Nová verze Arôme-návrhy uživatelů ke zlepšení webu

Frantatata 07.05.17 00:44

Nová verze Arôme-návrhy uživatelů ke zlepšení webu

Byla již vydána testovací verze nového Arôme.

Měli jsme tu čest jako první se s ní tento čtvrtek seznámit v prostorách společnosti Mafra, a. s.

Založil jsem toto vlákno po dohodě a s úmyslem, aby obě strany případně prezentovaly své představy nebo aby se navzájem informovaly, jak si představují moderní web, který by se věnoval jak vůním, tak i kosmetice, zdravému životním stylu, nákupům, atd.

Za sebe mohu prohlásit, že se mi nová verze po grafické stránce líbila.

Ze strany zástupců redakce Arôme jsme vycítili ochotu nejen naslouchat, ale i zároveň o mnoha mnou ventilovaných podnětech ke zlepšení a zvýšení úrovně na praktických ukázkách a v rámci časových možností diskutovat.

Velmi pravděpodobně pro stálé a aktivní uživatele, k nimž samosebou patřím, tady nefunguje všechno podle jejich představ nebo potřeb, ale ty jsou pro každého samozřejmě jiné.

Pokud se tedy chceme připojit konstruktivními náměty ke zlepšení, nebo co nám chybí, co nás trápí, zde máme možnost se vyjádřit.

Ptal jsem se samozřejmě, v jakém časovém horizontu se plánuje přechod na ostrou verzi, bylo mně řečeno, že v úseku spíše týdnů než měsíců.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 49 Další »

Reklama

Frantatata 07.05.17 19:14

Co bych si přál zlepšit?

1. Poznámkový blok

• Chybí mi jednoduchý poznámkový blok na zachycení poznámek (budˇ na liště, kde vidím své přihlášení, nebo v soukromých zprávách).

Tam bych si rád uložil krátkou poznámku nebo neodeslanou/ro­zepsanou zprávu.

2. Polička

• Chybí mi zde možnost vložit si více fotek flakónů ke konkrétní vůni.
  • Chybí mi možnost filtrování (velké balení, miniatura, odstřik…) podle ‚Na prodej‘.

3. Diskuse

• Chybí mi funkce moderátorů (čestná funkce) v diskusních kategoriích, jak je zvykem na jiných fórech.

Účelem je udržovaní přehlednosti příspěvků, nezakládání duplicitních či zbytečných vláken, dodržování pravidel diskuse atd.
Moderátor pomáhá administrátorovi v jeho nelehké práci.

• Chybí kategorie ‚Miniatury‘.

Jestliže jsou zakládány kategorie, proč přehlížíme stále obec sběratelů miniaturek a neumožníme jim samostatnou kategorii, jako to mají ostatní?

4. Katalog parfémů, databáze vůní
Obecně, zde absolutně schází psaná pravidla, podle nichž se záznamy vytvářejí a důsledkem je dnešní stav.

• Chybí mi možnost zobrazení většího počtu vůní na ‚Nově v katalogu/Novinek‘ (nyní 12), event. listování podle data zavedení. Navrhuji 20 na stránce.
  • Zobrazení celkového počtu vůní v katalogu.
  • U vůní by mělo být sjednoceno a rozšířeno vkládání obrázků.
  • Hlavní fotka bez krabičky.
  • Možnost vkládání obrázků flakónů s krabičkou (kvůli tvorbě názvu, dále potom, když se v čase mění).

(Uživatel si vloží ev. jinou fotku (vlastní) na poličku, zde bude vkládat jiná fota administrátor.)

• Sjednocení názvů vůní.
  • Odstranění nejednotného psaní písmen, znaků či symbolů v názvech (apostrof, pomlčka, dvojtečka, malá, velká písmena, horní, dolní index…).
  • Při reformulacích se změnou složení a při stejném názvu se odlišuje rokem v závorce.
  • Koncentrace u dané vůně se vyznačuje za názvem jen v případě, že jich existuje více.
  • Respektování pravidla, buď se příslušnost ke kolekci vloží do názvu, nebo do poznámky jako atribut do profilu vůně, ale nelze to řešit podle rozpoložení administrátora.
  • Povinnost doplnění roku, parfuméra, designéra, (částí) pyramidy (pokud to lze a je známo z věrohodných zdrojů), aby se dalo vyhledávat, ověřuje administrátor.
  • Názvy složek pyramidy musí být psány jednotně a odborně (podle úzu), je nutné sjednocení.

(Mělo by to navazovat na možnost vyhledání vůní podle konkrétní složky.)

• Je především nutné rozšířit počet lidí na udržování databáze a její kontrolu a tyto věci musí dělat lidé, kteří o vůních něco málo vědí, k této práci mají vřelý vztah a jsou navíc pečliví.

Příspěvek upraven 08.05.17 v 12:14

Frantatata 08.05.17 11:58
@Frantatata píše: Co bych si přál zlepšit?

3. Diskuse

• Chybí mi funkce moderátorů (čestná funkce) v diskusních kategoriích, jak je zvykem na jiných fórech.

Od jistého okamžiku v minulosti přestali administrátoři fóra řádně vykonávat svou funkci a spokojili se s tím, že zde byla vydána jakási pravidla vedení diskusí.
(Nejde mi tady vůbec o to, že skoro každý dříve nebo později jednou utečeme zcela od tématu, ani o fakt, že bohužel některé uživatelky nám pořád někam utíkají). 

Osobně necítím, že by to něčemu pomohlo.

Pravidla nejsou dodržována zejména nováčky, proč by je také četli či se jimi řídili, že ano?

Důsledkem je nebývalá existence zbytečných vláken (opakování mnohokrát řešených témat), tvorba a tolerance názvem neurčitých vláken a neřešený chaos, který narůstá až do stavu smetiště příspěvků, v němž je opravdu už i pro zkušené členy obtížné se orientovat.

Při pokusu o otevření tohoto problému je často napadán uživatel, který na to upozorní.

Při „nedokonalosti vyhledávače“ a současném status quo by tomuto problému právě napomohlo ustanovení moderátorů.

sans effort 08.05.17 12:25

Přátelé Aromačky a Aromáci, byl jsem též přítomen ukázky a diskusi o „novém Arome“.
Rád bych především ocenil obě zástupkyně Arome, u kterých jsem jasně vycítil chuť vylepšit tyto web. stránky.
Schůzka se protáhla z jedné na dvě hodiny a stále bychom měli co probírat.

Mé připomínky se týkaly hlavně zjednodušení hledání a celé databáze.

1. Vzpomněl jsem nedostatky při vyhledávání v katalogu parfémů, v diskusích atd…

/v nové verzi je na toto myšleno a nedostatky byly odstraněny/

2/ Vadí mě příliš mnoho diskusí na jedno téma. Místo toho, aby si uživatel našel
své téma, mnohokrát založí své vlastní. Čím více témat zde budeme mít, tím
méně bude Arome přehledné.
Navrhl jsem ošetřit IT slučování stejných, nebo podobných témat. Také jsem
navrhl možnost systémově prostě nepustit nové téma - stejné, nebo podobné a v
tu chvíli odkázat uživatele do patřičného vlákna.

3/ Je mnoho vůní, které mají své reformulace. O některých z nich se dá hovořit
jako o téměř jiných vůních, které mají časem i jiné flakony. Navrhl jsem, aby
se takovéto vůně daly „rozkliknout“ aby se zobrazily všechny předchozí verze.

4/ Líbí se mě jak mají na „Fraga“ upravené možnosti hlasování o podobných
vůních. Navrhl jsem tedy, že by nová verze Arome mohla mít podobnou možnost.

Poslední věc kterou chci zmínit se mě nepíše snadno. Došlo také k diskusi o práci administrátorek. Já nevím kolik mají času, nevím jak jsou odměňované, ale bohužel musím zmínit, že z jejich strany cítím nezájem o věc, alibismus a lajdáctví. A doufám, že z této strany bude nové Arome lépe ošetřené.

Adorata 10.05.17 16:04

Pokud mohu mit prani, tak by rozhodne bylo zajimave projit vlakno podobne vune ruznych znacek a uvest to v ramci katalogu u jednotlivych vuni jako poznamku, nebo jeste lepe, jak je zde jiz navrhovano dat moznost v katalogu u jednotlivych vuni hlasovat o podobnosti s jinym parfemem. To by byl jednoznacne jeden z nejvetsich prinosu nove verze stranek.
Jinak co se tyce prehlednosti policky, tak mi vyhovuje jak to je, pripada mi dostatecne prehledna a libi se mi. Naopak bych se nove verze v tomto smeru skoro az obavala. V souvislosti s tim mam i dotaz, zda budou pri prechodu na novou verzi policky zachovany a udaje o hlasovani prevedeny (tj. Libi/ neutral/ nelibi), dekuji.

Hanka H 10.05.17 16:52

Přimlouvám se za

• zavedení kolonky „vůně mi připomíná“ - zmiňuje Tom a Adorata
  • zachování všech fcí poličky a pochopitelně i „přenesení“ informací

(pokud by v tomto směru technika selhala, přijdu o velkou část své parfémové historie - existuje nějaká možnost překopírovat hromadně data z poličky? - raději bych se pojistila)

• pružnější reakce administrátorů - ukládání recenzí, odstraňování chyb (osobní zkušenost z poslední doby, kdy prý nastala „chyba systému“)
  • u vůní zavést odkaz na oficiální stránky (existují-li)

A ještě dodatek . Je mi jasné, že reklama je zdrojem příjmů. Ale přeci jenom by v tomto směru mohlo být nové Arome trochu vybíravější - nejsem sice prudérní, ale reklamy na hodinový hotel ani na parfémy podporující erekci mě moc neoslovují. :mrgreen:

Děkuji všem aromačkám a aromákům, které(kteří) bojují za naši budoucnost (lepší :? ).
:kytka:

Příspěvek upraven 10.05.17 v 19:46

micuska6 10.05.17 19:37

@Admin Arome.cz
Mne by vyhovovalo keby bol v databaze tzv. „Volny flakon“. Ten by som si pridala na policku a napisala k nemu co uznam za vhodne nazov, koncentraciu atd…,
pokial by sa vona nenachadzala v nasej databaze. Ked by tam ta konkretna vona bola nasledne zaradena, tak by som si to jednoducho prepisala. Ide o prechodne obdobie kym sa parfum v databaze neobjavi.

Medojedka 10.05.17 20:12

Ján bych uvítala možnost ukládání neodeslaných zpráv jako konceptů - hlavně při náhlém výpadku serveru.

@Frantatata píše: Co bych si přál zlepšit? …
  • Chybí mi zde možnost vložit si více fotek flakónů ke konkrétní vůni.
  • Chybí mi možnost filtrování (velké balení, miniatura, odstřik…) podle ‚Na prodej‘.

Také bych uvítala.

A nakonec: uvádět v databázi různé koncentrace u stejné vůně jako samostatné vůně/položky (v případě, že to není zohledněno v názvu vůně, např. U Guerlain: Jicky edt a edp, Mitsouko edt a edp, L'Heure Bleueedt a edp, L'Instant edt a edp, Insolence edt a edp…)

phulosoraptorka 11.05.17 22:47

Nevím, jestli to někdo zmiňoval, ale v rámci diskuze je docela zajímavá možnost souhlasně hlasovat pro něčí příspěvek. Dále oceňuji nápad na inspiraci kolonkou „tato vůně mi připomíná“ na Fragrantice. Možnost volitelně vyplněného flakonu je taky zajímavá, vždycky se najdou vůně, které tu nejsou.

Frantatata 11.05.17 23:47

V obou hlavních sekcích existují vlákna na podobnost pánských a dámských vůní, kde si každý může vložit svůj příspěvek a ostatní mu event. oponovat.

U tzv. kolonky „tato vůně mi připomíná“, budeme moci hlasovat jen jednou, vícekrát (připomíná mi další vůně), možnost mazat hlasování uživatele, který trpí čichovými halucinacemi? :mrgreen:

Hanka H 11.05.17 23:51
@Frantatata píše:U tzv. kolonky „tato vůně mi připomíná“, budeme moci hlasovat jen jednou, vícekrát (připomíná mi další vůně), možnost mazat hlasování uživatele, který trpí čichovými halucinacemi? :mrgreen:

Přimlouvala bych se za možnost uvedení více vůní. A možnost mazat halucinátora :? , Frankie, už podruhé Tě dnes musím upozornit na demokratický přístup! :mrgreen:

Frantatata 11.05.17 23:57

@Medojedka

Názvy vůní a především pravidla pro zavádění by se měla vytvořit především námi - zkušenými uživateli - kteří o vůních a ev. řádném spravování DTB mají ponětí.

Příspěvek upraven 12.05.17 v 00:09

Frantatata 12.05.17 00:01

@Hanka H
Takový přístup existuje na fragrantice, ale to bys o tom musela něco vědět.
 Sorry.

Hanka H 12.05.17 00:05

@Frantatata Fragrantica neomylná - náš vzor největší?!
Pokud se vyskytne ojedinělý výkřik o podobnosti vůně, zůstane osamocen. Případně můžeš rozvést polemiku v připravované ( a Tebou zmiňované)liště komentářů.
A sorry si můžeš odpustit.

Frantatata 12.05.17 00:07

@Hanka H
Existuje tam také možnost ne, kterou mažeš (podobnost) ano.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 49 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama