Odbornice pres vanilku poradte:-)

Dokoupilova4 21.10.17 15:47

Odbornice pres vanilku poradte:-)

Snad jsem svuj dotaz nasmerovala spravne.Parfemy jsou pro me financne nedostupne,proto jsem se rozhodla pro stredni cestu a to koupi parfemovane vody, aby to melo dobrou vydrz. Jelikoz miluji vanilku a silne vune i trebas korenene a jsem neznalec, prosim o radu, zda nekdo nezna nejakou vuni s dominanci vanilky,cim pronikavejsi,tim lepsi. Mam pred sebou seznam jako Jessica Simpson-Fancy, Police-To be Queen, C.Klein-In2u a dalsi,coz zahrnuje i toaletky a dle recenzi lecktere maji lajdackou vydrz nebo vanilka pusobi jen v pozadi apod. Dekuji za vsechny typy.Martina

Stránka:  1 2 3 4 Další »
mmaat 21.10.17 17:04

Ahoj,
o vanilce je tu celé vlákno, netřeba zakládat další - https://www.arome.cz/…vanilka-834/
Z vůní finančně dostupných bych doporučila třeba Cašmir (Chopard), to je poměrně sladká, téměř čistá vanilka. Nebo Cinèma (YSL), to je vanilka kořeněná. Čisté parfémy jsou opravdu nákladnější záležitost, edp či edt jsou levnější. Ale záleží na kvalitě použitých surovin, jak je která vůně silná, i edt může být dostačující. Obecně vůně těžšího charakteru vydrží déle než ta z kategorie svěžích.

Danilejka 21.10.17 17:19

Alien Essence Absolue, Armani Code :-) ty bych za sebe jako „vanilku“ doporučila.

mmaat 21.10.17 17:38

@Danilejka Armani Code je krásná vůně, souhlasím. S Alienem a jeho odnožemi bych byla opatrná, vanilka tam není úplně prvoplánová, někdo ji tam nemusí cítit vůbec.

Danilejka 21.10.17 18:02

@mmaat Magdi, já mám spojená A.Absolue po rozvonění s krásnou vanilkou. Ale až do konce cítím jasmín, celkem dost. Přesto je jako kašmírový svetr :-)
Ale máš pravdu, je určitě nutno zkoušet a ne jednou.

A k tazatelce… In2U, v té vanilka pouze dokresluje celou kompozici. Ucítíš jí až v ocásku, kdy už vůně doznívá. Jako hlavní složka v ní vanilka bohužel nefiguruje.

Ještě mě napadla Rose Vanille od Mancery, tam je hodně vanilky. Velmi vanilkový po ustoupení hlavy parfému je i Eau de Shalimar, tam je vanilka vyloženě krásná, příjemná, lehce podkreslená kouřem. Pokud máš ráda i těžší, kořeněné vůně, myslím že by se ti líbil.
Hezký „vanilkový cukr“ je v Lolita Lempicka.
Pokud bys hledala vanilkový soliflor, doporučuji Body Shop, tam určitě najdeš :-)

Biely kvet 21.10.17 18:14

Ja cítim vanilku hlavne v Shalimare EDT, EDP, ale najviac v Shalimar Souffle :srdce:

mmaat 21.10.17 18:19

@Danilejka zrovna Alien EA je opravdu povedená, ale určitě není pro každého, toho jasmínu je tam opravdu hodně a víme, co dokáže jasmín za neplechu :-D
@Biely kvet Souffle je určitě dobrý tip.
Možná by pomohlo, kdyby zadavatelka napsala trochu víc, některé z těch vůní nejsou pro začátečníky, je třeba se k nim pročichat.

somon 21.10.17 18:37

Hanae Mori edp. to je vanilka vanilkova silna…

fegitah 21.10.17 19:00

Taky mě napadla jedna vanilka vanilkovatá :-D
Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire: Orchidée Vanille
a samozřejmě Cašmir, jak už bylo řečeno :-)

Biely kvet 21.10.17 19:03

@fegitah To je trefa do čierneho! Na tú som si nespomenula… :think:

fegitah 21.10.17 19:16

@Biely díky! A řekla bych, že je taková nekonfliktní a vhodná i pro začátečníky (nejen) :-)

mmaat 21.10.17 23:07

@fegitah na tu jsem taky úplně zapomněla, ta je krásná :palec:

fegitah 21.10.17 23:43

@mmaat pro milovnice vanilky povinnost alespoň zkusit, řekla bych :-)

Jitka77 22.10.17 09:57

Burberry Brit EdP

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek