Oblíbené, neparfémové, vůně v našem životě

Majla 02.03.10 10:10

Oblíbené, neparfémové, vůně v našem životě

Snad sem tohle téma ještě patří. Napadlo mě, že kromě parfémů je ještě spousta jiých voňavých věcí, které každý den používám a které mi zpříjemňují den. Například já se v poslední době neobejdu bez vanilkové svíčky z Ikei, skořicové silice do aromalampy, vůně čokolády, krásně voní můj krém na ruce od Balei s ureou. Taky mám ráda vůni osvěžovače vzduchu-vanilka z dm. No a poslední objev je pro mě tělové mléko k vůni Love in Paris.To voní úžasně. Jinak miluji vůni vypraného prádla, s aviváží :oops: Nakamenovat prosím. No a vůni kávy.To už je závislost.
No a fascinuje mě vůně knížek a knihoven vůbec.Asi že jsem tam v podstatě vyrostla. :D

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 21 Další »

Reklama

Leisha 02.03.10 10:28

Miluju vůni čaje, spousty druhů. A taky koření, zázvor a hřebíček a skořice a kardamom. A vůni mokré země na jaře, když se probouzí, a tlejícího dřeva v lese. A čerstvě pořezaného dřeva. A letní louky. A rozpáleného kovu… …a spousty dalších věcí. Každý okamžik má svoji vůni. A parfémy jsou jako obrazy, které můžou něco z toho připomínat :-)

RainyWeather 02.03.10 10:39

To je zajímavé téma, taky už jsem o tom přemýšlela :) Tak u mě to nejsou přímo věci, které používám, ale strašně mi voní (omlouvám se, jestli se to už někde probíralo):

Šeříky (proto ikonka), rajčatové listy u babičky ve skleníku, pravý vanilkový esenciální olej, čerstvě posekaná tráva, teplé letní večery, vánoční stromeček, vůně nové kytary… a asi budu divná, ale moc mi voní, když se vaří kysané zelí nebo lák na okurky :D

Z kosmetiky mi voní tělové mléko Garnier pro citlivou pleť, údajně neparfémované, které voní jako marcipán :shock: a okurkový deodorant Dove.

Marianna 02.03.10 11:16

Mě voní benzin a nafta, nejlépe ve spojení s nějakým urostlým řidičem velkého stroje. A taky vůně dílny + chlap v montérkách. :oops: :mrgreen: Doufám, že jsem nikoho nepohoršila a nejsem moc off topic.

Ještě dodám, že manžel byl v době našeho seznámení strojvedoucí a v dílně se taky umí ohánět jedna báseň, takže jsem si svoje choutky jak vidno, ukojila dokonale. :P

marge 02.03.10 11:19

Já zbožňuju vůni salátové okurky, čerstvě pořezaného dřeva, jablek se skořicí a fetuju lihové fixy:o)

barbucha 02.03.10 11:23

Ano - kardamom…masala…a earl grey…na druhou stranu i rajčatové listy a listy pelargonie…afri­kány…

No a samozřejmě ložnice s čerstvě vysluněnými peřinami!

Daisy.zlouky 02.03.10 11:27

Ano, vůně trávy, dřeva,čerstvě vyprané prádlo na šnůře, když je z něho cítit i ta vlhkost.Také to,co patří k Vánocům a pak pořád cumlám malého, když ho vykoupu a namažu olejíčkem :lol:

RainyWeather 02.03.10 11:33

No jo, fixy jsem zapomněla, a benzín jsem tam psát nechtěla :oops: :D Obojí lahůdka :lol:

RainyWeather 02.03.10 11:40
Marianna píše:
Mě voní benzin a nafta, nejlépe ve spojení s nějakým urostlým řidičem velkého stroje. A taky vůně dílny + chlap v montérkách. :oops: :mrgreen: Doufám, že jsem nikoho nepohoršila a nejsem moc off topic.Ještě dodám, že manžel byl v době našeho seznámení strojvedoucí a v dílně se taky umí ohánět jedna báseň, takže jsem si svoje choutky jak vidno, ukojila dokonale. :P

Já měla slabost pro hasiče v těch jejich modrých overalech. Už jsem z toho naštěstí venku. Ale zcela tě chápu :oops: :ot:

melisaa 02.03.10 11:52
Leisha píše:
Miluju vůni čaje, spousty druhů. A taky koření, zázvor a hřebíček a skořice a kardamom. A vůni mokré země na jaře, když se probouzí, a tlejícího dřeva v lese. A čerstvě pořezaného dřeva. A letní louky. A rozpáleného kovu…

Krásně napsáno, pod to se můžu podepsat..jen ten kov nic moc..jsem totiž ze zámečnictví - kovovýroby :D

Přidala bych vůni po bouřce a po dešti, naší kočky, když vyleze ze sena, čerstvě umytých vlasů, rozkrojeného melounu, skleníku s rajčaty,… a přirozenou vůně milované osoby :P

jerry 02.03.10 11:54

Mám ráda vůni suchého čaje (je jedno, jestli je zelený, černý, s příchutí či bez ) a čerstvě usušeného sena.

Oreion 02.03.10 12:07

Voní mi vůně lesa, louky a také terpentýn :D

Magda 02.03.10 12:08

…horké letní odpoledne v borovém lese - teplá vůně pryskyřice… …vůně pořezaného dřeva - vyrostla jsem u dědy na pile… … vůně jasmínového keře v podvečer na zahradě… (a je jedno že to není pravý jasmín)!

macska 02.03.10 12:11

ano, vůně dílny. Nebo kufru auta, kde se převáží prkna, vápno, nářadí a je to tam trochu cítit olejem. (asi bych si měla začít s Ukrajincem… :conf: )

masala, ajatin (jo, jsem divná), staré knihy a papíry vůbec, moře, jehličí, levandule, opuštěné kamené baráky a sklepy (takové to chladné zaprášené vlhko), seno, vzduch po bouřce, přezrálé banány..

ippolita 02.03.10 12:40

kufor auta aj ja, aj interier, a niekedy aj bezin
cigaretovy dym na cloveku, ked uz zhasol cigaretu (ale len urcite znacky)
dielna, olej, kov s olejom, zamocnictvo
solvina
teply prach v podkrovi
nove a stare knihy, casopisy
topanky, kabelky, nielen kozene
horuci kov - zehlicka, horuci kov + teple vlasy
predajna kobercov - to je pre mna droga
niektore lepidla
opravovna topanok
diava
hlina, blato, raselina

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 21 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama