Nejoblíbenější čokoláda

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
shanin 11.1.11 23:50

Ta s chilli od Lindt mi taky nechutnala. Byla taková divně hořká. Ne hořká jako hořká čokoláda, ale hořká hořká. S podivnou pachutí.

dracatko 11.1.11 23:51

Zatím nic nepřekonalo čokoládu Läderach confiseur se solenými pistáciemi, krom excelentní čokolády je to i skvělá kombinace :-)

A z „bonbonků“ kakaové boby v čokoládě od Pacari.
http://www.chocolate.com/…_288x290.jpg

Já se musím přiznat, že Lindt mi nechutná, připadá mi kyselý a není tak jemný a hladký jak od čokolády čekám. No a milku a spol za čokoládu vpodstatě ani nepovažuji :-)

Salinas 12.1.11 09:52

Mám taky jednoho kandidáta na velice hnusnou čokoládu :vomit: . Jestli máte ten dojem tak mi to, prosím, někdo potvrďte. Je to americká čokoláda Hershey's. Pro mě chuť spáleného a zkyslého mlíka. Amerika ovšem šílí a nenechá si na ni šáhnout :conf:

jerry 12.1.11 10:35
shanin píše:
Dřív Geisha. Teď mi přijde, že už nechutná tak dobře jako kdysi.

Tak jsem si myslela, že se mi změnila chuť - Geisha se dřív krásně rozplynula na jazyku a teď mi připadá nějaká „jiná“. Ona to bude spíš změna receptury (samozřejmě k horšímu) :roll:

chaantal 12.1.11 13:51

S tím souhlasím, taky si myslím, že dřív Geisha bývala lepší, škoda…

Lindt s chili mi příjde celkem dobrá, ale není to úplně můj typ čokolády. Sním jeden čtvereček a ještě tu pachuť po chili musím zajíst jinou čokoládou. :lol: A to mám ostré moc ráda…

Kupujete si jen ty Lindt co jsou klasicky k vidění? Obvykle mají všude jen základních cca 6 druhů, v Makru jsem narazila taky na Lindt Creation Cherry&Chilli a Orange, taky zmíněnou Excellence Blueberry Intense nebo Petit Deserts Mousse (lait, noisette, noir, blanc).

Petit Desserts je moc podařená řada… v Belgii jsem dostala od přátel Creme Brulé a Mousse Lait, byly výborné, škoda že nedošla řada i na Tiramisu. :)

plevanka 12.1.11 13:56

Přiznám se že miluju asi ne zrovna kvalitní Ritter sport, tu bílou s oříškama a taky milku, snad všechny příchutě :twisted:

RoSa 12.1.11 14:31

Já mám nejradši Margot , čokoláda mého dětství - jó, jsem sentimentální… :whistle:

jerry 12.1.11 14:33
chaantal píše:
Kupujete si jen ty Lindt co jsou klasicky k vidění? Obvykle mají všude jen základních cca 6 druhů, v Makru jsem narazila taky na Lindt Creation Cherry&Chilli a Orange, taky zmíněnou Excellence Blueberry Intense nebo Petit Deserts Mousse (lait, noisette, noir, blanc).

Kupuje je obvykle v Makru, ale občas i v Globusu. Navíc všichni mí známí znají moji slabost pro tuhle značku, tak občas něco přivezou z cest - ale stejně mi nejvíc chutná mléčná a oříšková, jo a ještě ta se 70% kakaa. Příchuť chilli, žampiónů a řízků mě v čokoládě neláká (jsem zkrátka konzerva :mrgreen: ).

A loni jsem na nějakém moravském zámku (nespíš to bylo v Kroměříži :conf: ) narazila na obchůdek s ručně dělanou čokoládou - nakoupila jsem tam hojně suvenýrů :wink: (abych při zpáteční cestě z každého sáčku užírala). A jejich kandovaný zázvor a pomeranč v mléčné čokoládě - to byla balada.

Marianna 12.1.11 16:38

Kdysi mi hrozně chutnala čokoláda Nestlé. Červený obal, bílý nápis. Ale už léta jsem ji neviděla. Vyrábí se ještě? Mají ji třeba v Německu?

macska 12.1.11 16:47

Pokud jde o Lindt, tak jsme zjistili, že se chuťově liší čokoláda na export na východ od čokolády na export na západ a čokolády pro domácí trh. Člověk by řekl, že to bude stejná věc v jiné krabici, ale není :smack:

moudjahidine 12.1.11 17:50
macska píše:
Pokud jde o Lindt, tak jsme zjistili, že se chuťově liší čokoláda na export na východ od čokolády na export na západ a čokolády pro domácí trh. Člověk by řekl, že to bude stejná věc v jiné krabici, ale není :smack:

Macsko, to potvrzuju. Byla jsem se ségrou v Aachen v jejich továrně (kde jsou mimochodem ceny dvakrát nižší než v obchodě - i německém) a na té chuti to bylo fakt poznat. Proto si kupuju od Lindt jenom tu 99procentní, ta není u nás v běžnejch řetězcích a chutná naštěstí stejně (nebo jsem nepoznala rozdíl).

Afrika 12.1.11 17:57

Cote d´Or horká s mandľami

chaantal 13.1.11 08:08
plevanka píše:
Přiznám se že miluju asi ne zrovna kvalitní Ritter sport, tu bílou s oříškama a taky milku, snad všechny příchutě :twisted:

Souhlas, Ritter Sport jsou výborné čokolády (moje nejoblíbenější je taky ta bílá s oříškama ;) ), i když už jsem poznala lepší, na Milku taky nedám dopustit, to je klasika a má dobré a zajímavé limitky.

To snad není možný, aby čokoláda od Lindt pro východní a západní trh byla jiná!!!! :angry: Copak vyrábějí ve dvou kvalitách??? Měla jsem Lindt u nás i v zahraničí, sice to byly různé příchutě, ale nic jsem nepostřehla…

shanin 13.1.11 09:34

chaantal: Rozdíl hádám nebude v kvalitě. Různé národy mají různé chuťové preference. Třeba kafe se taky dělá pro jedny víc kyselé, pro druhé míň kyselé a tak…

RoSa 13.1.11 10:01

Ano, chuťové preference různých národů: česká čokoláda dřív nebývala tak sladká jako teď - buď se změnily chutě našeho národa, a nebo nám sem koncerny vnutili nějakou globální receptúru (abysme neměli ty „extrabuřty“…)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek