Molekulární parfémy

Stránka:  « Předchozí 1 2
marly 24.8.12 00:09

Akurát teraz som hodila k Escentric 01 recenziu.
Dzono, v Poivre Samarcande je Iso E super veľmi krásne vkomponovaný medzi ostatné zložky, takže celá vôňa je suchá, a nie taká nepružne transparentná, ako keď sa, hoci v malom množstve, objaví napr. v syntetických ovocienkach.
Navyše, kombinácia Iso E super a vetiver je veľmi bežná (to je prípad aj Encre noire, ktorú nevnímam ako Iso E super vôňu, ale ako vetiverovku). Iso vlastne akoby ten vetiver boostovalo. Keď si ale vezmeš L'eau de Chloé, v ktorej je Isa oveľa menej, paradoxne práve Iso cítiš výraznejšie. To isté mám aj s Molecule 01 a Escentric 01. V Escentric 01 Iso E super načisto vyboostuje citrusy, takže Molecule 01 a Escentric sa vlastne ani veľmi nepodobajú.
Ak je Escentric 01 divná vôňa, Molecule 01 je totálne divná vôňa. Tá totiž iba bubnuje - chvíľu je ticho a potom bubnuje. :roll: A je sladkastá, povedomá, dôverná a zároveň dráždivá ako pot pred sexom.

andry 24.8.12 00:39

.

Příspěvek upraven 16.07.14 v 12:28

marly 24.8.12 00:49

@andry Je celkom dobre možné, že to, čo nazývaš pryžou, ja nazývam laminátom :mrgreen:
Myslím, že by sme sa mali niekedy stretnúť, ak samozrejme budeš ochotná podstúpiť postrek Escentrickou jednotkou :lol:
Som takmer stopercentne presvedčená, Tebe na mne bude voňať rovnakou pryžou ako Ti vonia na Tebe a ja na Tebe neomylne identifikujem laminát.

Iso E super sa ale živí teplotou pokožky. Ergo si to voňanie na nás môže rôzne načasovať.
Je to zatiaľ jediná vôňa, ktorá na mne a na mojom mužovi vonia identicky.

andry 24.8.12 00:54
@marly píše:
@andry Je celkom dobre možné, že to, čo nazývaš pryžou, ja nazývam laminátom :mrgreen:

to mě taky napadlo :mrgreen:
zkusím ještě na někom… testovací objekty se mi dostávají pod ruku náhodně a s nikým se ve vůních neshodnu, takže výsledky zkoušení kolikrát stojí za to :D

dzona 24.8.12 07:19
@andry píše:
což aspoň vysvětluje, proč jsem Hermessence zevrubně charakterizovala jako gumovou svěženku (Osmanthe), gumové kuře na paprice (Paprika), gumovou růži (Ikebana), gumový kosatec (Ukiyoé)… atd. :lol:

No trochu to zkomplikuju - pro mě je gumový jen kosatec. Ale tam je to opravdu síla - voní mi to jako Lauren od Ralpha Laurena nalitý na gumovou pneumatiku válící se ve vodě. A hnijící pstupně s tou vůní.
Jinde gumu necítím. Ale - a to mě napadlo při pohledu na složení - gumově někdy voní i hnusně pojatá meruňka, což myslím ten Osmanthe. Mají to některé Eisenbergy. Mám jisté podezření, že to nemusí být meruňka plod, ale květ.
Co ti může vonět gumově v Ikebaně, to mě nenapadá, ale ještě to vyzkouším.

marly 24.8.12 07:28

Mne v Osmanthe gumovo-voskovito vonia práve tá vonokvetka. No a tá práve vonia okrem iného aj po marhuliach. Iris U. je gumovitý celý. Je to však akási želatínová gumovitosť. Práve tieto dve však nevnímam „laminátovo“. Tento typ umelej jantárovitosti však cítim v Rose Ikebana. No a v Poivre Samarcande, ale tam je prekrytá už spomínaným vetiverom.

Inak k tomu osmanthu - Osmanthus od Ormonde Jayne má v sebe presne ten laminátik. Má ho aj Ormonde woman. No a pri oboch týchto parfumoch bezpečne viem, že je tam vkomponovaný Iso E super. A vonia furt rovnako. Vonia ako v L'eau de Chloé, ale je to menej otravné.

dzona 24.8.12 07:50
@marly píše:
Akurát teraz som hodila k Escentric 01 recenziu.
Dzono, v Poivre Samarcande je Iso E super veľmi krásne vkomponovaný medzi ostatné zložky, takže celá vôňa je suchá, a nie taká nepružne transparentná, ako keď sa, hoci v malom množstve, objaví napr. v syntetických ovocienkach.

Už to necítíš po vietnamské masti, jak máš v recenzi? Jak člověk poznává další vůně, tak se vnímání mění, to znám.

marly 24.8.12 10:10

To mi hovor! :oops:
Minule som posielala vzorku Safran Troublant moudjahidine a písala som jej, že santal v nej na mne vlastne nejako výrazne nevonia. A pri tej príležitosti som sa navoňala a dostala som do nosa takú santalovú ranu, že santalovejšie na mne z mojich vôní vonia už iba super ultra mega santalový Santal Blush. Áno, jednak je to v tom, že sa väčšina vôní rozkladá v rôznych teplotách dosť rôznorodo, a jednak je to tým, že sa človek stále učí, ako voňajú jednotlivé zložky, syntetické aj tie prírodné, a potom sa sústredí na to, ako sú v komponované do celku vône. V niečom je to také, akoby som sa pri počúvaní hudby sústredila nie na celé dielo, jeho štruktúru, jednotlivé motívy, atmosféru, ale v rôznych dielach počúvala, ako znejú husle, ako klarinety a ako do toho celého občas pripletú tympany. :mrgreen:

marly 24.8.12 10:11

Čiže po správnosti by Poivre Samarcande mal dostať novú recenziu. Lenže mne sa na jar sprotivil tak, že som ho veľmi rýchlo predala a nenechala som si ani vzorku…

artsvec-35 20.4.18 09:36

Molekulární parfémy

Ještě nedávno jsem netušil co to molekulární parfém je. Včera jsem dva molekulární parfémy vyzkoušel a musím tedy uznat, že je to super zkušenost. Nejvíc se mi líbí vůně černý rybíz, pink pepper a patchouli.

Vřele všem doporučuji vyzkoušet.

*edit admin - nepovolený obsah

• Citovat
  • Nahlásit
Frankie 31.7.18 13:17

@artsvec-35

Tady jsou také nějaké molekulární parfémy:
@Admin Arome.cz
Tady je také nějaká podezřelá reklama…

Admin Arome.cz 31.7.18 13:26

@Frankie Dobrý den Františku,

děkuji za upozornění, uživatele jsem již zablokovala.

Blanka

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek