Odstoupení od kupní smlouvy

ajrin 02.08.12 10:38

Odstoupení od kupní smlouvy

Koupila jsem si v e-shopu boty (značkové, ne zrovna levné). Po asi 3 měsících (jinak boty jsem měla asi půl roku), kdy jsem v nich chodila jen semtam mi rupla podrážka. Zaslala jsem je tedy do e-shopu na reklamaci. Boty jim došly 29.6., ale dodnes reklamaci nevyřídili - ani nevím, jestli ji uznali nebo ne, vůbec se neozvali. Takže je to již nějakých 33 dnů. Delší lhůtu než 30 dní v obchodních podmínkách nemají, takže bych teď měla mít právo na odstoupení od smlouvy a vrácení peněz, chápu to dobře?? Na internetu jsem totiž prošla spoustu podobných případů, ale většinou se jednalo o to, že lidi chtěli uplatnit opravu a pod.. A taky jsem si nebyla jistá, jestli si ten zákon vysvětluju správně.

A pokud je to tedy tak, mám jim nejdříve napsat prostě mail, že od té smlouvy odstupuji, a nebo sepsat rovnou černé na bílém odstoupení od smlouvy, podškrábnout to a rovnou jim to zaslat poštou?

Asi jsou to tupé otázky, já vím, ale nemám s tím moc zkušeností a nechci udělat z nevědomosti nějakou blbost :zed:


Reklama

Na vyřízení reklamace je skutečně třicet dní, otázka je jak bude obchod reagovat, zkusila bych se nejdřív informovat, a upozornila bych na 30 denní lhůtu, která uplynula..Reklamace jsou problém v kamenných obchodech, natožpak v e-shopech. Odstoupení od smlouvy poslat můžeš, ale jde o to jestli ti vrátí peníze:-/

ajrin 04.08.12 10:58

No, takže včera jsem jim napsala, že vzhledem k tomu, že nedodrželi danou 30 denní lhůtu, tak odstupuji od kupní smlouvy. Odpověď mi přišla dnes: „Dobrý den, boty jsme vám odeslali.“ Víc ani slovo. Číslo balíku nikde, informace, zda to budou vyměněné boty, opravené boty a nebo ty boty prostě nereklamují taky nikde, takže vůbec nevím a už jsem fakt naštvaná. :evil: Já chci prostě vrátit peníze, na které mám nárok a ne, že oni prostě po 30 dnech mi něco odešlou a to až poté, co jim pohrozím odstoupením od smlouvy (a tipuju, že to budou prostě ty moje původní). :evil: :evil:

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama