Obchody na Aróme

agnesea 23.7.14 17:15

Obchody na Aróme

Milé Aromačky! Jsou tady nějaké dohodnuté pravidla, jak má obchod probíhat? Jestli ano, tak mě poučte. Mně osobně vadí, když mi někdo je ochoten, parfém posílat dopředu bez toho, aby mi dal čas, abych své rozhodnutí předem definitivně potvrdila zasláním peněz. Posílat zboží dopředu mi připadá manipulatívní ve smyslu nátlaku. Já se považuji za hodně důvěřivou osobu, ale určitě bych dopředu zboží neposílala, ani nepřipravovala. Naopak já zájemce napomínám, aby si koupi dobře zvážili a nepospíchali, a že mi nevadí, když jí zruší. Vůbec by mně nenapadlo se na ně hněvat, pokuď nákup zruší, když objevili něco nového, co se jím líbí více, než můj parfém. I pro mně je to přínosná informace, co je na trhu hekého. Jenže mně osobně už se tady dvakrát stalo, že mě kvůli mé nerozhodnosti někdo zablokoval. To mně trochu překvapilo, jelikož jsem se domnívala, že jde o stránku založenou kvůli relaxaci a ne obchodům. Že ty obchody se zbytky parfémů slouží tady jen jako neškodná dámská zábava.

 • Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Venea 23.7.14 17:30

Záleží na tom až jak moc seš nerozhodná…tady napiš praktický případ

Ať to je jakkoli každý jsme jiní, celkem dokážu pochopit že každý není zvědavý na to, že se budeš týden rozmýšlet. Proč odpovídáš na inzeráty když nejseš rozhodnutá?

 • Nahlásit
agap 23.7.14 17:40

Já jsem zvyklá obchodovat svižně a rychle a to včetně komunikace.

Pokud si někdo vyžádá podklady k platbě, číslo účtu a dodá adresu, považuji obchod za uzavřený.
Klidně posílám dopředu, aniž bych čekala na platbu, prostě jak mám čas se dostat zrovna na poštu.
Beru to tu na Arome zatím v rámci důvěry, často tak pošlu i nováčkům bez hodnocení, pokud se nejedná o velkou částku.
Zatím mne nikdo nepodvedl. Naštěstí.

Tudíž po objednávce, mám-li zrovna čas a je-li toho více, začnu vůně, vzorečky či odstřiky třeba hned chystat.

Pokud mi potom dojednaný obchod někdo zruší, mám sto chutí dát mu negativ anebo aspon neutrál.
Sice to nakonec neudělám, ale v každém případě ho zablokuji a dám si ho na svůj osobní black list.

Svého času si vážím a nerozhodnost, odříkání a neustále změny již dohodnutého obchodu mi pijí krev natolik, že podruhé již tento čas prostě takovému člověku věnovat nemíním.
Na týdenní rozmýšlení kvůli pár vzorečkům, odpovědi např. jednou za dva dny, na tohle prostě nemám nervy.

Já mám prostě s nerozhodnými a pomalými lidmi problém. A to velký.

 • Nahlásit
agnesea 23.7.14 17:42

Odpovídám, jelikož to myslím vážně, ale u parfému, které neznám, tak potřebuji více času, abych si přečetla informace, zkusila vzorku, atd., abych si byla jistá, oč vlastně jde. A někdy se stane, že se hodně líší od recenzí. K tomu, co se vlastně stalo: obchod už byl ve stadium výměny adesy a čísla účtu, takže příprava už značně zaavansovaná…

 • Nahlásit
agnesea 23.7.14 17:45

Agap, podle mně by s tím nebylo nutno mít nervy, kdyby nikdo nic dopředu nechystal, ale reagoval až mu přijde platba.

 • Nahlásit
agap 23.7.14 17:48

Tak pokud už to bylo v tomto stavu a ty jsi nakonec odřekla a dotyčná již začala chystat, tak se opravdu nemůžeš divit, že tě zablokovala a už s tebou nebude chtít příště ztrácet čas. Udělala bych totéž.

Bylo by dobré asi neodpovídat na inzeráty hned, ale až po tom všem, co chceš prozkoumat a následně to prozkoumané mít budeš už najisto, se teprve někomu
s poptávkou ozvat.

Jinak zde můžeš mít velké problémy.

Já byla jednou už se zabaleným balíkem na cestě na poštu a těsně před odchodem z domu mi přišla zpráva, že to ruší a to bylo tři dny od uzavření obchodu, taky jsem nečekala na platbu.
Takže rovněž i dotyčná se stala ozdobou mého blacklistu.

Příspěvek upraven 23.07.14 v 18:27

 • Nahlásit
agap 23.7.14 17:50
@agnesea píše:
Agap, podle mně by s tím nebylo nutno mít nervy, kdyby nikdo nic dopředu nechystal, ale reagoval až mu přijde platba.

No ono to tady ale obykle dost často funguje jinak, dost lidí nečeká na platbu, hlavně, když vidí, že už nějaké hodnocení máš, tak ti chce udělat prostě radost abys to měla dřív. Žádný nátlak bych v tom neviděla.
Tento názor slyším dokonce úplně poprvé a dost mne šokuje, takhle jsem nikdy nepřemýšlela.

 • Nahlásit
agnesea 23.7.14 17:50

Ale proč tak pospícháš? Jsi ve finanční tísni? Nechápu…

 • Nahlásit
agnesea 23.7.14 17:55

Aha… Abys udělala radost… Ale vidíš, jak se toto dobro a láska k blížnímu v tobě zvrtne, když to není úplně tak, jak si představuješ… Proto já osobně mám radši jasná pravidla, než lidumilství.

 • Nahlásit
agap 23.7.14 17:58

Snažím se svoje věci vyřizovat rychle a sama dost nesnáším, když nechává někdo zase čekat mně.
Jsem na to přímo alergická.

Vždy mně potešilo, když jsem dostala vůni třeba druhý den a dotyčná přitom ještě nemohla potvrdit platbu.
Prostě jsem byla rada, že mám vytouženou vůni ihned a jsem za to vděčna.
V životě by mne opravdu nenapadlo, že ona tím na mne činí nějaký nátlak, že si ji tedy musím nechat. :roll:
Pokud někomu napíši adresu a vyžádám si číslo účtu, považuji svoji objednávku za závaznou a ani by mne nenapadlo pak nic rušit, i kdyby se to v inzerci objevilo druhý den levněji. Považovala bych to ze své strany totiž za velmi nesolidní jednání.

Řeči o finanční tísni z tvé strany nechápu a věř mi, že o problémových, věčně něco odříkajících lidech tu kolují SZ jako varování, na koho si dát pozor.
O tobě jsem už právě touto formou slyšela z více stran, takže naprosto chápu, proč už obchodovat nadále nechtějí.

Já bych neměla ani polovinu trpělivosti, co měly ony.

 • Nahlásit
Alena_In 23.7.14 18:11

@agnesea
Já taky předpokládám, že když se někdo ozve na můj inzerát, má o vůni skutečně zájem. Vůbec by mě nenapadlo, že teprve bude číst recenze, shánět vzorky, atd.
Taky občas nakupuji naslepo, ale riziko, že se mi vůně nemusí líbit, samozřejmě nesu já, ne prodávající.
Ber to taky z druhé strany. Když odpovíš na inzerát, projevíš o vůni zájem a prodávající už pak vůni nenabízí dále (a připraví se o další případné zájemce). Proč by tedy ještě měla čekat další dny?

 • Nahlásit
agnesea 23.7.14 18:12

Agap, tohle jsou vážná slova, co jsi napsala. Mé obchody na Aróme byly všechny v pořádku, kromě tady těch dvou, které mě mrzí a ke kterým se vlastně tady teď otevřeně přiznávám a upřímně popisuji svou chybu - nerozhodnost. Těm dámám se u této přiležitosti velmi omlouvám. Jednalo se o Kakadu a Haifu. Takže pokuď píšeš „více stran“, buďme důslední, adresní a nezavadějme.

 • Nahlásit
agnesea 23.7.14 18:16

Aleno, jaké riziko nese na sobě prodávájící? Pouze to, které si sám zapříčinil tím, že nepočkal na platbu.

 • Nahlásit
Ada 23.7.14 18:16

Přiznám se, že tvému příspěvku úplně nerozumím.

Arôme nebylo založeno kvůli obchodům, ale bazar vůní a vzorků je jeho naprosto logickou součástí.

Při obchodování je především potřeba jasně komunikovat. Pokud někomu napíšeš, že máš o vůni zájem, ale ještě nejsi stoprocentně rozmyslená, tak to výslovně uveď, že má čekat na definitivní potvrzení a na platbu. Nebo se dohodni na nějaké konkrétní lhůtě, dokdy chceš vůni rezervovat.

Nátlaky v tom nehledej. Prostě to tady tak chodí, protože víme, že většina chce mít zakoupenou vůni doma nejlépe hned. Takže některé arômačky tím rychlým posíláním opravdu chtějí udělat radost.

 • Nahlásit
Ninipo 23.7.14 18:16

Já si třeba obchod dobře rozmyslím než napíšu a pak tu vůni chci mít nejlépe hned u sebe. Takže mám ráda rychlé jednání a proto rychle jednám taky. Hlavně v době, kdy ty se rozmýšlíš, se prodejkyni třeba ozve někdo jiný a ona to musí odřeknout. A když půjdeme ještě dál, tak třeba ta vůně po odřeknutí zůstane v inzerci, ten druhý zájemce to vidí a může mít pak z prodejce špatný dojem, že mu lhal třeba kvůli málo hodnocení nebo z jiného důvodu… A prodejkyni zase může být blbé psát znovu tomu druhému zájemci, jako že předtím ho odmítla… No prostě může vzniknout najednou několik nepříjemných situací pro více lidí a přitom stačí si obchod jen rozmyslet před tím než napíšu a ne až potom.

 • Nahlásit
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat