Nejkrásnější a nejošklivější flakóny

Ada 1.4.07 16:58

Které flakony se vám nejvíc líbí a které naopak nejmíň?
Už jsme to naťukly vedle v tématu o značkách, takže za sebe zopakuji, že nemám ráda moc jednoduché flakóny - Boss, Lacoste, Calvin Klein. Plus některé konkrétní flakony se mi nelíbí, třeba D&G By - leopardí potisk jak z pouti. Divné mi přijdou flakony od Daliho.

A naopak moje nejoblíbenější:
Mám ráda hodně zdobné flakonky, takové až rokokově přeplácané, takže třeba Lolita Lempicka a její fialová jablka nebo Lko nebo Nina od Niny Ricci, L'Or de Torrente:
http://ada.konicky.net/…ges/1299.jpg http://ada.konicky.net/…ges/1297.jpg http://ada.konicky.net/…ges/1296.jpg

Pak Organza, jmenovitě Indécence je asi nejhezčí:
http://ada.konicky.net/…ages/756.jpg

Hezký je J'adore, Apparition se svými pestrobarevnými čtverečky, jakékoli flakony potištěné nějakým složitým vzorkem, ideálně květinovým - Code, limitované Stelly Sheer, ledově ohnivá Eau Torride, „diamant“ Wish, červenozlatý Tumulte, L'Air du Temps se slavnými holubičkami.
Japonská elegance - Eau d'Issey, Flower by Kenzo, Kenzo Amour.
Zvláštní slabost mám pro flakony, které připomínají alchymistické baňky a nádobky, jednoznačně vede Rochas Alchimie, v závěsu Poisony, Esencia de Duende, J.Lo Live, Incanto (barevně je pro mě nejhezčí Charms a Shine).
http://ada.konicky.net/…ges/1455.jpg

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 137 Další »
Lucka 1.4.07 18:41

Mě se líbí dva druhy flakonů- buď jednoduché a střídmé, nebo zdobené, jako šperk. Z těch prvních třeba Max Mara, E.Lauder Pleasures, ale i třeba J.Sander Pure nebo L´eau par Kenzo. O flakonech-šperku píše už Ada - u mně určitě vede L.Lempicka, dál třeba L´or de Torrente nebo Nina od N.Ricci. Flakony jako má třeba ESc. de Duende se mi taky docela líbí, ale přijde mi to šíleně nepraktické na nošení s sebou, divím se, že nedělají i nějakou praktičtější verzi do kabelky.
Které flakony nemám rádá, ba přímo mě odpuzují, jsou, jak jsem psala ve vedlejším foru, ty umělohmotné, barevné, pouťové. Tady zdaleka vede Moschino. Obecně se mi nelíbí na flakonech umělá hmota, čím víc, tím hůř.

Eva 2.4.07 21:41

Líbí se mi nová Nina Ricci Nina (2006) i její broušený flakon s holubicemi. Nádhernou nádobku vykouzlil R. Lauren pro svoje Safari / i když autorem flakonku bude jistě někdo jiný:-)/. Naposled mě očaroval flakón nového Valentina: bohužel vůně je pro mě nicneříkající:-( L od Lolity, zde chválené, se mi naopak nelíbí, navíc už jen při testování v parfumerii, jsem rozprašovač málem definitivně odrovnala:)) Na druhé straně i jednoduchost má své kouzlo..a nakonec nejdůležitější je pro mě obsah, přestože si myslím, že s flakónky /hlavně u novější tvorby/ by si mohli tvůrci trochu víc vyhrát:)) Vůni v obecné rovině částečně prodává přece také obal:))

 • Citovat
 • Nahlásit
Eva 2.4.07 21:44

také je zvláštní, že obal může občas i odradit od krásné vůně: absolutně příšerný se mi zdá flakón Max Mary: dokonce tak, že opravdu dlouho jsem tuto krásnou vůni obcházele obloukem:))) Flakon mi připomíná něco velmi nepříjemného… zkrátka se mi subjektivně nelíbí:))

 • Citovat
 • Nahlásit
Ada 2.4.07 22:03

Eva: krása je jedna věc a praktičnost druhá, nelze než souhlasit, že některé flakony jsou fakt k vzteku. Na zacházení jsou nejlepší jednoduché, přiměřeně štíhlé, vysoké, nic co se nedá pořádně chňapnout. Můj nejoblíbenější praktický je asi DKNY Women, o tom stovkovém říkám, že by se jím šlo v nouzi i bránit :D

Eva 2.4.07 22:23

to ada: velice mě inspiruješ, parfém na obranu není špatný nápad;-) pořád hledám nějaký účinný pepřový sprej nebo něco podobného /aspoň pro ten pocit jistoty/ - ale nakonec dostat do hlavy těžkým flakonkem od parfémy by mohlo lepší a překvapivější sebeobranou:))) Nebo se sebou nosti nějaký opravdu příšerný puch a v nouzi se bránit jím:-))))) Možná by to mohlo být účinnější než pepřák:-) Hezký večer, dnes se už loučím.

 • Citovat
 • Nahlásit
Lucka 2.4.07 22:32

Tak na obranu jednoznačně doporučuji Gucci EdP II. 50 a hlavně 75ml jsou tak příšerně těžké a robustní flakony, že nevím, jestli je vůbec nějaká ženská ochotná přinést takovou oběť a tahat ho s sebou…

benvenuta 3.4.07 09:28
Ada 3.4.07 10:54
benvenuta píše:
Najotrasnejsi je tento http://www.avemi.com/…alto/FullCho … 0100AS.jpg

To asi navrhoval chlap, kterému hrabalo z dlouholetého sexuálního půstu :D

Eva 3.4.07 16:42

to ada a benvenuta: tak to je opravdu flakon všech flakonů :)))) Takový musel vytvořit zřejmě člověk v pominutí smyslů, jak píše ada;-) /ale třeba takový absťák mohla mít i žena:)))))/

 • Citovat
 • Nahlásit
Eva 3.4.07 16:48

narazila jsem ještě též na velmi nehezký flakón, od pro mě neznámé Chantal Thomass, obrázek zde: http://www.imaginationperfumery.com/ima … od297.jpg

nebo zde: http://www.aromaboutique.com/products/d … &k=710_3.4

a ještě tady: http://us.st11.yimg.com/us.st.yimg.com/ … _109474875

Vzbuzuje ve mně samé nepříjemné pocity: tuto vůni bych si nekoupila kvůli tomu flakonu, ani kdyby byla sebehezčí:-(

 • Citovat
 • Nahlásit
Kamila 3.4.07 17:26

Eva: no vidíš, tahle vůně je přitom docela pěkná. Ten flakon mi ale nepřijde nějaký hrozný, ne že by se mi líbil, ale jsou spousty horších.
Benvenuta: no… :rolleyes: je maličko „divný“ :rolleyes: , ale na druhé straně je střídmý a strohý, určitě bych ho neřadila mezi nejhorší, co znám.

 • Citovat
 • Nahlásit
Janca 3.4.07 18:54

Benvenuta: a mně se tenhle flakon zase celkem líbí, když jsem ho uviděla docela jsem se nasmála, ale proč ne, jako recese…

Jinak mně na obalu celkem houby záleží, musí se mi líbit hlavně to co je uvnitř.

Lucie 3.4.07 20:50

I já se připojuji k tomu, že mi tyto dva flakony nepřipadají nijak zvlášť špatné. Ten pánský je, jak píše Janča, celkem vtipná recese. Pořád lepší než ty spousty flakónů bez nápadu. A ten druhý od Ch. Thomass mi připadá uplně normální. A také se připojuji k tomu, že asi nehorší jsou flakony umělohmotné, pouťové. Moschino, ale třeba i Gucci Rush jsou spíš ostudou pro to, co v sobě skrývají.

 • Citovat
 • Nahlásit
Ada 3.4.07 20:54

Flakon Anais Anais je taky umělohmotný? Mně tak napohled připadá, ale asi bude umělé jen víčko… dřív se mi taky moc nelíbil, ale už jsem si nějak zvykla, asi s tím, jak se mi začíná líbit Anais Anais :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 137 Další »
Váš příspěvek