Niche parfumerie v Čechách a na Slovensku

Stránka:  « Předchozí 1 2
qanik 17.01.15 15:14

@micuska6 Tá malá parfuméria v Bratislave sa volá Le parfum le chic.

Naposledy som tam bola v júni, mali tam značky: Montale, Amouage, Byredo, The Different Company, Nasomatto, Escentric Molecules, Clive Christian, ako novinku J.F. SCHWARZLOSE BERLIN, ďalej Keiko Mecheri, EIGHT & BOB a Carner Barcelona. Možno aj niečo iné, to si už nepamätám. Kedysi, keď boli ešte v Eurovei, mali aj slušný výber z Annick Goutal a M.Micallef, to už nemajú.

Mali aj eshop, ten už ale vyše roka nefunguje.
Facebookovská stránka:
 https://fr-fr.facebook.com/…554767577026

Ako som už uviedla, naposledy som tam bola v júni. Predavač mi núkal presne tie isté vône, ako keď som tam bola v marci, aj s tým istým sprievodným doslovom.

Chápem, že je to súčasť jeho práce, ale mohol by sa radšej držať trochu v úzadí, nie mi ustavične niečo hovoriť a striekať na papieriky jeden parfum za druhým (ked som už držala v ruke asi ôsmy papierik, nevedela som kde je aká vôňa a všetko sa mi zlievalo dokopy. A to zďaleka nebol koniec).

Dosť mi vadí, že si tam nemôžem v pokoji sama popozerať poličky a pričuchnúť k tomu, čo ma intuitívne zaujme. Z nejakého dôvodu som sa tam cítila nepríjemne, ako nejaká žiačka pod dozorom. ( Inde týmto pocitom netrpím, ani keď som obklopená húfom znudenych predavačiek - Fann:) Predáva(la) tam aj dievčina, ktorá vie dobre poradiť (mne pred cca 2 rokmi poradila Tardes)a nechá ťa na pokoji, nemusíš jej venovať toľko pozornosti. Teraz ,namiesto aby som sa sústredila na parfémy a výber, sústredila som sa na predavača, ktorý rečnil a čakal na komentár ku každej vôni,bolo to únavné, myslím že výber parfému je intímna záležitosť, introvertný proces, nie urečnené dohadovanie sa a predvádzanie všetkého možného.

Z toho čo mi ponúkal (väčšinou unisex) sa mi nepáčil ani jeden, mala som z celej tej situácie dojem, že mi núka hlavne to, čo sa páči jemu. Uvedomila som si, že z tohto nákupu nič nebude a odišla som s tým, že musím počkať ako sa mi dve vône rozložia na koži… Dobre som urobila - nepáčili sa mi a tak som sa tam už nevrátila.

Bola som sklamaná - v BA som len 5× za rok a vždy si to zamierim do tohto obchodíka, no odchádzala som s prázdnymi rukami a zmiešanými dojmami.

V marci som si tam po podobnom zahltení vôňami týmto predavačom kúpila omylom niečo, čo sa mi nepáčilo ani trochu. Beriem to ako svoju nepozornosť. Vôňu čo som chcela (50 ml Bal d´Afrique) majú ako naschvál vždy vypredanú, vzorku z nej nemali za tie roky nikdy (?!), ani vtedy ked ešte sídlili v Eurovei. Teraz nemali ani Byredo vonné oleje, ani ďalšie veci, na ktoré som sa opýtala.

Škoda toho obchodu. Osobne vždy keď mám možnosť idem radšej do Viedne.

Placidus 16.04.15 12:08

www.1907.sk - stránka už funkčná, na stránke prezentujeme vlastné vône.

SPOLEHLIVÉ niche parfumerie v Česku

To je prostě takto: těch slušných parfumerek, co mají smluvní zastoupení špičkových značek, je v ČR a SR několik. Jejich komunikace je naprosto otevřená, všichni víme, že se značkami, které zastupují, mají obchodní vztah, jejich zboží je čerstvé a zaručeně originální, mají k dispozici originální vzorky, nebo udělají zadarmo vzorek (odstřik) přímo v parfumerii. Mají vzorkové programy. Parfuméři jsou s nimi v přátelském vztahu, navštěvují je, dělají u nich v prodejnách eventy, všechno je čisté, rphledné, osobní, přátelské…

Takové parfumerie jsou například Vavavoom, 1907, Ingredients, S-parfémy, Egoist Royal Parfums…Fragranza mne zatím nepřesvědčila, že patří do téhle společnosti.

Majitelé a personál těchto parfumerií jsou zde všeobecně známí a jejich aktivita na Arome, mezi zkušenými fanynkami, obvkle vypadá tak, že přijdou, představí se, poinformují občas o novinkách, pozvou čtenářky na eventy, případně nabídnou slevový kód nebo upozorní na akci, výprodej…amy je máme rádi a vítáme to. A nikdy, NIKDY, se nesnaží znás, zkušených holek, dělat blbce, jakože „můj přítel se zamiloval do odstřiku z XXXX parfumerie“ a „prodavačky o tom ví hodně“ (my taky!!!)…a bum, bum, bum…narvat to do co nejvíc diskusí.

@NikovkyObsessed:
Není vám to trapný?
Víte, kde jste se ocitl?
Nechcete s náma radši jednat jako dospělý s dospělým?
Sorry jako. :palecdolu:

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek