Velikost někdy klame. Tohle vypadá hodně podobně. Písmenka mohla být jen na krabičce nebo na nálepce zespoda flakonku. Některé miniatury, co mám, mají malinké rozdíly, byť jsou jinak stejné, a některé jsou taky bez písmen.

ledifia 02.08.12 20:16

Jestli je to čistý parfém, tak ty ingredience můžou být hodně kompaktní a vůně „kulatá“, a i ten tvůj popis by klidně mohl odpovídat…
Sežeň tady vzorek Gold, jestli je to ono, určitě to poznáš.

dzona 02.08.12 20:19

No všechno na to ukazuje. Tedy na č. p. Je to velmi hladké. Čuchám a přesvědčuju sama sbe, že je to lilie. :D Jde to ztuha.
Vzorek si zkuším sehnat, ale věřím tomu, že to je Gold a parfém. Díky za rady!

Náťa66 02.08.12 20:33

Mě to přijde jako gold sparkling, mám doma flakon, dřevěné víčko, vypadá to úplně stejně, i ty lilie, snad :mrgreen: Zvláštní vůně

jerry 02.08.12 21:48

@dzona

Jestli je to za tu cenu, o které jsi mi říkala, tak gratuluju - tenhle slepák je opravdu kauf :palec:

dzona 02.08.12 21:57

Na cenu si opravdu stěžovat nemůžu. :lol: Každopádně to přinesu očuchat - třeba v tom někdo tu lilii najde.
No zamotalo mi to hlavu, prohlížím internet - jiné fakonky mají nápis. Tenhle ne.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama