*NINA RICCI

Ronna 19.07.09 14:58

*NINA RICCI

Prosím o vaše zkušenosti, hlavně se všemi holubičkami. Tuto značku jsem docela opomíjela.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »

Reklama

ledifia 19.07.09 15:18

Zkoušela jsem nedávno, L´Eau mám na cestě:

L'Air du Temps
Na tuhle slavnou vůni jsem byla zvědavá, trochu s obavami, navíc karafiát nepatří k mým oblíbencům. Na začátku květinové zelenisko, opravdu jak zapařená vůně květinářství s karafiátovou převahou, a mýdlo, spousta mýdla. Trocha neurčitého koření. Starobylá vůně, ale ne vůně horních deseti tisíc, spíš vůně dam ze střední vrstvy, kterou si vezmou v neděli na promenádu. Je to vůně čistoty vypraného prádla usušeného venku čerstvým vzduchem, který se proháněl jarní krajinou bez aut, továren a civilizačních zplodin. Přestože silně připomíná minulé století, umím si ji představit i k neformálnímu oblečení, přijde mi „nesvázaná“ a pohodová. Jak slábne, začíná se mi líbit, začátek mě nebral.

L'Eau du Temps
Styčné body se slavnou starší sestrou jsem takřka nenašla. Nádherná první minuta, kdy se vůně line jak záře na kýčovitých obrazech - dokonalá vyváženost zejména citrusového ovoce a květin. Pak se přidává černý rybíz a ještě víc se prosazuje bergamot, v této vůni jej vnímám velmi výrazně až do konce. Následuje hra na zelenější ovoce (hruška) a od této chvíle jsou opět puštěny ke slovu květiny (rozeznám jen jasmín), i když je ovoce stále drží zkrátka. L'Eau dobře drží, je krásně duhově proměnlivá, ženská i elegantní. Sice to má být letnička, ale vidím ji na chladnější roční období. Podobá se trochu Very Sexy For Her 2 a Elle, ty ale nejsou tak barevné, v nich převládá fialová a tmavě růžová. Jednu chvíli mě v L'Eau něco vadí, nejspíš ylang-ylang, ale netrvá to dlouho. Závěr vůně patří nasládlé chuti sena a čaje a tuto podobu si už udrží.

chavah 19.07.09 15:22

Čím jsem starší, tím častěji se k ní vracím.
Doma mi dělají společnost:
l air du temps - klasika klasik, mýdlová, ženská, smyslná
Nina - původní - kdo má rád cudné pudrovky,ten pochopí. Špatně se ovšem shání..
Fleur de fleurs - opět téměř nedostupná, úžasná na jaro.Již téměř nesehnatelná
l eau du temps - modrá limitková holubiččí vůně, ale ano, krásná, i když u limitek varovně zdvihám prst ( klasika má zůstat klasikou)

Naopak nová Nina ve stylu červeného jablka, tak to je dle mého zločin proti filosofii vůní. Pro mne tuctová ovocenka, která navíc nevhodně nosí jméno své předchůdkyně.
Další vůně této firmy mne, bohužel, neoslovily.

ledifia 19.07.09 15:40

A letošní Nina Nevimjakdál v zeleném s růžovou je Zločin a měl by následovat Trest.

Ronna 19.07.09 15:53

Premier Jour - to je jediná NR, kterou jsem vlastnila a už je to dávno. Ale moc se mi tenkrát líbila a dostávala jsem komplimenty. Vůbec mi tam nevadila ta mandarinka, kterou většinou nemusím. Nosila jsem ji za dob studií a bohužel jsem ji velice brzy na sobě přestala vnímat. Asi to chtělo střídat, jenže tenkrát jsem „na to“ ještě nebyla. :D Je to velice ženská vůně, květinová, trošičku orientální. Vůbec si už nevybavuji, kdo na ni tenkrát dělal reklamu.
Musím si ji jít znovu vyzkoušet. Je zajímavé, ke kolika vůním ji přirovnávají na MUA. Namátkou: CK's Contradiction, halloween by j.del pozo, Gaultier Classique, Ralph Lauren Glamorous…

Sára 19.07.09 15:55

Kdysi jsem měla Deci Delu a ta se mi i líbila, jinak bohužel z N. Ricci není nic z čeho bych byla alespoň částečně uchvácená, holubičky jsou asi tak divné, že by se mi snad mohly začít někdy líbit.

Ronna 19.07.09 16:09

Mě právě navnadila ta zdejší diskuze na téma karafiátové-hřebíčkové vůně.

gentiana 19.07.09 16:16

Já leta miluju Liberté Acidulée. Musím ji příležitostně trochu rozkuchat a prostudovat.

Trillian 19.07.09 16:39

A kde ju chceš zohnať ?

Je to jediná vôňa od Niny, ktorú som mala, zato som ju mala tak často, že už to ani neporátam. Bohužiaľ sa prestala vyrábať a navždy zmizla z povrchu zemského. Odvtedy som však nenašla vôňu, do ktorej by som sa tak zbláznila. Neviem, čím to je, možno som už staršia a náročnejšia, možno tých krásnych vôní poznám viac, ale tá jedovato zelená flaštička s fialovou korunkou navždy ostane mojou prvou a najväčšou láskou.

teraz som si všimla, že ju máš na poličke, závidím

gentiana 19.07.09 16:45
Trillian píše:
A kde ju chceš zohnať ?

Je to jediná vôňa od Niny, ktorú som mala, zato som ju mala tak často, že už to ani neporátam. Bohužiaľ sa prestala vyrábať a navždy zmizla z povrchu zemského. Odvtedy som však nenašla vôňu, do ktorej by som sa tak zbláznila. Neviem, čím to je, možno som už staršia a náročnejšia, možno tých krásnych vôní poznám viac, ale tá jedovato zelená flaštička s fialovou korunkou navždy ostane mojou prvou a najväčšou láskou.

teraz som si všimla, že ju máš na poličke, závidím

Jo, a mám pro jistotu dvě:D

Maaya 19.07.09 17:32

Zkoušela jsem zatím L´Air du Temps , L´Eau du Temps a Premier Jour - nemůžu ani jednu, vadí mi v nich gardénie. Červená Nina mě nijak nenadchla, ale docela se mi líbí Love in Paris , musím na ní mít ale náladu.

Popelka 19.07.09 17:52

L´Air du Temps nemůžu, něco mi v ní vadí ale zato Premiér Jour ta se mi líbí moc.Výdrž má dobrou a neobtěžuje :lol:

chavah 19.07.09 17:58

tak koufám, že největší fanynka NR( a konzerva ) jsem tu asi já.

Ronna 19.07.09 18:31

Jejich obaly jsou taky zvláštní, část je docela elegantní či moderní a zbytek dost křiklavě trhlý.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama