Odstraňovač skvrn

Bridgett 08.08.11 13:23

Odstraňovač skvrn

Aromačky maminky, co máte malý prcky - poraďte mi prosím.

Neustále zápolím s nějakýma skvrnkama na dětském oblečení, většinou ani nevím od čeho to je, ale pravděpodobně ovoce, zelenina, fixy, modelína, opalovací krém. Peru v Persilu Sensitive, ale ten poslední dobou nějak nezvládá. Zkusila jsem koupit Vanish (ten v plastové dóze sypký) - ale fleky si žijí vesele dál, pak jsem zkoušela Ďáblíka na skvrny a to samé. Už jsem z toho dost na mrtvici, protože všechna trička flekatá, zničená :bang:

Máte některá něco vyzkoušeného, co opravdu funguje?

Předem díky za tipy :D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

aangie 08.08.11 14:54

Nejlepší je Dr. Beckmann. Co nejde žlučovým mýdlem za asi 56 Kč, dorazím solí na skvrny Oxy Magic. Ale tu potřebuji málokdy, kilové balení mně vydrží dva roky i víc, podle počtu nehod v domácnosti. :D Vanish je naprd.

Bea 08.08.11 17:58

Vanish moc nefunguje.
Ale dobré je (určitě účinnější než vanish) potřít normálním pracím gelem skvrnu a nechat pár minut působit, pak prát. To mi vždycky pustilo vše. Obecně pere lépe prací prášek téže značky, než gel, ale zase Persil a hlavně Ariel mají nejlepší prací účinnost prášek i gel. Napadá mne, jestli Persil senzitiv nemá nižší prací účinnost, než normání Persil? Zkusila bych koupit třeba Ariel gel a vždycky to na skvrnu při ládování pračky nanesla, počkala 10 min a pak pračku zapla.

pipisek 08.08.11 18:10

Super je SA8™ předpírací sprej od Amway. Používám už tak 8 let, dlouho vydrží a perfektně mi pustily všechny skvrny od mrkve apod. na bodyčkách.

Žlučové mýdlo z DM taky dobrý.

Bridgett 08.08.11 20:36

Holky díky! A jak prosím vypadá to žlučové mýdlo? Já mám od Dr. Beckmann toho ďáblíka na skrvny, ale děs. Ani na tom není návod jak používat, konzistence prášková… tak nevím zda smíchat s vodou nebo jak :roll:

Zítra kouknu v Dm, to mýdlo bude předpokládám někde u těchto ostraňovačů?

Na Amway jsem slyšela chválu, ale nemám nikde v okolí žádného distributora.

Mám zničené nové tričko, nějaké fleky na zádech, absolutně netuším od čeho, něco mi tam děti obtiskly, starší syn to má i na mikině. Mohl by to být možná opalovací krém. Jedině zkusím dát do čistírny, protože na tohle asi nepomůže nic.

verunka2201 08.08.11 21:25

Mamka používá takový prášek v malé krabičce, jmenuje se to Pertilex . Přidává to do každého praní. Ideální je to na světlé prádlo, které úplně prozáří a nenechá ho zašednout. No a na barevný je to dobrý třeba na takovéhle různé skvrny. Když je flek hodně zažraný, tak udělat z prášku kašičku a napatlat přímo na oblečení, nechat působit a pak normálně vyprat (opět s přídavkem Pertilexu).

Cena: cca 30Kč. Ale nevím, jak z dostupností. Jsme z většího města a jediné, kde jej prodávají, je Terno. :conf:

aangie 08.08.11 21:29

To mýdlo používám na trávu, skvrny od jídla, písku, od krve… A na ponožky , ty totiž po každém lítání venku jsou na vyhození. Prášek je nezvládá vyprat. http://petrfiala.cz/…-mydlo-100g/

luciole 09.08.11 01:12

Jo, jo potvrzuji, žlučové mýdlo vypere opravdu všechno… Když to nepustí hned, stačí pořádně namydlit a nechat do druhého dne a je to pryč.. :P

Marianna 09.08.11 13:45

Třešně mi to nevypralo. Ty nevypralo vůbec nic, skvrny od nich na bílé látce byly už bohužel zaschlé. :? Taky dost zvládá Ariel Professional gel. Vanish moc nepomáhá, potvrzuju.

Jinak mám takový poznatek, že opakovaným praním se skvrna nakonec vzdá. Měla jsem šíleně zdělané bryndáky od mrkve a spol. Fleky jsem neřešila, ničím extra nedrhla, vždyť od toho ty bryndáky jsou, ne? Teď když jsem je prvnímu dítěti sebrala a dala je pro druhé dítě, tak jsem si uvědomila, že na nich žádné fleky už nejsou, prostě se opakovaným praním vypraly.

Bridgett 09.08.11 19:04

Hned zítra sjedu pro to žlučové mýdlo, díky za radu :D Z těch mýdel je dobrý taky klasická Lanza kostka, ta mi taky vyčistila dost fleků.

Marianno - s těma bryndákama jsem to měla stejně :D Při prvním prckovi zničené od mrkve a teď jak peru při druhém všechno postupně pustilo.

melisaa 09.08.11 20:07

Asi to sem přímo nepatří, ale je to taky skvrna.. Jak odstraním z oblečení lak na nehty..!? Odlakovač..nic­..ředidlo..ta­ky nic :?

Marianna 09.08.11 21:35

To bych asi zkusila dát do čistírny … :conf:

Já si zdělala bílé tričko na doma hnědou barvou na vlasy, jak jsem barvila mami. Nepředpokládám, že bych to něčím odstranila. Všimla si toho až dcera, bylo to dávno zaschlé, chodila jsem s tím i po vsi :roll: , barva přesně jak od …

veronika.sk 10.08.11 13:36

Koukala jsem že ten Pertilex jde objednat z netu

verunka2201 11.08.11 23:13

Tím lépe ;-) Tomu, kdo by si jej mohl vyzvednout a ne zasílat poštou domu, tomu by se určitě vyplatil vyzkoušet.

Tigra 11.08.11 23:21
melisaa píše:
Asi to sem přímo nepatří, ale je to taky skvrna.. Jak odstraním z oblečení lak na nehty..!? Odlakovač..nic­..ředidlo..ta­ky nic :?

Nůžkama. Bohužel. :angry:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama