Neparfémovaný deodorant pro muže

lublet 3.7.17 00:32

Neparfémovaný deodorant pro muže

Začal jsem používat parfémy, zatím nemám mnoho zkušeností, problém je, že nemohu najít kvalitní deodorant (ideálně ve spreji, protože tuhé nebo kuličkové mi nesedly), který je bez vůně, tedy neutrální, aby se vůně deodorantu a parfému vzájemně nepřekrývaly. Jediné, co zatím používám jako dočasné řešení, je klasický kamenec, který vlastně používám jako „tuhý deodorant“, ale není to pro mě ideální řešení, upřednostnil bych neparfémový deodorant ve spreji.

Poradíte? Případně mě stačí nasměrovat, kde hledat, běžné drogerie typu DM či Rossmann znám, ale tady mají vesměs komerční parfémované deodoranty, aspoň tedy já v nich neutrální nenašel.

Děkuji.

Parfémy používám:

• Dior Fahrenheit (eau de toilette)
  • Guerlain Oud Essentiel (eau de parfum)
  • Diptyque Oyedo (eau de toilette)
1rožec 3.7.17 20:54

Zdravím, také by mne to zajímalo. Zkuste možná naopak najít pro Vás příjemnou kombinaci tělového mléka/antiperspirantu a vůně, případně dvou vůní (nanášených po sobě).
Existuje pár neparfémovaných sticků (tuhý antiperspirant) či roll onů. Moje zkušenost ale je, že i ty vůni ovlivní (chemická reakce).
Mohu doporučit použivání sprchového gelu či tělového mléka k dané vůni (pokud ho dělají). Žel i tady často sprchové gely či tělová mléka voní trochu jinak, a někdy i hodně.

Myslím, že je zajímavé vůně vrstvit (tj. nanášet na sebe). Vyzkoušet si různé kombinace, pohrát s časovým odstupem mezi nanášením a množstvím, případně místem aplikace.
Totéž radím ozkoušet i s mýdlem, sprchovým gelem či tělovým mlékem, antiperspirantem… a Vaší vůní. Další možností je provedení splash nebo použití after shave (i na neoholená místa ;-) ).

Zkuste prohledat fórum, nějaké tipy na neparfémované deodoranty tu byly.

PS: Ještě jeden hloupý dotaz: proč nepoužijete toaletní/parfémovanou vodu jako deodorant i „parfém“? Resp. kde je pro Vás rozdíl v použití „parfému“ jak píšete a deodorantu?

lublet 5.7.17 11:37

Teď asi projevím neznalost začátečníka, ale nerozumím, jak by mi parfémy pomohly? Ty se přece nestříkají do podpaží?

Pokud správně chápu, funkcí antiperspirantu je zamezit (spíš ale jen zmírnit) pocení, funkcí deodorantu je zabránit rozkladu potu, aby nezapáchal - obojí se nanáší do podpaží. Testoval jsem tuhé a roll-ony a nevyhovují mi (tuhé se různě drolí a zanechávají na pokožce drobky, vodička z roll-onů zase nepříjemně lepí. Takže jsem skončil u sprejů z drogerií, testuji různé Rexony, Nivei, Adidasy…, ale tyto spreje z drogerií jsou bohužel parfémované. Proto hledám antiperspirant a deodorant bez vůně.

Parfémy používám, abych voněl, nenapadlo mě parfém používat jako deodorant. Děkuji za nápad, zkusím to tedy, akorát v podpaží parfém asi bude štípat, odpoledne jdu ven, tak to zkusím.

Co se týče vrstvení, o tom jsem tady na fóru četl, ale nevím, jaký to vyvolá dojem na okolí, když zkombinuji chemickou vůni laciných Rexon, Niveí a Adidasů s kvalitní toaletní/parfémovanou vodou. To asi bude divné.

1rožec 6.7.17 13:42

Všichni jsme začátečnícu ;-)
Tak nepředpokládám, že používáš parfémy v pravém slova smyslu. Edt je je toalení voda, edp parfémovaná voda. Edc - kolínská. Pak jsou další různé „stupně“, třeba extrait du parfum apod. Čistý parfém tu používá málokdo a ani jich moc dostuoných není. Pak jsou ještě parfémové oleje. Ty jsou dostupné především u arabek.

Edt nebo edp je možno používat stejně jako deodorant. Rozdíl, je, že je edp/edp apod. se smísí s potem (proto také na každém voní stejná vůně trochu jinak). Tj. dá se rozprašovat na celé tělo (z natažené ruky) nebo aplikovat na konkrétní místo.

Některé vůně se dodávají ve spash flakonu (tj. bez rozprašivače, případně s odšroubovatelným).
Zvyklí jsme na to u kolínských ale dříve to bylo běžné i u toaletek. Některé (tradiční značky) se toho drží a splash flakon nabízejí. Tj. je možné na sebe nacákat ;-).

Pokud používáte některou vůni denně (tu stejnou), aplikuje se i na vlasy. Vydrží déle.
Aplikace na oblečení může být problematická (třeba i mapy, zůstávající tečky či změna barev), ale také se často používá, aby slabší vůně držela déle.

Jinak, pokud použijete deodorant, snaží se většinou pot překrýt. Antiperspirant pocení přenese o kus dál ;-). Toaletka nebo parfémovaná voda (edt,edp) se s potem spojí. Pokud je „silná“, tak čím více se potíte, tím více voní… :-)

lublet 8.7.17 00:45

Tak jsem narazil na toto https://driclor.eu/…avku-driclor , lze koupit v lékárnách. A pak jsem ještě narazil na toto http://proti-poceni.cz/…pirant-50ml/
Obojí ale striktně vzato není klasický antiperspirant, nicméně jde o neparfémované přípravky.
Koupím a budu zkoušet, pak podám informaci.

Mizyan 8.7.17 22:06

Ahojky,
pouzivam tuhy deo Fahrenheit a Chanel Allure a jsou oba super, nedroli se. Takze zkuste vyzkouset kvalitnejsi produkty. Jinak pouzivat vice vuni zaraz neni problem, zalezi na kombinaci, zkuste zaimprovizovat. Oba zminene deo jsou tak vyrazne, ze ani neni treba pouzit toaletku a vonite krasne a dlouho.

dášena84 27.7.18 15:57
@lublet píše:
Tak jsem narazil na toto https://driclor.eu/…avku-driclor , lze koupit v lékárnách. A pak jsem ještě narazil na toto http://proti-poceni.cz/…pirant-50ml/
Obojí ale striktně vzato není klasický antiperspirant, nicméně jde o neparfémované přípravky.

Jsou to antiperspiranty, ale opravdu neparfémované. Složení stejné, Driclor 75ml akorát cenově mnohem výhodnější.

• Citovat
  • Nahlásit
cmuch 2.8.18 14:04
@lublet píše:

Driclor je koncentrovaný roztok Chloridu hlinitého - opravdu výrazně tlumí činnost potních žláz (odhaduji i apokrinních). A to dlouhodobě. Většinou není třeba používat každodenně. Roztok je v podstatě bez pachu. S parfémy se určitě netluče.

xblok 2.8.18 15:29

Pokud vím, soli hliníku jsou považovány za škodlivé. A Driclor je docela dryák, který zřejmě značně účinně omezuje pocení, ale už dál nebrání tvorbě zápachu.
V nějaké diskusi jsem četl chválu na tohle:
https://www.rossmann.cz/…-bez-parfemu
Na trhu je určitě vícero neparfemovaných deodorantů / antiperspirantů, stačí trochu googlit.

dášena84 2.8.18 15:41
@xblok píše:
Pokud vím, soli hliníku jsou považovány za škodlivé. A Driclor je docela dryák, který zřejmě značně účinně omezuje pocení, ale už dál nijak nebrání tvorbě zápachu.
V nějaké diskusi jsem četl chválu na tohle:
https://www.rossmann.cz/…-bez-parfemu
Na trhu je určitě vícero neparfemovaných deodorantů / antiperspirantů, stačí trochu googlit.

Nejsou škodlivé, to je bohužel zase rozšířený mýtus po internetu, že hliník apod. způsobuje rakovinu. Hliník obsažený v antiperspirantech se do těla a krevního oběhu vůbec nevstřebává kvůli velikosti molekuly účinné látky (většinou hexahydrát chloridu hlinitého). Vůbec neprojde přes ochrannou bariéru kůže. Hliník se do těla a krevního oběhu dostává hlavně ze stravy přes trávicí trakt - nejvíce hliníku je v pečivu, mase, čaji a čokoládě. Samozřejmě, že se vstřebává pouze malá množství, které vás většinou nijak neohrožují. Nicméně, pokud změříte hladinu hliníku v krvi osobě, která pije 20 let čínské čaje, tak ho může mít několkrát více, než člověk, který je nepije.

Zápachu se zbavíte, pokud se zbavíte pocení. Zápach vzniká jako produkt rozkládajících se bakterií, které se vznikají v místě pocení - mají tam na množení ideální podmínky. Pokud se tedy zbavíte pocení a vlhkosti, zbavíte se i zápachu. Na to je prostě Driclor s obsahem alkoholu úplně nejlepší, protože alkohol vám to místo ještě pomůže „vydezinfikovat“ a vyčistit předtím, než ho nanesete aby mohl plně působit. To, že mají lidé zažito že je to dryák, tak hlavně kvůli nesprávnému používání - lidé si nepřečtou příbalový leták a plácnou to na sebe jako klasické vonítko, které nefunguje. Není třeba ho dávat hodně a používá se jenom 1-3× týdně dle potřeby.

• Citovat
  • Nahlásit
xblok 2.8.18 18:59

@dášena84 „Zápachu se zbavíte, pokud se zbavíte pocení.“
To mi přijde analogické k tvrzení: Senné rýmy se zbavíte, pokud se zbavíte dýchání.
Pocení je důležitá fyziologická funkce a bránit mu podle mě není nejlepší řešení, bez ohledu na to, jestli soli hliníku škodlivé jsou nebo nejsou.
Pokud vím, zápach způsobuje to, že bakterie přirozeně se vyskytující na pokožce přeměňují některé složky potu na jiné (páchnoucí) látky (čerstvý pot obvykle téměř vůbec nepáchne).
Já sám dávám přednost deodorantům, přijdou mi k tělu ohleduplnější.
Bohužel žijeme v době, kdy jsme zavaleni mnoha protichůdnými informacemi. Dobrým příkladem jsou zubní pasty, z nichž některé zdůrazňují jako klad, že obsahují fluorid, a některé se chlubí tím, že jej neobsahují. :-)

dášena84 2.8.18 19:11

@xblok Jenže v těch deodorantech jsou v 99% také soli hliníku nebo zirkonia, akorát v mnohem menších koncentracích (schválně se podívejte na ten, co máte doma, pokud nevybíráte záměrně ty bez hliníku) a většinou je to levné vonítko. Kupujete tak hrozně draze to, co vám Driclor nabídne za méně - akorát ho nebudete používat každý den, ale třeba jenom jednou týdně - výsledek je obdobný, ale ušetříte a pak můžete použít kvalitní vůni, které ocení okolí.

Používání deodorantů a antiperspirantů je většinou ze sociálních důvodů - já mám navíc pot tak agresivní, že mi to ničí ihned trička. Navíc pocení v podpaží a třeba na nohou je výsledek nepříznívých podmínek - nasazené boty nebo ruce stále u těla s navlečeným oblečením.

„Zápachu se zbavíte, pokud se zbavíte pocení.“ - to neberte doslova, myslela jsem tím spíše omezení na snesitelnou úroveň.

Fluorid je nebezpečný, ale pouze pokud ho polykáte dlouhodobě ve větším množství. Bio výrobci past zase ale každého nachytají a ihned říkají, že je úplně nebezpečný a to vždy. Člověk musí trochu studovat ze solidních materiálů… :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
hromar 12.8.18 10:06

Moje letité zkušenosti jsou úplně jiné. Jak zubní kaz, tak pach z pocení souvisí výrazně se stravou. A je mi jedno co obsahuje zubní pasta, protože za ty roky nemám jediný kaz. DO té doby byly 1-2 ročně. Jinak používám léta garnier-men-mineral-roll-on a funguje perfektně. Složení bych se vůbec nebál. Když se kouknete na složení toho, co si dámy denně patlají na obličej, aby mohly vůbec vyjít z bytu, musely by po měsíční aplikaci minimálně ležet na ARO.

FlirtBoy 12.8.18 16:06

k původnímu dotazu, já už asi 10 let používám tohle a problém žádný, resp. nevšiml jsem si, že by se to nějak tlouklo s parfémem…

Anonymní 12.8.18 17:03
@dášena84 píše:
Nejsou škodlivé, to je bohužel zase rozšířený mýtus po internetu, že hliník apod. způsobuje rakovinu. Hliník obsažený v antiperspirantech se do těla a krevního oběhu vůbec nevstřebává kvůli velikosti molekuly účinné látky (většinou hexahydrát chloridu hlinitého). Vůbec neprojde přes ochrannou bariéru kůže. Hliník se do těla a krevního oběhu dostává hlavně ze stravy přes trávicí trakt - nejvíce hliníku je v pečivu, mase, čaji a čokoládě. Samozřejmě, že se vstřebává pouze malá množství, které vás většinou nijak neohrožují. Nicméně, pokud změříte hladinu hliníku v krvi osobě, která pije 20 let čínské čaje, tak ho může mít několkrát více, než člověk, který je nepije.Zápachu se zbavíte, pokud se zbavíte pocení. Zápach vzniká jako produkt rozkládajících se bakterií, které se vznikají v místě pocení - mají tam na množení ideální podmínky. Pokud se tedy zbavíte pocení a vlhkosti, zbavíte se i zápachu. Na to je prostě Driclor s obsahem alkoholu úplně nejlepší, protože alkohol vám to místo ještě pomůže „vydezinfikovat“ a vyčistit předtím, než ho nanesete aby mohl plně působit. To, že mají lidé zažito že je to dryák, tak hlavně kvůli nesprávnému používání - lidé si nepřečtou příbalový leták a plácnou to na sebe jako klasické vonítko, které nefunguje. Není třeba ho dávat hodně a používá se jenom 1-3× týdně dle potřeby.

Molekuly hliníku z antiperspirantu se rozpouštějí vlivem vlhka v podpaží a volné atomy hliníku prostupují do těla, podpaží je v bezprostřední blízkosti mízních uzlin.
Naopak trávicí trakt je přirozeně uzpůsobený škodliviny do těla nepropouštět, aby se zabránilo otravám z jídla. Tzn. ani hliník. Takhle to funguje: https://parfumerka.wordpress.com/…ela-na-vuni/

O čem může být polemika, to je skutečná škodlivost hliníku a v jaké dávce - ale á bych to neriskovala.

Já vím o 2 antiperspirantech pro muže bez hliníku a bez parfému: Sebamed Deo Sensitive a CL DEO med +, oba jsou mlíčka s kuličkou, kupujeme v německém Rossmannu. Ten Sebamed se ale možná prodává i u nás.

• Citovat
  • Nahlásit
Váš příspěvek