Niche vůně

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Violet123 23.1.09 16:45

A k „niche“ ve francouzštině: pochází z latinského „nidus“, ale má předpokládaný základ již v indoevopském „prajazyce“. Niche se ve fj obejvuje již ve 14. stol., dnes má čtyři základní významy: Nika, výklenek; psí bouda; biotop; ale také oblast trhu zaměřenou na určitou vybranou klientelu nebo produkt. Rovněž se používá sloveso „dénicher“, znamenající zhruba „objevit dlouho hledaný raritní kousek“.
Tolik praví Larousse a Petit Robert:-)

zuz.ka 13.5.09 21:38
Slimek píše:
jéé, to mě vůbec nenapadlo, že slovo nika s tím souvisí.
Nika je u nás doma teď docela populární. Pořád budujem a bouráme nějaké niky, což jsme dosud nevěděli, až když přišel topenář a říkal, že nám ty tělesa zasadí to těch nik. Od té doby furt slovo nika používáme a opravdu se docela divím, jak často se dá při stavbě a rekonstrukci budov využít.
Budu tedy těmto vůním říkat, tak jak se to píše - niche - to jim sluší víc.
Takže bych si měla taky nějakou tu niche pořídit, nik u máme doma dost :lol:

Asi mě zabijete za mou poznámku, ale topenáře co chce zasadit tělesa do nik NEBRAT. My jsme je z těh nik předpár lety vyndávali, protože pak jsou na ....., zima, zima, zima a účet jako za teplo,teplo, teplo.

A teď k tématu, jelikož jsem v těchto vodách zelenáč, mnohokrát všem děkuji za vysvětlení. A doufám, že se mi někdy poštěstí si niche vůni alespoň počuchat!

Daisy.zlouky 16.5.09 12:09

Tak jednu niku jsme také nedávno bourali a absolutbě bych si to v parfémových vodách :) nedávala do souvislosti s tímto výklenkem,tojsou mi věci :P :P

Janeyl 13.3.12 09:55

Tak jsem zase o něco chytřejší :mrgreen: děkuji zakladatelce tématu :kytka:

alenita 31.7.12 10:22

nikové parfémy

Zdravím všechny, mohl by mi někdo vysvětlit, co to jsou „nikové parfémy“? a jaké jsou ty „ne-nikové“ - jak jsem jim říká??? moc děkuji každému, kdo mi odpoví!!! Ale.

jerry 31.7.12 10:26

Už v pravidlech diskuse se píše, že před položením dotazu je dobré použít vyhledávač (a je to opravdu dobrá rada ;) ):

http://www.arome.cz/…e-vune-9128/

alenita 31.7.12 10:34

Děkuji moc za odkaz! nevšimla jsem si, že existují pravidla diskuze :,(

alenita 31.7.12 10:42

Super odkazy - děkuji!!! :kytka:

bára31 4.1.13 20:50

Zdravím všechny…a kde ty odkazy jsou na pravidla diskuse?děkuji

jerry 4.1.13 20:52

Prolink přímo pod vyhledávačem.

simasa 18.9.16 11:33

Niche

Jsem závislá na Niche parfémech! Ani o nich přede mnou nemluvte :D

mmaat 18.9.16 11:48

@simasa promiň, ale nemůžu nereagovat. Tak to tu nečti :lol:

simasa 25.9.16 22:30
@mmaat píše:
@simasa promiň, ale nemůžu nereagovat. Tak to tu nečti :lol:

Víš, jak to myslím :D Jakej máš ty nejradši?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek