*NEELA VERMEIRE CRÉATIONS

Placidus 16.1.17 13:25

*NEELA VERMEIRE CRÉATIONS

Neela Vermeire. Narodila sa v Indii. Životné cesty ju zaviali do Spojených štátov, kde vyštudovala právo. Neskôr žila v Británii. Po smrti blízkeho človeka začala prehodnocovať svoj doterajší život a prišla na to, že chce profesne robiť niečo úplne iné. Utvrdila sa v tom, že nie je „kockatá hlava“ a že to, čo miluje najviac je sloboda, otvorená myseľ a kreativita. A tak sa vášnivá zberateľka parfémov presunula do Paríža, kde začala pomáhať umelcom ako ich promotérka. V rámci svojho záujmu o parfémy sa začala stretávať s parfumérmi a tvorcami a navštevovať rôzne eventy týkajúce sa parfémov. Všetko to po rokoch vyústilo do jej osobnej parfémovej výpovede, do jej vlastnej značky Neela Vermeire Créations. Svoju predstavu o vôňach Indie zdieľala s významným a dnes už kultovým francúzskym majstrom parfumérom Bertrandom Duchaufourom. Pustili sa spoločne do práce a do dnešného dňa spolu vytvorili dokopy 6 vôní. Žiadny minimalizmus, ale skôr barokovo bohaté a komplexné vône s množstvom nuáns ako odraz pestrosti a mnohotvárnosti Indie. Nádherné flakóny jej navrhol Pierre Dinand. Prvou vôňou cesty po Indii bola Trayee. Začiatok cesty. India v jej prapôvodnej forme. Reprezentuje obdobie Véd. Obdobie vzniku posvätných textov, rituálov a chrámových ceremónií. Spirituálne spojenie s Indiou. Bližšie sa na Trayee pozerám v tomto článku:

Neela Vermeire TRAYEE. Spirituálne spojenie naprieč časom.

Martula 16.1.17 16:11

@Placidus Nádherně zachycená atmosféra vůně :kytka: Sice je od této značky mým favoritem Bombay Bling, ale úplně jsem dostala chuť zase někdy Trayee vyzkoušet.

• Citovat
  • Nahlásit
Placidus 16.1.17 20:57

@Martula Ďakujem pekne :mavam: Bombay Bling je pre mňa krásna farebná dúha. Pekne namiešané mango, liči a ríbezle s jazmínom a kopou iných vecí. Proste farby, pulzujúce živé mesto, kde sa človek môže stať žobrákom alebo kráľom mihnutím oka. Bombajská burza verzus bombajské slumy. Tisíce možností, tisíce osudov. Bombay Bling je festivalom farieb, živá a pulzujúca, energická ale zároveň v nej vnímam aj niečo pokojné a spokojné. Takto ju vidím ja:

Neela Vermeire - Bombay Bling. Štastie nachádzané a strácané…

@Martula a ako ju vnímate Vy?

Červánek 16.1.17 21:30

@Placidus není prosím k mání nějaký Discovery set? Díky za info.

Znám od nich jen Mohur edp, ale zbytek ne a vím, že i teď na sklonku roku vydaly další vůni.

Když se dají dva tvůrci Východ a Západ dohromady, vznikají z toho často krásná díla

Placidus 16.1.17 22:27

@Červánek Pokiaľ viem, tak Neela nerobí žiadny Discovery set, najmenšie balenia čo robí také cestovného/kabelkového typu je 2×15ml, ale dosť vysoká cena je na nich. Takže vyskúšať v kompletnej zostave sa dá len na mieste činu, teda tam, kde Neelu majú :) A áno vydala minulý rok vôňu Rahele. My ju zatiaľ nemáme. Predstavila ju v jeseni 2016 na výstave Pitti vo Florencii. Voňal som ju, veľmi príjemná a páčivá vôňa, najviac ma očaril základ. Neela si fakt potrpí na suroviny v špičkovej kvalite, je to cítiť. Mal som ju na koži, keďže Neela nemala na výstave žiadne vzorky, lebo chcela aby každý záujemca vyskúšal vôňu priamo na pokožke, čo bol celkom zaujímavý ťah. :mavam:

Červánek 16.1.17 23:41

@Placidus dekuji za vycerpavajici info.

Ano, je mi jasne, ze nejlepsi je zkusit primo z flakonu. A Vy mate v 1907 znacku?

Pokud ano, tak jak povoli mrazy, sednu na vlak a pojedu k Vam se podivat na pekne vune - zajima me vice znacek :*

Placidus 17.1.17 01:03

@Červánek Tak to teda vyzerá na vláčik, Máme :)

Červánek 17.1.17 06:48

@Placidus no to opravdu vyzera, navic se mi v noci zdalo o micuska6 a jeji velke cerne kabele a jely jsme spolu do Banske Bystrici i s tou cernou kabelou plnou fliasek parfemov, po probuzeni jsem nevedela, co se vlastne deje, to musi byt nejake znameni, ci co :mavam:

Placidus 17.1.17 11:41

@Červánek Veľká čierna kabela plná parfémov… mmm, to znie lákavo :) My všetci parfém pozitív máme svoje „parfémové sny“ a Vy ich máte aj naozaj :mavam:

katerinka 13.9.17 09:45
Váš příspěvek

Další podobná témata podle názvu