Nejdražší parfémy světa

verunka2201 22.11.08 19:31

Nejdražší parfémy světa

Dřív než jsem stihla tohle téma zavést a vyzvědět od vás, co kdo víte, odpověděla jsem si sama díky jedné zajímavé náhodičce.

Jakožto budoucí vysokoškolák jsem se jela podívat na Den otevřených dveří VŠChT Praha a cestou na prezentaci oboru Syntéza léčiv jsem na chodbě narazila na nástěnku - hádejte s čím: se třemi nejdražšími parfémy světa. Nutno podotknout, že na syntézu léčiv už nedošlo :lol: , zato jsem se dozvěděla jiné - přiznávám, pro mě ne tak úplně důležité, ale zato zajímavé - informace. Tady jsou a také žebříček těch Top parfémů:

1. Imperial Majesty (Clive Christian)
http://media.canada.com/…hristian.jpg
Za 500 ml vůně zaplatíte $215 000 (asi 4,38 milionů korun) a vonět budete po vanilce, ylangu, kosatci, santalu a bergamotu. Drahý ale není ani tolik obsah, jako spíš obal. Ten je tvořen čirým křišťálem a zdoben 5-ti karátovými diamanty a 18-ti karátovým zlatem.
Parfém se díky své ceně zapsal do Guinessovy knihy rekordů jako nejdražší vůně světa a vyrobeno ho bylo pouhých 10 kusů. Pro „méně“ majetné je k dispozici i 30 ml balení za pouhých $2350 nebo koncentrovaný tělový sprej za $865.

2. Parfum VI (Arthur Burnham)
http://amazedme.com/…e-763052.jpg
Parfum VI se drží těsně v patách IM, vyjde totiž v přepočtu zhruba na 2 miliony Kč. A i tady hraje hlavní roli flakonek, který je tvořen platinou, 64-karátovým zlatem, rubíny i brilianty. Krabičku, která se zamyká zlatým klíčkem hustě pokrytým drahými kameny (nebo spíš kamínky), navrhovali přední designéři Rolls-Royce. O složení vůně se toho moc nedozvíme, zato je však známo, že se vyrobilo pouhých 173 kousků, z nichž si dva objednal Michael Jackson a rovnou tři Mike Tyson.

3. Parfém na míru (Guerlain)
http://www.francemagazine.org/…MTM_06_h.jpg
Toto není ani tak sběratelský počin jako spíš draze zaplacená služba, jejímž výsledkem je doslova vůně na tělo. Ta spočívá v tom, že odborníci z pařížského La Maison de Guerlain na Champs-Elysées nejprve vedou konzultace se zákazníkem (podobající se takřka psychologické analýze zákazníkovy duše) a pak podle jeho přání vyrobí unikátní parfém, který by měl dokonale podtrhovat jeho osobnost. Ten pak odchází s několika většími či menšími lahvičkami naplněnými různou koncentrací jeho osobní vůně. A pozor: na takto vyrobenou vůni se vztahují jakási zvláštní ochranná práva, podle nichž nesmí parfém použít nikdo jiný než ten, kdo si jej nechal vyrobit.
Na obrázku můžete vidět několik flakónků, které jsou v základu stejné, akorát vždy lehce uzpůsobené zákazníkovu přání a hlavně nesoucí jeho jméno. Služba je v provozu od roku 2004 a zatím ji využilo jen pár zákazníků, např. dřívější marocký král Hassan II. A není divu - za tuto exkluzivitu vypláznete v přepočtu 750 tisíc Kč.

Na dalších místech se umístily parfémy Amouage (120-esenciální směs, o které Ada mluví v článku „Méně známé značky 2“; cena 250 tisíc Kč) nebo Caronův Poivre (vyrobený v r. 1954 a stojí $2000 za 60 ml). Ty už sice nevisely na zmíněné nástěnce, ale určitě si zaslouží trochu pozornosti.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

verunka2201 22.11.08 19:33

A téma k diskuzi by tedy bylo: koupili byste si někdy takhle drahý parfém, i kdybyste na to měli? A jakou nejvyšší částku jste nejspíš ochotni do vůně investovat? A jakou nejvyšší už jste investovali?

jitka006 22.11.08 19:42

kdybych byla marocká královna tak bych si ji pořídila asi tu na tělo ušitou a jelikož královna nejsem kupuju si jen podle svých možností :evil:

a někdy i nad ně :bang:

atyzek 22.11.08 19:46

vůni na tělo bych si nechala taky ušít :wink:

ippolita 22.11.08 19:55

ja by som si ju nedala, mam pocit ze existuje dost voni, ktore ma vystihuju, a to som este kolke neskusala.

domenica 22.11.08 21:49

Nevím, kdybych se topila v penězích, asi bych stejně netoužila po tom, aby mi v pařížském La Maison de Guerlain vyrobili unikátní parfém. Jsem nerozhodná, když se podívám na svých deset nejoblíbenějších vůní, jsou různého typu a já si neumím představit, že bych si měla „vybrat“ ty správné ingredience pro ten jeden jediný unikátní můj parfém ..... možná kdyby jich mohlo být deset :D :D :D :D

Něco jiného by bylo podílet se na přípravě nového parfému pro trh. Tam bych se vyřádila. To by mě bavilo.

Nicméně, mám novou, toužebně očekávanou vůni, shodou okolností z La Maison Guerlain, a přestože mi jí nevyráběli na míru, jakoby se stalo :D :D (sametová ambrová iris s růží a fialkou …)

Attrape Coeur : ...... a za oknem sníh … :oops: ""http://www.image-hosting.okamzi­te.eu/pics/a9b9c65f82­0623a9d0f3da4c0050d377­.jpg:http://www.image-hosting.okamzite.eu/…0050d377.jpg

janas 22.11.08 22:10

Ceny u těch Clive Christ. jsou vysoké hlavně kvůli flakonům - uzávěr ze zlata, posázený drahokamy a ne kvůli obsahu.
Líbilo se mi jak obsah zhodnotil L.Turin - jako levný šampon, když ve sprše zapomenete zavřít ústa. :D

Tak se asi nemusíme trápit tím, že si k tomu nikdy nečuchneme.
Někde jsem taky našla pure parfum Joy, ve flakonu Baccarat za cca 20 tisíc.
Jak Joy voní vím, parfum určitě bude ještě lepší, ale tu sumu bych za to nedala, ani kdybych nevěděla co s penězi. (Ale mám pocit, že bych věděla vždy, co s nimi. :D )

domenica 22.11.08 22:19

Flakony jsou krásné a jsou součástí dojmu z parfému. Přeci jenom, když se voním vůní z Refanu, požitek je o něco menší … 8) … ale nebaví mě platit drahocené flakony, broušené uzávěry atp., jde mi hlavně o ten obsah. Ještě chápu, když firma plní svou vůni jak do klasického tak i do extra luxusního flakonu. Mám možnost volby. Ale občas narazím na vůni, která se plní jen do těch drahocených flakonů … a to mě štve a moc to nechápu (např. Quand vient la pluie)

Arome Šárka 22.11.08 22:21

Zajímalo by mě, jaké jsou na ten parfém na míru ohlasy. Já bych do toho šla, mít těch zbytečných 750 tisíc :D Jen nevím, jestli bych si ho pak moc nešetřila. Nebo to zahrnuje celoživotní zásoby? :lol:

janas 22.11.08 23:34
domenica píše:
Flakony jsou krásné a jsou součástí dojmu z parfému. Přeci jenom, když se voním vůní z Refanu, požitek je o něco menší … 8) … ale nebaví mě platit drahocené flakony, broušené uzávěry atp., jde mi hlavně o ten obsah. Ještě chápu, když firma plní svou vůni jak do klasického tak i do extra luxusního flakonu. Mám možnost volby. Ale občas narazím na vůni, která se plní jen do těch drahocených flakonů … a to mě štve a moc to nechápu (např. Quant vient la pluie)

To s tebou naprosto souhlasím! Miluju krásné flakony! Refan vážně není to pravé. Ale ze zlata být nemusí.
Prosím tě Domenico, napiš o té své nové vůni něco do databáze - nic tam o ní není a asi ji nikdo jiný nemá. :)

A Quant vient … co to je? To jsem ještě neslyšela!

domenica 23.11.08 00:43
janas píše:
To s tebou naprosto souhlasím! Miluju krásné flakony! Refan vážně není to pravé. Ale ze zlata být nemusí.
Prosím tě Domenico, napiš o té své nové vůni něco do databáze - nic tam o ní není a asi ji nikdo jiný nemá. :)A Quand vient … co to je? To jsem ještě neslyšela!

Tak jsem napsala pár slov o Attrape Coeur .
Quand vient la pluie ? Ta vůně je přirovnávána k Iris Ganache a L´Heure Bleue, a vzhledem k tomu, že jsou to mé nejmilejší vůně … jsem na ní zvědavá. Stvořil ji Thierry Wasser (ano, to je autor i Iris Ganache :wink: ) Možná ke mě dorazí malé balení během měsíce. To se pak rozepíšu trochu víc.
Složení: heliotrop, fialka, rozmarýna, arabský jasmín, pralinky,

verunka2201 23.11.08 16:52
domenica píše:
Flakony jsou krásné a jsou součástí dojmu z parfému. Přeci jenom, když se voním vůní z Refanu, požitek je o něco menší … 8)

Jo, to máš pravdu, ale mě na druhou stranu těší to, že ten pěkný flakon stojí doma nepoškozen a zářící na poličce a že se zbytečně neodírá a neničí v kabelce, batohu… Takhle už jsem pár pěkných flakonků no ne přímo oddělala, ale docela se poničily. Vivat Refany a podobné vynálezy! :D

verunka2201 23.11.08 16:57
Sarka píše:
Zajímalo by mě, jaké jsou na ten parfém na míru ohlasy. Já bych do toho šla, mít těch zbytečných 750 tisíc :D Jen nevím, jestli bych si ho pak moc nešetřila. Nebo to zahrnuje celoživotní zásoby? :lol:

To bohužel nejsou :( Dostaneš předem daný objem a adio! Ale myslím si, že pokud jsi marocký král, ománský princ, monacký kníže nebo třeba Bill Gates, tak tě obavy z vyčerpání osobní vůničky netrápí :wink: Prostě si pak necháš udělat novou, třeba i jinou, a jsi zase origoš!

verunka2201 23.11.08 17:02

A jinak jsem zajedno s ippolitou. Je přece tolik krásných vůní, které se navíc na každém rozvoní jinak, že nevidím jediný důvod lámat si hlavu nad vymýšlením nové a rozhodováním, zda v ní bude lepší kapka pomerančové nebo bergamotové esence :roll:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama