Oldschool, ci bestseller za poslednych 5 rokov ?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
MarMas 15.9.17 01:06

za mne MFK Masculin Pluriel

• Citovat
  • Nahlásit
imperator 15.9.17 09:40

Rocne vyjdu snad stovky novych parfemov a zatial tu mam 2 navrhy - oldschool tak ako ho poznam je momentalne asi mrtvy

Chandler 15.9.17 16:26

Většina těch osmdeátek se stále vyrábí a prodává. Některé z nich dokonce v ucházející kvalitě.
V mainstreamu za posledních 5 let opravdu nic takového nevidím. Ten Aventus je skvělý kandidát na „současnou old-school klasiku“, ale rozhodně nejde o mainstream ani o věc uvedenou na trh v posledních 5-ti letech. MFK Masculin Pluriel je dobrý typ s tím, že ale zase nejde o mainstream. V mainstreamu je v daném ohledu v posledních 5-ti letech skutečně mrtvo. :-( Dobré je vzpomenout třeba také Rive Gauche pour homme, což ale taky není věc z posledních 5-ti let.

1rožec 15.9.17 21:19

Ahoj @Romana Frangipani.cz,

poslední dobou nosím Eau d'Hermes (vintage verze). Zegna je fajn, mám mandarinku a měl jsem i kosatec. Bergamot je také moc pěkný, jen (pro mne moc) podobný mandarince.
Jinak díky za tip na FA, něco z řady elements jsem už zkoušel ale většinu mám před sebou.

Abych nebyl OT, tak i dnes se najde pár výrazných vůní (většinou v niche segmentu). Třeba Grossmith má pár pěkných „modernějších klasik“, můj favorit je Golden Chypre (2012). Ale bestseller to není, z principu.
Když jsme u toho, pár pěkných novodobých chypre vzniklo, ale spíš dámských.

Ano, na arome to nežije jako dřív. Uvidíme, kam se to posune. A kdo pro to co udělá(me).
Ale je dnes už i trochu jiná doba… jak ve vůních, tak v kotlince České.

Medojedka 16.9.17 08:38

Dior Homme Parfum (2014) :palec:

zdena l 16.9.17 08:45

@1rožec a které dámské chypre to jsou ?

Medojedka 16.9.17 08:56

Ještě bych přidala MIss Dior Le Parfum, i když nesplňuje zadání, je z r. 2012.

imperator 16.9.17 10:59

Tak tych 5 rokov som dal len ilustracne - namiesto slova v poslednej dobe - ale vidim ze to moze byt kludne aj 10 rokov

Dior homme parfum je sice parada - ale pod oldschoolom som myslel vsetko co by dnes bezne smrdelo - aramis, antaneus, kouros atd

K teme - vsimol som si ze opium pour homme edp je problem dostat - uz sa nevyraba ? Je tam velky rozdiel ? Mam vzorku edt a myslim ze by mi aj postacoval

Co vsetko od aramisu stoji za to ? Mam aramis aramis, 900, devin, tuscany (ten sa mi pavi najviac) videl som ze ma aj ine - mate odskusane ?

1rožec 16.9.17 13:51

@zdena l Namátkově mne napadá třeba Heeley Chypre 21 nebo Eau de Sisley 1 (či Eau de Champagne ze stejné stáje).

rudusko 17.9.17 10:40

Aramis Modern Leather Aramis for men

chcem verit tomu ze toto je „moderna“ zachrana stareho vonaveho sveta :-)

BobanSK 17.9.17 16:26

Do tohto kratkeho zoznamu modernych oldschooloviek určite patrí i Guerlain Habit Rouge L'eau :srdce:

kamooo 18.9.17 20:27

…žeby tému spĺňal tento krásavec od Amouage?…
https://www.fragrantica.com/…n-40206.html

;-)
imperator 20.9.17 23:25

Vcera som skusal Dunhill Icon - nieco na styl mydla/prasku ala cool water - to by bolo tak celkom na to… a potom aj armani eau de aromes… zasa taka mydlovka…

imperator 14.1.18 16:58

Tak po badani sa zda ze krala Kourosa v mojich ociach nic neprekona :-)

Super je este Versace L'Homme
Body Kouros
Dreamer

ale napr aj Jaguar for men a aramis aramis

a bylinkový extrakt Antaneus - podla mna asi tiez neprekonany…

Da sa povedat ze vone na tento styl sa uz vobec nerobia :think: 8-O

hromar 3.2.18 13:23

Javanese Patchouli Ermenegildo Zegna

Jsem přesvědčen, že pokud někdo hledá moderní oldschoolovku, tady ji má přímo pod nosem. Byť se neztotožňuji s tím, že výrazně připomíná Givenchy Gentleman, tak něco z ní má. A pokud k ní přidáte červený pepř z Portrait for Men, je to právě EZJP. Doporučuji oldschoolloverům vykoušet :palec:

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek