Od kdy, jak a kde?

Od kdy, jak a kde?

Chtěla bych požádat o radu, od jakého věku vašim princezničkám začnete pořizovat vůně, nebo kdy jste vůbec začali zasvěcovat děti do světa parfémů. Vaše názory na tzv. dětské parfémy, je lepší začínat s nima, nebo prostě nechat prcka,nebo pubertální dámu ať si vybere klidně i z dospěláckých? A co u chlapečků? Mám dvě nevl. dcery, ta jedna je 12letá puberťačka a její zvláštní vkus mě velmi překvapil, její 7letá ségra se samozřejmě opičí, a nejvíc jí voní ty moje,tak že už by bylo načase zahájit vzdělávání? Možná by pro ni byl zážitek vzít ji do nějaké parfumerie a nechat ji ať si vybere sama, ačkoliv to by spíš asi vybírala podle barev a flakonu. Vzpomínám si na svůj velký okamžik nákupu prvního parfému. Mamka mě vzala do jediné parfumerie u nás ve městě a já si mohla sama vybrat. Bylo to ve 14 před nástupem na střední školu. Do té doby jsem používala jen deo, taťkovi kradla vodu po holení chypre-tu jsem lila i do posledního máchání prádla, do vlasů, a kradla jsem parfémky babičce, která je vozila z Německa a chodila čichat mamce do šuplíku, kde měla parfém Vogue z Tuzexu. V parfumerii mi prodavačka začala nabízet lehké, konvalinkové vůně, mě se strašně nelíbily a nakonec jsem si vybrala vůni, taková až orientální květinovka, v názvu měla určitě Garden, podlouhlý buclatý flakonek s víčkem v podobě kytičky, no naprosto se ke čtrnáctileté nehodil. Naštěstí mamka respektovala můj názor a dala mi i miniškolení jako kam šplíchnout a kolik. A co u vás a u vašich dětí?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Salinas 13.02.09 11:04

Já mám doma dvě dcerunky. Jedné je 15 a druhé 8. Ta starší začala projevovat zájem o vůně tak ve druhé třídě. Tak jsme ji na vánoce nadělili dětský parfém myslím od firmy Bon-bons. Ta mladší se opičí po té starší a s velkou radostí přijímá parfémy, které ji omrzely. Jinak puberťačka má v oblibě fialové parfémy. Vždycky vybírá, vybírá a je to něco fialového. Na čichanou chodíme už všechny tři.

Mě a ségře to dědění parfémů zůstalo dodnes. Když se navštívíme, ona mi dá vybrat z těch co ji už nebaví, já taktéž. Také naše poličky v koupelnách vypadají jako mezisklad nějaké parfumerie. Pokud se mi narodí chlapeček, budu ho pečlivě vzdělávat už od útlého věku, aby s ním budoucí nevěsta neměla moc práce.
Ta mladší když si očmuchává moje vůně, vždycky nejdřív sáhne po těch růžových, je fakt, že je taková hodně holčičí-sukýnky, kanýrky,culíčky. Ta starší je takový divoch s osobitými názory na svět, právě proto mě vždy překvapí, co se jí ve vůních líbí, docela už i umí poznat a ocenit kvalitu-pro mou peněženku bohužel.

ivona 13.02.09 20:10

Můj syn bude mít 8 a občas mi čichá k flakonkům a už párkrát se stalo, že jsem mu četla večer pohádku, čichám, čichám, cítím něco, co jsem ten den vůbec nepoužila a pak se mladý pán přiznal, že se navoněl, že to tak krááááásně vonělo :lol: Nejraději oňuchává Eau Parfumée au Thé Rouge, to uplně slastně nasává z rozprašovače a ještě jsem na něm kdysi cítila Blv :lol:

Ingrid 13.02.09 20:22

Neteři jsem kupovala jako dárek takové ty dětské parfémky Avon a Oriflame,ale dcera tuhle etapu asi mine.Je jí 7 a tyhle vodičky ji nezajímají,jen opravdové vůně, z obchodu,naštěstí nerozlišuje mezi značkou a běžnou drogerií,na vánoce dostala modrou Chupa Chups a může se jí jemně navonět,když jdeme na oběd,na návštěvu,do muzea,na procházku a tak.Do školy zatím ne,jen výjimku jsem udělala u pololetního vysvědčení.Lásku k vůním a upravenosti zdědila po mně,ale vedu ji k tomu,že vonět se nebo dokonce líčit,to je taková tečka,nejdůle­žitější je čistota,aby měla učesané vlásky,umyté ručičky a pak může přijít na řadu vůnička.

xronos 13.02.09 22:38

dceru už zasvěcuju asi půl roku ..... to znamená od dvou let ....... asi je po mě, protože se jí to moc líbí ...... ;)

Ingrid 14.02.09 07:53
xronos píše:
dceru už zasvěcuju asi půl roku ..... to znamená od dvou let ....... asi je po mě, protože se jí to moc líbí ...... ;)

Dobře děláš,kamarádka svojí dvouleté holčičce taky stříkne kapičku něčeho jemnější teď v zimě na šálku nebo na čepičku a malá je v sedmém nebi a šeptá si,já voním,já klášně voním.

malaeva 16.02.09 20:18

Moc se mi líbí, co tu píšete o vonění Vašich princezniček. Myslím si, že děti jsou taková malá opičátka, takže co vidí u rodičů, chtějí dělat také. Nemůžu si vzpomenout, odkdy se můj syn začal něčím vonět či mazat, ale asi to bylo dost brzo. Nevyrostl z něj žádný úchyl, ale co se naučil v dětství a v době dospívání - péče o pleť včetně používání deodorantů a vůní - to mu zůstalo do dospělosti.

Salinas 17.02.09 22:38

Tak dneska malý šok. Celá parfémová osvěta je v háji…Patnáctka mě vytočila do bezvědomí (teda skoro) :evil: Přitáhla od větnamců cosi za 55,–Kč. To „cosi“ připomíná ovoce ve francovce. Došlo mi to. Napodobenina Light blue. Byla bez sebe. Nabízela jsem jí, že objednáme orginál. Napůl nevnímala, ale prohodila : „Na co? Mám tuhle“ Její výraz ve tváři mně fascinoval. Slova: „Mami, to tak krásně voní! Budu si to šetřit k moři!“ - mi na tváři vykouzlila hysterický úsměv s ironickým podtextem. Uklidnila jsem se. Na tu dovolenou jede naštěstí beze mně. Hold zvracet bude asi někdo jiný…

Dejna 18.02.09 06:36

Moje sedmiletá slečna šla na podzim jedno ráno do školy, bez aktovky, tu zapomněla. Ale navoněná byla. :lol: To nezapomněla. :banana:

Fleur 18.02.09 08:49

Moje děti vnímaly vůně prakticky od narození, takže parfémová osvěta šla ruku v ruce s budováním hygienických návyků. Dcera měla vlastní „parfémek“ již ve školce (toaletka pro děti z YR), syn až v 15 letech, ovšem od prepubertálního období jsem potomky začala zásobit deodoranty.

daniela 18.02.09 09:26

Tohle je prima téma - a čtení příspěvků mě uklidnilo. Nejsem blázen :D I když manžel si evidentně myslí, že to s voňavkami přeháním. A když naše holčička (budou jí dva roky) běhá po bytě s flakonem, očichává ho a dává ho tatínkovi k nosu, aby si i on čichnul - a postupně také plyšovým zvířátkům, říkám si, jestli přece jen není brzo? Ale vím, že co se v mládí naučíš… :D

evixx 18.02.09 09:31

…jestli chceš uklidnit, dělá to i můj chlapeček…a říká ( narozdíl od táty :? ) máma voní…líbí :) … také mi vzal Gucciho a navoněl si autíčka :shock:

Popelka 18.02.09 20:05

Náš malej 2,5 roku, vždycky když přijde ke mě, tak jeho první je: babí ci vonět,máš?proleze mi kde co a pokud je v dosahu nějaký flakon, tak už stříká a pak chodí se zvednutím prstíkem a dává čichnout. :lol:

evixx 18.02.09 20:46

… to bude správně vychovaná generace :wink:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama