nošení dětí

Venus 1.5.09 19:40

nošení dětí

Ahoj,
mám takový dotaz - už se to tu někdy před čtvrt rokem řešilo (a dost podrobně), ale teď nenašla jsem kde. Nevíte náhodou někdo, kde se dá koupit něco na nošení mimin, aby člověk nemusel mít pořád kočár, a co je nejvhodnější? Nějakej bágl… nosí se to na břiše (asi). Vůbec nevím, jak se tomu odborně říká, snad víte, co myslím. :oops:

Koukám, že tu je dost matek, tak snad některá bude vědět…
Díky moc za případné odpovědi. :)

Fanfan 1.5.09 19:55

Venus,
já nosila v šátku, těch existuje spousta značek a druhů, jen nevím, jestli můžu dát nějaký odkaz, aby to nebyla nedovolená reklama. :wink: Pak ještě existují ergonomická nosítka, v ničem jiném než v podobném nosítku, nebo šátku bych nenosila, je třeba, aby byla dobře podepřená páteř a podsazený zadeček, jestli chceš, napiš SZ, já ti nějaký odkaz napíšu tam. :wink:

Alena 1.5.09 19:57

snad se tomu všeobecně říká klokanka :wink: zadej do vyhledávače na seznamu " klokanka na děti" a vyjede Ti dost odkazů .. u nás v práci to ted 2 kolegyně mají, jedna na to nedá nedopustit, druhá absolutně nevyužívá

LuciaG 1.5.09 22:36

Klasickú klokanku rozhodne neodporúčam. Detičkám v nej visia nôžky namiesto toho, aby ich mali v širokej polohe ako v iných nosičoch. Tiež si, bábätká tlačia na genitálie, čo nie je ktovie čo, najmä pre chlapcov.
Ja som prvú dcérku nosila 2 roky v babyvaku, druhú nosím v babyvaku ale na začiatku som mala babyšatku Didymos. Susedky si chvália nosič Manduca. Keby som si mala teraz vybrať nosič pre bábätko, vybrala by som si práve Manducu, babyvak už nie, ani šatku.

Širín 1.5.09 22:43

Nevím, dítě nemám, ale co vím, tak bych dítě nenosila v šátku tak, aby bylo „jako v břiše“. Tím myslím, že když má ohnutou páteř… Miminko si musí záda po tom, co bylo skrčené v bříšku, narovnat.
Navíc, šátek není moc pevný a už jsem nejednou viděla, jak z toho dítě skoro padalo. Jedna matka zakopla a jen tak tak, že to dítě nevysypala.
Když už bych měla něco nosit, tak z pevnějšího materiálu… ta Manduca vypadá dobře.

LuciaG 1.5.09 22:46

Ak má matka dieťa v správnej polohe, nemôže jej vypadnúť.

Fanfan 1.5.09 22:55

Pokud je šátek dobře uvázaný, je to to nejlepší nosítko, páteř má správnou oporu, dítě vypadnout rozhodně nemůže… Taky jsem měla Didymos. Vlastně dva :oops: A pak máme ještě stále nosítko Ergo - podobné jako Manduca, tenkrát Manduca nebyla, ale zkoušela jsem ji a Ergo mi přijde pohodlnější…

LuciaG 1.5.09 23:11

Týždeň po pôrode, šatka Didymos.
http://img23.imageshack.us/img23/9500/didymos.th.jpg:http://img23.imageshack.us/…dymos.th.jpg

Fanfan 2.5.09 06:57

O trochu déle po porodu, také šátek didymos… :wink:

http://img.mimibazar.cz/…e1663248.jpg

Venus 3.5.09 17:17

Moc vám všem děkuju! Dosud jsem byla těmito informacemi nepoznamenaná, ale brzo to budu muset začít řešit. :lol:

Aspoň už vím, jak se to jmenuje. :D Kdybyste některá měla ještě nějaký zajímavý odkaz, můžete mi to hodit do SZ, aby to nebyla reklama. :wink: Zatím díky.

Venus 3.5.09 17:28
Fanfan píše:
Pokud je šátek dobře uvázaný, je to to nejlepší nosítko, páteř má správnou oporu, dítě vypadnout rozhodně nemůže… Taky jsem měla Didymos. Vlastně dva :oops: A pak máme ještě stále nosítko Ergo - podobné jako Manduca, tenkrát Manduca nebyla, ale zkoušela jsem ji a Ergo mi přijde pohodlnější…

Koukala jsem na Ergo a taky se mi líbí :)

Scherie 3.5.09 17:29

Já mám na juniora Manducu, nosila jsem ho v ní už na konci šestinedělí, líbí se mi,že je až do 20 kil a navíc jsou inetové obchody kde se dá na cca týden za poplatek zapůjčit,takže můžeš vyzkoušet jestli zrovna vám bude vyhovovat.

Venus 3.5.09 17:31

Tak to je bezva, pokud se to dá půjčit. :)

Fanfan 3.5.09 18:36

Venus,
i šátek se dá půjčit. :wink: Pošlu ti do SZ odkaz na jedny nosičské stránky, tam toho je spousta. :wink:

Váš příspěvek