neelegantní=lehká spotovní vune?

Katarina 01.09.07 13:47

Práve som si precítala recenziu na Lovely od S.J.Parker.. a presne to je ono, preto ma napadlo: mne sa vela voní páči, ale neodvážim sa ich nosiť, lebo sú príliš romantické, alebo možno príliš exkluzívne, jednoducho sa ku mne nehodia.. nie je nič horsie ako vôna, ktorá sa k nositelke nehodí… Ako väčšina „rockovej mládeže“, aj ja chodím podobne oblečená, džíny a čierne farby… a ked ony tie vône sa všetky tak ku mne nehodia......Na­priklad sa mi páčia trocha orientálne vône, aj vanilkové, a niekedy dokonca také pudrovo- biele.. alebo také zvláštne........ Hypnotic Poison, Sicily, dokonca aj In2You… Skutočne nemám rada takmer všetky tie ľúbivé ,kvetinovo-ovocné, svieže-ľahké vône… Nedávno som dostala ako darček Touch of Pink…ale to bolo desné, sladoučké..nič pre mna… A predavačky mi odporučili ešte pred letom D.-Cool Water… bez komentára … Neexistuje nejaká vôňa,ktorá by sa nehodila iba možno ku klasickej elegancii, a neublížila bych jej ja, keby som ju nosila (a samozrejme, nebola by ľahká-športová-svieža) ?


Reklama

Ada 01.09.07 16:24

A co třeba ten Hypnotic Poison? Nebo jiné divnoty, není jich zase tak málo, nebo rovnou pánské vůně - některé jsou v pohodě nositelné oběma pohlavími. Samozřejmě, aby parfém vynikl, chce to k němu vhodné oblečení, doladit ho - rifle + tričko je takové neutrální, nicneříkající, ale když si k tomu vezmeš extravagantnější doplňky, můžeš se pak nastříkat Hypnoticem nebo Blackem a bude to vypadat dobře… Jak hodně rockově chodíš oblečená?

Katarina 01.09.07 16:33

Tak v norme, nekričím zas priliš z davu..čierne vlasy, dáky piercing a čiernejšie oblečenie…

Ada 01.09.07 17:04

Tak to z mainstreamu asi ten Hypnotic Poison, Black, J. del Pozo In Black, Le Baiser du Dragon, možná Black Cashmere, Nu, Eau de Torride (ta je svěží, ale ne líbivě), Cabaret, Eau des Merveilles. Možná by bylo fajn něco koženého, ale to se teď prakticky nesežene (třeba takový Bandit) - ještě tak Chanel No. 19. Nebo chypre? Miss Dior například?

Samantha 01.09.07 17:21

Ahoj Katarinko, poradila bych ještě k vyzkoušení Dolce & Gabbana - By Woman, Lancome - Magie Noire, Cartier - Eau de Cartier Concentrée, trochu elegantnější Mont Blanc - Presence a Sonia Rykiel - Belle en Rykiel a na závěr něco sladšího s tmavou čokoládou: Laura Biagiotti - Tempore Donna ;-)

Ingrid 01.09.07 20:32

Rocková mládež-okamžitě se mi vybavila Skin od Trussardiho,když vyvanou počáteční fialky a ty vyvanou velice rychle,tak zůstane vůně kůže,svěží,čis­tá,příjemná,ků­ží myslím kožené oblečení.A velice opatrně bych poradila Narciso Rodriguez For Her,já v ní cítím jakou dravost a drsnost,trpké koření,ale přesto působí žensky,ovšem bez vyzkoušení nekupovat,je to velice osobitá vůně.Obě tyhle vůně působí zároveň jaksi pikantně a neklasicky.

benvenuta 21.09.07 16:42

Mne sa paci, ak ma nejaka zena na sebe necakanu vonu, hlavne ak ide o jednoduchsie oblecenie a elegantnejsiu vonu. Rockova slecna vonajuca elegantnou orientalkou musi byt fascinujuca (urcite by pre mna bola hned zauimavejsia) a hned prestane byt sucastou davu. Tak sa pokojne odvaz - nos to, co sa ti paci. Vona by mala tesit hlavne teba - ty za nu platis.
Inak, damy ti dali vyborne odporucania, suhlasim s nimi.

eva 22.09.07 15:59

S návrhy předchozích nemohu nesouhlasit, na druhé straně i vůně je možná trochu záležitost sebehledání a nějaký čas trvá, než člověk objeví pro sebe alespoň přibližně to pravé. Ale parfémoví maniaci, co zde scházejí, asi objevují trvale :)

Možná můj tip bude znít divně: ovšem k oblečení, jak popisuje Katarina, nosím nejradši Coco Mademoiselle - pokud ji mám brát k něčemu elegantnímu: vůbec se v tomto parfému necítím dobře. Nejradši ji mám k džínám nebo něčemu hodně jednoduchému /snad se na mě nevrhnete, jak strašně hřeším :)/

Co se Lovely týká: mně osobně připadá, že se nehodí k nikomu, koho znám, včetně mě. Je to vůně těžko uchopitelná - takové slečny, ženy atd. už dnes nejsou moc v kurzu, respekt. se mi zdají neexistujicí - Lovely si dovedu představit možná ještě na S.Parker v případě role naivní až přihlouplé slečny v nějakém romantickém /možná i historickém/ filmu s přelazeným happyenedem - nebo při opravdu velké fantazii na dámě ve 20. letech minulého století. U Lovely mám na mysli něco jiného než auru starých Guerlainů, které jsou podle mého názoru nadčasové. Za nejvhodnější adepta pro nošení Lovely v dnešní době považuji asi moji babičku /ačkoli jí se Lovely nelíbí - zdála se ji zastaralá :o) A vězte, že babička moderního ducha nemá, naopak. / Případným nositelkám se omlouvám: jde jen o další z řady subjektivních názorů;)

eva 22.09.07 16:06

Možná bych zde zařadila i Sport od J. Sander: sice lehká sportovní vůně to také není, ale víceméně je skoro univerzální ať už jde o oblečení nebo věk.
Nejsem si jistá, jestli mě neklamaly smysly: nová Puma I'm going se mi zdála podobná právě Sportu od Jil, jenom byla o dost sladší.

eva 22.09.07 16:11

pořádně jsem si přečetla závěr úvodního příspěvku: myslím, že Sport od Sander by splňovala požadavek asi nejvíc / z toho, co se mi namátkou vybaví/: neelegantní, ale ne sportovní a svěží /pochopila jsem špatně zájem o spíš vůni sportovního charakteru/
Sport for Woman není lehká a sportovní, ale elegantní přitom také není. Jenom nevím, kdo měl takový „úžasný“ nápad ji pojmenovat Sport :o

Kača 22.09.07 21:24

Nos,co se ti líbí!Já myslím,že k člověku se právě hodí taková vůně,s kterou ze zrovna v té chvíli ztotožní,na kterou má chuť…A není nad kontrasty§Klidně jdu venčit psa v džínách,černé bundě a Piosonu od Diora,protože mám zrovna na něj chuť..


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama