Oldschool, ci bestseller za poslednych 5 rokov ?

imperator 09.09.17 18:20

Oldschool, ci bestseller za poslednych 5 rokov ?

Co som za posledne roky vonal - nic z toho nebola „zachodovka“ (tak ich volam) cize nieco ako drakkar noir, aramis aramis, paco rabanne pour homme, Van cleef PH, Hugo Boss no.1 atd atd…
A to nespominam ani takych priekopnikov ako Kouros, Opium, Cool Water, Antaneus atd…
mam tu u seba asi 20 vzorcekov tychto „smradov“ (mne vonaju :-) ) ale vsetko nove je len variacia na sauvage, code profumo, one million a pod. napr novy mont blanc night legend = code profumo

To sa prestali uplne robit ? akoze teraz nie je trend ? (ja mam rad vsetko takze mi nevadia ze sa robia tie nove take ake sa robia… je to ok… ale ci take prave maskulinne sa uz nevyrabaju ? nieco co by bolo hitom ? a zaroven by bola aj otazka… co za poslednych 5 rokov vzniklo a je to taky bestseller ako byval slavny le male, AdG, fahrenheit atd… alebo vznikaju len flankery ? :think: poradte podiskutujte…

Stránka:  1 2 3 Další »
imperator 10.09.17 15:04

Myslim ze 0 odpovedí na takuto zaujimavu a beznu otazku charakterizuje stav arome ktory sa obmedzil na prispevky zopar jednotlivcov v sekcii co mate dnes na sebe a co ste si kupili - skoda

žiletkaV 10.09.17 15:33

@imperator Asi definitivně odešla jména, která držela Arome nad vodou. Postrádám jejich recenze, články, příspěvky. :cry:

imperator 10.09.17 15:59

Mal som pripravenych viacero prispevkov ale kde nie je obecenstvo tam nie je zmysel a rozmyslam o zalozeni vlastneho blogu

BobanSK 10.09.17 16:13

Tiež som si všimol dlhodobý trend neprispievania do fora..Neviem co.sa stalo..Nevie niekto preco sa prestalo diskutovať vo väčšom na Arome..Prešlo sa na nejake ine forum?A aby som az tak off topic tak velmi masculina oldschoolovka vidana poslednu dobu je Nicolaii New York Intense..Silna aj na moj kovany nos :palec:

Jirka84 10.09.17 16:39

Po Velkém třesku pár chlapů, kteří k vůním měli co napsat, odešli a ten zbytek (včetně mě) už není tolik aktivní. Pánská sekce zde pomalu ale jistě vymírá. Doufám, že se mýlím…

žiletkaV 10.09.17 16:51

@Jirka84 Pokud sledujete dámskou sekci, ani tam už nediskutují dříve aktivní členky. Chybí mi jejich názory na novinky, diskuze o vůních ...... Informace o tom, čím je kdo ten který den navoněný, není příliš přínosná bez možnosti dozvědět se o nových vůních, přečíst si recenze na něco nepříliš známého a inspirovat se. To už Arome nenabízí a je to škoda. Velký třesk se podařil :poblion:

rudusko 10.09.17 17:34

myslim ze hlavne za to moze novy vzhlad arome…ja osobne to tu vnimam velmi neprehladne a zacalo ubudat prispevkov prave v tom obdobi zmeny…no asi som stara konzerva :-D

morricone2209 10.09.17 18:28

je to pravda ,
Když vlezu do jakkékoliv parfumerie , je to bída .Samozřejmě se nemužeme stále vracet a hledat lepší vintage ale novinky jsou nudné a nezapamatovatelné. Bohužel ani držáky jako Dior,Chanel,YSL už nejsou co bývaly a jen stále dokola opakují nějaké své předchozí verze.Snad jen Douglas v Praze je vybaven lepšími kousky jako Tom Ford ,Armani Privé,Zegna Collection atd… ale to je zase za trošku jiný peníz takže bludný kruh a nikoho to evidentně nebaví ...... :cry:

Anonymní 10.09.17 20:29
@morricone2209 píše:
je to pravda ,
Když vlezu do jakkékoliv parfumerie , je to bída .Samozřejmě se nemužeme stále vracet a hledat lepší vintage ale novinky jsou nudné a nezapamatovatelné. Bohužel ani držáky jako Dior,Chanel,YSL už nejsou co bývaly a jen stále dokola opakují nějaké své předchozí verze.Snad jen Douglas v Praze je vybaven lepšími kousky jako Tom Ford ,Armani Privé,Zegna Collection atd… ale to je zase za trošku jiný peníz takže bludný kruh a nikoho to evidentně nebaví ...... :cry:

Já teda v mainstreamu nejedu, a v pánském už vůbec ne, ale ten Zegna mi přijde hodně fajn, a to i v té základní kolekci, třeba Uomo je prima. A ta ekluzívní linie se mi hrozně líbí, mám Bergamot a vážně uvažuju, že si pořídím ještě Florentine Iris a/nebo Aqua di Iris. Novou kolekci ELEMENTS už někdo zkoušel? Kdybyste měli zájem o Zegnu za dobré peníze, prodávají je v outletu ve Štěrboholích s 30-50% slevou, a to i exkluzívní kolekci.
Jinak u nás v práci všichni muži používají ty příšerné vodní vůně odvozené od Davidoff Coll Water (to jsou dneska skoro všechny), sem-tak někdo Chanel Bleu (to už je lepší, ale taky hrozná masovka) a Boss Bottled nevím který, takový lehounký. Na nic jiného jsem snad nenarazila (čistě mužský kolektiv). Mrzí mne, že nikdo nenosí třeba Hermésy… :(
Co ty Fordy, ty už jsou relativně dostupné, tam se muž se vkusem nezrealizuje? Nebo pořád moc drahé? A arabské vůně ne-e?

Jinak díky za pěkné téma, kdykoliv otevřu přehled nových příspěvků, tak na mne svítí „Co jsem dneska snědla, oblíkla, koupila, co mne naštvalo“ a zbytek stránky vyplňuje překupnictví, nebo nevím jak to taktně nazvat, protože to tady jede v míře neuvěřitelné. Na téma o parfémech už tady nenarazíš…

• Citovat
  • Nahlásit
domenica 10.09.17 21:53
@BobanSK píše:
Tiež som si všimol dlhodobý trend neprispievania do fora..Neviem co.sa stalo..Nevie niekto preco sa prestalo diskutovať vo väčšom na Arome..Prešlo sa na nejake ine forum?A aby som az tak off topic tak velmi masculina oldschoolovka vidana poslednu dobu je Nicolaii New York Intense..Silna aj na moj kovany nos :palec:

Někdo odešel (na Parfumanii nebo kamkoli jinam), někdo vyčkává, někdo přispívá na jiná fóra, kde to „žije“ a tady to jen monitoruje, spousta lidí funguje přiznaně nebo nepřiznaně zároveň na Parfumanii (nebo jinde) i tady, někteří se realizují na svých blozích…
Ta New York od Nicolai je úžasná. Je to typická moderní old-school vůně a velmi mi připomíná Vol de Nuit od Guerlaina.

Reveur 10.09.17 22:24

@imperator Víte, já myslím, že ty dvě věci co zmiňujete - trend v pánské parfumerii a slabší aktivita na fóru - spolu mohou souviset. Vulgo kladívko řečeno - není moc O ČEM diskutovat. V mainstreamu se omílá stále totéž a stále líněji (rozuměj se stupňující se snahou zavděčit se všem a nevynechat jedinou mezírku na trhu) a niková parfumerie…já nevím…mně tahle sféra vždycky zaváněla pozérstvím a taky mi to tu zdejší příznivci „niche“ dali sežrat. Pak je to sféra dosti početná a ne každý zná všechno, takže ve výsledku se tu diskuse smrskly na naříkání nad mainstreamovými trendy, pokusy o vytváření „výběrových kast“ uživatelů, kteří se chtěli bavit jenom mezi sebou, demonstrativní odchody, tragikomické návraty, a to jednoho brzy unaví/znechutí.
Co se vůní týče, existují výjimky - takový Aventus je trendy, „niche“ i oldschool zároveň, svého času ho tu musel mít skoro každý a řešily se „nanorozdíly“ mezi jednotlivými šaržemi. Tož, třeba nám tu opět rozvíří vody nový Creed Viking nebo Le Frenchy od Guerlainu, ale bude záležet jen na nás jak moc to tu bude žít. Na nový vzhled webu bych to nesváděl, myslím, že tady šlo jen o vychytání dětských chyb a o zvyk.

Anonymní 10.09.17 22:32
@Reveur píše: …a niková parfumerie…já nevím…mně tahle sféra vždycky zaváněla pozérstvím a taky mi to tu zdejší příznivci „niche“ dali sežrat. Pak je to sféra dosti početná a ne každý zná všechno…

Tak určitě to nené sféra pozérská, to teda rozhodně ne :) - jenom je to prostě náročnější, než jít do Sephory a stříknout, holt vyžaduje to čas, iniciativu, nastudovat věci, holt i investice… V tom je právě to kouzlo.
Kdo jsou zdejší příznivci niche, mimochodem? V dobrém, nemůžu na nikoho narazit…
A to, že ne každý zná všechno - o tom je přece právě tahle diskuse, aby se o tom lidi bavili, aby se seznamovali, ne aby si dokola povídali o tom, co už všichni znají. :)

• Citovat
  • Nahlásit
domenica 10.09.17 23:03
@Reveur píše:
@imperator Víte, já myslím, že ty dvě věci co zmiňujete - trend v pánské parfumerii a slabší aktivita na fóru - spolu mohou souviset. Vulgo kladívko řečeno - není moc O ČEM diskutovat. V mainstreamu se omílá stále totéž a stále líněji (rozuměj se stupňující se snahou zavděčit se všem a nevynechat jedinou mezírku na trhu) a niková parfumerie…já nevím…mně tahle sféra vždycky zaváněla pozérstvím a taky mi to tu zdejší příznivci „niche“ dali sežrat. Pak je to sféra dosti početná a ne každý zná všechno, takže ve výsledku se tu diskuse smrskly na naříkání nad mainstreamovými trendy, pokusy o vytváření „výběrových kast“ uživatelů, kteří se chtěli bavit jenom mezi sebou, demonstrativní odchody, tragikomické návraty, a to jednoho brzy unaví/znechutí.
Co se vůní týče, existují výjimky - takový Aventus je trendy, „niche“ i oldschool zároveň, svého času ho tu musel mít skoro každý a řešily se „nanorozdíly“ mezi jednotlivými šaržemi. Tož, třeba nám tu opět rozvíří vody nový Creed Viking nebo Le Frenchy od Guerlainu, ale bude záležet jen na nás jak moc to tu bude žít. Na nový vzhled webu bych to nesváděl, myslím, že tady šlo jen o vychytání dětských chyb a o zvyk.

Jako obvykle, hřebíček na hlavičku.
Jinak, já vnímám jakési vyčerpání na všech stranách… v mainstreamu se omílá stále totéž, každý chce mít nikovou značku, takže i tam se začínají opakovat témata a ne vždy je kvalita na výši ceny, spousta lidí, co tu jsou delší dobu, cítí, že už všechno řekli a do toho změny na webu, bohužel, zdaleka nejen kosmetické, ale vyloženě měnící „tvář“ webu, což frustruje část dřív aktivních přispěvatelů a působí na další odliv energie. Všechno se to tak sešlo. Příznivců niche parfumerie tady bývalo (viz diskuze) a myslím, že je stále je, relativně dost. Chybí ta energie.

imperator 11.09.17 22:35
@Romana Frangipani.cz píše:
Jinak u nás v práci všichni muži používají ty příšerné vodní vůně odvozené od Davidoff Coll Water (to jsou dneska skoro všechny), sem-tak někdo Chanel Bleu (to už je lepší, ale taky hrozná masovka) a Boss Bottled nevím který, takový lehounký. Na nic jiného jsem snad nenarazila (čistě mužský kolektiv). Mrzí mne, že nikdo nenosí třeba Hermésy… :(
Co ty Fordy, ty už jsou relativně dostupné, tam se muž se vkusem nezrealizuje? Nebo pořád moc drahé? A arabské vůně ne-e?

Som rád že ste sa chytili témy - každopádne - aké že to vône odvodené od cool water používajú ? Nakoľko za cool water som nenašiel náhradu a práve nedávno som ho kúpil :-) nájsť dobrú aquatickú tiež nie je ľahké - hermesy nepokladám za trhačov nosa v pánskom segmente skôr za uhladenú klasiku - a áno tom ford je určite drahý - dajú sa nájsť násobne lacnejšie vône ktoré by pozbierali viac komplimentov…

čo sa týka toho úpadku tu - podľa mna tomu dosť napomohla táto zmena webu so všetkým tým čo k tomu patrí a kam sa to uberá - podľa mna sa ešte dajú ponáchadzať parfumérske pochúťky, či radiť mladším - aj keď z fóra sa to uberá aj trochu smerom na instagram a youtube…

tento názor zdieľam asi najviac

„Pak je to sféra dosti početná a ne každý zná všechno, takže ve výsledku se tu diskuse smrskly na naříkání nad mainstreamovými trendy, pokusy o vytváření „výběrových kast“ uživatelů, kteří se chtěli bavit jenom mezi sebou, demonstrativní odchody, tragikomické návraty, a to jednoho brzy unaví/znechutí.“

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek