Nový způsob zkoušení vůní

maricka 17.09.08 21:58

Nový způsob zkoušení vůní

Tak mne tak napadlo, jak předejít tomu, že si vyberu špatnou vůni. Znáte to, jdete do parfumérie, něco se Vám tam zalíbí na papírku, Vy si to necháte stříknout na ruku a chvíli čekáte, jak se vůně rozleží. Když se Vám moc líbí, jdete si ji většinou koupit (většinou na internetu :wink: ). Jenže pak Vám poštou přijde vůně jakoby úplně jiná a vy se divíte, jak se vám to vůbec mohlo ještě před několika dny líbit?

Takže jak? Napadlo mne, že bych si vždycky na takovou „zkoušenou“ do parfumérie vzala malé flašticky se stětečkem, kam by mi parfumérka místo na ruku stříkla trochu vůně, nejlépe dva střiky (to už tam trochu té tekutiny je, jak jsem zjistila), ale klidně by snad stačil jeden…

No a pak bych se s lahvičkami vrátila domů a tam teprve začala navážno zkoušet, klidně i týden, postupně…hlavně v klidu. Jaksi nastříkané papírky se mi neosvědčili, po pěti minutách se v kabelce vůně promíchají a všechny voní skoro stejně.

No a nakonec po dlouhém zvažování bych si prostě vybrala to, co se mi líbí a co se mi snad bude líbit i do budoucna.

No nevím, není to trapné přijít s takovým dotazem k prodavačce? Já nevím, jí to může být skoro jedno, prostě mi jen místo na ruku bude stříkat do flaštiček… Co na takovou metodu říkáte Vy? Dá se to aplikovat? :wink:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

dias 17.09.08 22:06

Ano, dá, problém by být neměl, např. v Sephoře dokonce nabízejí zkumavky a trychtýřky své, a pokud připojí i obsluhu, testery rozhodně nešetří.

Popelka 18.09.08 07:05

Tak to je asi vyjímka.U nás v parfumerkách jsou většinou neochotné.V jedné mám dokonce známou, tak tam chodím jen když tam je, její kolegyně ta vždy kouká, jako by jí to obtěžovalo (protože si stejně nic nekoupím) a tak to je i ve většině parfumérek.I o ty vzorky musíš žebrat, jinak nedají ani k nákupu.

Medojedka 26.07.12 23:20

Předevčírem jsem zkusila stříknout vůni na kosmetický polštářek: http://www.lekarna.cz/…satin-100ks/

a dnes jsem s překvapením zjistila, že vůně drží velmi dobře, mnohem déle, než na papírku nebo ruce. A pěkně se rozvíjí. Pak to ale budu muset porovnat s chováním na pokožce. Ale do parfumerie s tím asi nepůjdu :lol:

domenica 26.07.12 23:22

Jde o to, jestli do budoucna počítáš s tím, že budeš vůně nosit na sobě nebo na polštářku. :D

Fleur 26.07.12 23:28

Nebo polštářek na sobě :lol:

Medojedka 26.07.12 23:38

@domenica @Fleur
polštářek v kapsičce ;) také v kabelce - obvykle stříkám na podšívku, ale toto bude lepší :idea:

marly 27.07.12 10:45

@Medojedka
Ja na kozmetické vankúšiky striekam už dlho :)
Raz som si netrúfla vôňu (z vlastnej poličky, podotýkam) dať na ruku, a tak som ju strekla na vankúšik. Voňal neuveriteľne dlho a vôňa sa dokonca celkom rozvíjala. Žiaľ, na vankúšiku tá moja voňala podstatne krajšie než na ruke. Ale odvtedy si odličovacie tampóny nosím aj do parfumérky :mrgreen: :mrgreen:

Medojedka 27.07.12 10:55

@marly já také první zkoušení na papírek nebo teď na polštářek, až druhé zkoušení na sebe. Také není špatné na kousek vlněného svetru - nastřihala jsem proužky z vyřazeného. Nevýhoda je, že se nedají nadepsat - tak střihám různé tvary. Na vlně a kožešině drží dlouho, a mám pocit, že i voní a rozvíjí se stejně, jako na pokožce - jsou to také živočišné bílkoviny :think:

marly 27.07.12 11:00

Dobrý nápad sú stužky, aké používa napr. Hermès. Voňa na nich drží dobre, a zároveň ak sa dajú na zápästie, vôňa sa rozvinie podobne ako streknutá na pokožku.

Na vlnený sveter vône zásadne nestriekam, lebo to tam potom vonia aj pol roka! :mrgreen: :mrgreen:
Je pravda, že vyradený by tento problém vyriešil, ale neviem si predstaviť, že sa špacírujem s kúskami svetru v kabelke. Hoci je to vlastne ako z filmu. Podarené. :D

Medojedka 27.07.12 11:09

@marly no to je ale skvělý nápad - náramek :palec:. Mám zbytky vlny, už nepletu, ale stočit do náramku je minuta, + různé barvy pro rozlišení :potlesk: (samozřejmě, je to „šperk“ na nošení doma)

Aadleta 27.07.12 11:27

Diky za dobry tip na zkouseni vune na kosmetickem tamponu. Pripomnelo mi to dobu, kdy se vune v drogerce zkousely z vicka, kde byl zastrceny kousek navonene vaticky. :D

wendulka29 27.07.12 12:06
marly:
Dobrý nápad sú stužky, aké používa napr. Hermès. Voňa na nich drží dobre, a zároveň ak sa dajú na zápästie, vôňa sa rozvinie podobne ako streknutá na pokožku.

Souhlas, osobně tak mám o vůni mnohem lepší představu, než když zkouším na papírek. Zkoušela jsem tak berlínském Douglasu vůně Armani Privé, tam ty stužky měli taky. Akorát se mi vždycky nakonec na ruce rozvázaly :roll:. To v Delfi mi dali přímo látkový zkoušecí náramek s karabinkou - dobrá věc :palec: a na ruce to vypadá hezky, ta vůně na ní ovšem nebyla nic extra, naštěstí vyprchala během jednoho dne :mrgreen:.

la.reina 27.07.12 15:13

Jéééé, tak ten je vychytanej!!! :potlesk:

yasminka 28.07.12 03:43

Papírky používám pouze na předvýběr, dál už jen odstřik. V Sephpoře mi ho vždy bez problému dali. Můžu si pak v klidu vůni zkoušet. Vzhledem k tomu, že jsem už z několika hezkých vůní měla bolehlav nebo sem furt kýchala(nejspíš alergie na nějakou složku), tak si dávám načas.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama