Očkování proti rakovině děložního čípku

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
JitkaV 04.01.13 10:34

Díky. Vzpomínám si, že to svého času bylo medializováno. Prostor dostal tehdy i doktor Fortýn a jeho pacienti. Pak to šlo všechno do háje. Dobře si pamatuji i negativní angažmá Mudr. Klenera a povolení devitalizace u již úplně beznadějných případů.

tuzezlypes 04.01.13 10:43

Beznadějné případy pochopitelně vyléčit nemohli, neboť celý princip léčby je založený na nastartování imunitního systému organismu, který si pak poradí sám. A tělo oslabené farmakoléčbou už nereaguje tak, jak by mohlo, takže ho podobný zásah spíš dorazí. Ano, takové případy jim tam potom posílali, aby se jakože ukázali - a dál to sloužilo jako příklad toho, že nová metoda nefunguje. Jednalo se však jen o nepochopení (?) celé metody. No, byla jsem z toho tehdy dost smutná a bezradná, prostě se to příčí zdravému rozumu.

JitkaV 04.01.13 10:48

Ano, přesně tak si na to pamatuji. Jak příznačné.

aangie 04.01.13 10:53
melisaa 12.02.13 19:57

Dnes zemřela jednadvacetiletá dívka v mém okolí právě na tuto rakovinu..
Kdyby si její rodiče neřekli „NE“, mohla dnes možná žít… :zed:

therion 12.02.13 20:12

@melisaa Alebo by zomrela o rok skôr. Toto sú len špekulácie. Nikto nevie povedať čo by sa stalo keby…

therion 12.02.13 20:27

Neviem sa zbaviť pocitu, že kampaň pre očkovanie proti rakovine krčka maternice je len obchod s ľudským strachom. Akosi mi to nejde do hlavy že by očkovanie mohlo chrániť pred rakovinou. Organizátori kampane by v prípade tej 21 ročnej dievčiny zaiste povedali: Mrzí nás to, keby sa dala zaočkovať mohla by ešte žiť.
Nezabúdajme že rakovinu neraz dostanú aj malé deti, a to nie je absenciou očkovania, možno skôr naopak: do ich citlivého (detský organizmus je oveľa citlivejší na jedy) organizmu sa vstreknú pochybné látky, kadejaké konzervanty, ortuť, formaldehyd atď, ono sa to dostane krvným riečišťom do celého tela, aj do mozgu, a neraz spôsobí veľmi nepríjemné zdravotné potiaže. Mne známi hovorili dosť desivé prípady ktoré oni alebo ich kolegovia zažili po očkovaní (jedna bola asi pol roka chorá, ďalšia pani ochrnula). Nech mi nikto nehovorí, že vakcíny sú neškodné. Ak sú neškodné, takéto veci by nemali robiť ani citlivejším ľuďom.

barbucha 12.02.13 20:43
@therion píše:
Neviem sa zbaviť pocitu, že kampaň pre očkovanie proti rakovine krčka maternice je len obchod s ľudským strachom.

A znova. Ano, je - stejně jako byl s černými neštovicemi, s dětskou obrnou, s černým kašlem… ráda vidím někoho tak zásadového, kdo se nedá tím „obchodem se strachem“ oblbnout. Málokdy potkám někoho, kdo se, v souladu se svým přesvědčením, očkovat vůbec nedal (ani svoje děti). Té zásadovosti si cením.

• Citovat
  • Nahlásit
therion 12.02.13 21:00

Nezabúdajme na masívne strašenie ľudí médiami: vtáčou, prasačou chrípkou, terorizmom (pri ktorom zomrie ročne oveľa menej ľudí ako na arašidovú alergiu). Vysokopostavení v záujme získanie obrovského množstva peňazí sú schopní obrovských špinavostí, to mi verte. Nehovoríme o stovkách, ani tisíckach eur, ale o podstatne väčšom množstve. Miliónoch, niekedy aj miliardách eur. Nemajte ilúzie že všetci chcú všetkým len dobre. Bodaj by to ale tak bolo.

therion 12.02.13 21:02

@barbucha Spomínané choroby nevyvolávajú na rozdiel od rakoviny mikroorganizmy?

barbucha 12.02.13 21:23

Nerozumím otázce. Domnívala jsem se, že se bavíme o očkování, t.j. stávající, dostupné prevenci jakékoliv choroby, na kterou existuje vakcína.

• Citovat
  • Nahlásit
therion 12.02.13 21:34

@barbucha Klasické očkovanie vraj chráni tak, že sa do tela vstreknú oslabené mikroorganizmy, telo proti nim začne bojovať a vytvorí si protilátky. Takže klasické očkovanie chápem, aj keď som proti nebezpečným aditívam. To by ma zaujímalo čo je vo vakcíne proti rakovine krčka maternice. Oslabené rakovinové bunky? Aký je mechanizmus jej pôsobenia? Mal by som aj viac otázok, napr. ako zistili že tá vakcína je účinná? Tak že X % pokusných osôb nedostalo rakovinu? A bez vakcíny by ju dostalo? To nemôžu tvrdiť s čistým svedomím. Predpokladám že ak aj robili štúdiu tohoto typu, robili ju na štatisticky bezvýznamnom množstve ľudí.

kitcat 12.02.13 21:42

@therion
rakovinu krčka maternice sposobuje vírus, takže očkovanie funguje podobným princípom ako proti chrípke…

barbucha 12.02.13 21:43

@therion
Aha. Takže evidentně nevíš, že rakovina děložního čípku patří mezi (pohlavně) přenosné choroby. Pak je každá diskuse marná.
:mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Gileis 12.02.13 21:47
@barbucha píše:
@therion
Aha. Takže evidentně nevíš, že rakovina děložního čípku patří mezi (pohlavně) přenosné choroby. Pak je každá diskuse marná. :mavam:

Tak nějak… :roll: Tohle mě docela děsí..

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek