Očkování proti chřipce - jaký máte názor, ano či ne?

Verda2 20.09.18 15:56

Očkování proti chřipce - jaký máte názor, ano či ne?

Ráda bych znala Váš názor na očkování proti chřipce. Moje paní dr mi ho vehementně doporučuje až nutí, ale mně se do něj nechce. V minulosti jsem se nechala očkovat po několik let a stejně jsem onemocněla chřipkou. Co jsem se dívala na netu, tak je cca polovina dr pro a polovina proti.
Když napíšete svoje názory, budu ráda.
Předem díky :kytka:

Janette-tt 20.09.18 18:05

Tak si dovolím reagovat a za mě rozhodně nedoporučuji. U nás v práci nabízejí očkování zaměstanancům zdarma a zatím všichni kdo ho v minulosti podstoupili byli nemocní víc než kdy předtím. Manžel je onkkologický pacient a jednou se na něj taky nechal tzv. ukecat a tak hroznou chřipku jakou měl bych nikomu nepřála. Takže za mě rozhodně nedoporučuji.

mmaat 20.09.18 18:52

Podobná zkušenost jako @Janette-tt . Kamarádka se nechala naočkovat a za týden dostala takovou chřipku, jakou v životě neměla. Když se to dozvěděla její máma, lékařka, tak jí ještě vynadala, že kdyby to s ní konzultovala, rozhodně by jí to nedoporučila.

Eunika 20.09.18 20:08

Také mám stejnou zkušenost. Mamka se dala očkovat a do dvou týdnů dostala takovou chřipku, kterou málem nepřežila.

Verda2 21.09.18 10:23

Děkuji všem za reakci a názory :kytka:
Já si totiž myslím totéž.
Jen mě zarazilo, že napřed paní dr argumentovala tím, abych se sama chránila, tak se určitě nechám očkovat, že je čím dál víc případů a i smrtelných, když viděla, že mě nepřemluví, že opravdu nechci, tak začala argumentovat, že je to nehoráznost k okolí, že mohu nakazit dalších 50 lidí atd. Já si myslím tedy, že větší nehoráznost je, když mi jako těhotné kouřili všichni v kanceláři, ale pravda, to bylo ještě v pravěku za totality, to se už asi dnes nedělá resp. nesmí, ale stále považuji za nehoráznost spoustu občanů, co se prostě chovají špatně. Ale tím, že se nenechám očk x chřipce, když jsem nemocná tak zůstanu doma, tak nevím pak, čím jsem tak moc nehorázná.
A MHD jezdím minimálně.
No každopádně se mi nelíbí, jak na mě tlačí s věcí, která si myslím, je každého věc.
Když byl tatínek onkologický pacient, tak mu jeho dr očkování x chřipce naprosto zakázala (my chtěli, ať se chrání a uškodili bychom mu), tak se samozřejmě očkovat nenechal. Ale poslední dobou mě docela vytáčí, jak každý „honí peníze“ téměř za každou cenu.

mmaat 21.09.18 14:02

@Verda2 jak píšeš, bude to o penězích.

Váš příspěvek