Opium

Kerze 17.03.08 17:04

Holky, které ho znáte a používáte - má edt a edp stejné složení?
Co ty limitky ? Voní stejně nebo jsou úplně jiné ?
Používá některá z vás pánskou verzi ? Je rozdíl v pánských verzích edt a edp?
Teď mám kolem sebe papírky s edt dámskou a edp pánskou, a to je teda fakt bomba - nemůžu se vynačichat…:)

A co je to čínská galanga ?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

scarlet 17.03.08 20:44

já nejsem žádný velký a dlouholetý znalec, ale pouze mohu říct, že když jsem si poprvé přičichla k pánskému Opiu, byl to jak blesk z čistého nebe, něco ve smyslu Hemingwaye: země se pohnula. Dámské opium mě tak neoslovilo. v pánské části fora jeden muž označil opium za nejlepší vůni pro muže. Musím znovu někde očichat, abych si obnovila čichovou paměť.

magnus 17.03.08 21:37

Cinska galanga je rastlina, ktora sluzi ako korenie, pripadne ako lieciva bylina. Je to nieco ako zazvor. Mozno znamejsi nazov je Galgan. Co sa tyka YSL Opia, tak ja ho obcas pouzivam, ale musim striedmo, pretoze je velmi silny a bolo by velmi nepatricne, keby som vsade kam pridem zamoril vzduch Opiom, ale inak krasna vona a dobry pomer cena/vykon :)

Mirka 18.03.08 08:20

Kerze - někde jsem totu psala - jo u EDP a EDT. EDP je hodně temné, zpočátku voní jako santálová tyčinka, pak ještě ztěžkne a ztmavne.
EDP je veselejší, ale nijak až tak výrazně mě neoslovilo.
Limitka Imperiale je hodně barevná, kořeněná, rozpustilá, až „uřvaná“, trochu „pouťová“. Na mě se asi tak po dvou hodinách usadila, rozležela až do večera krásně voněla.
Limitka Orchideé je střízlivější, trochu květinovější, méně kořeněná (jedna dáma postrádala skořici). Má čisté krásné linie, drží se hezky u těla. Je v ní několik „vonných proudů“, kdyby to byly barvy, tak zlaté, medové, tmavě červené. Já z ní hodně cítím karafiát. Na mě je i velmi čistá, až mýdlová. Pro mě je ze všech Opií nejpovedenější a prodala jsem pár odstřiků (100 ml flakon byl na mě moc) a měla jsem jen samé kladné ohlasy, a to i ve srovnání s ostatním druhy Opia.

klubko 18.03.08 08:58

Kerze, já jsem ta dáma, která postrádala skořici v Opiu Orchideé :) Nicméně je to velmi podařená verze Opia, odstřik mám právě od Mirky a nemůžu si ho vynachválit. Ostatní odnože a limitky neznám. Jinak používám klasické Opium EdT. Možná to bude můj subjektivní dojem, ale v EdT tu zbožňovanou skořici cítím víc, než v EdP, kde zřejmě dominují jiné složky. EdP mi také připadá temnější. Co se týče reakcí okolí, maminka ho označila jako agresivní, švagrová se zas nemohla vynačichat, jak úžasně voním.

Veverka 18.03.08 09:30

scarlet - Pánské Opium co nejdříve vyzkouším :-) Dámská verze mě taky moc nezaujala, na můj vkus je v ní hodně santalu.

Kerze 18.03.08 09:42

Holky, díky za reakce - nechcete mi některá výměnou pposlat vzora toho Orchidée ? Mně se hrozně líbí ta pánská verze - zkoušela jsem edp - žádné citrusy, výrazné, tak nějak svěže teplé, což zní sice blbě, ale mně to tak připadá. Ani se mi nezdá moc silné, jak píše Magnus . Když teď, druhý den čichám k tomu papírku, cítím už jenom luxusní mýdlo - což je, dle mého názoru ideální koncovka jakékoli vůně.
Magnus - děkuji za vysvětlení galangy. Nevíš, které vůně ji ještě obsahují - abych se ji naučila rozlišovat ?!

klubko 18.03.08 09:57

Kerze, můžu ti poslat vzora nebo 5 ml odstřik.

magnus 18.03.08 15:50

Kerze - no viem ze galangu obsahuju „svedske kvapky“, ale co sa tyka voni, tak som prave teraz urobil taky rychly google prieskum a zistil som ze galangu obsahuje este: BLV Notte pour Femme, BLV Perfume by Bvlgari for Men, GIORGIO ARMANI Emporio City Glam for Him, Due Uomo - Laura Biagiotti a dalej uz asi nic… ale nebol som v prieskume dokladny… :)

Kerze 18.03.08 17:39
magnus píše:
Kerze - no viem ze galangu obsahuju „svedske kvapky“, ale co sa tyka voni, tak som prave teraz urobil taky rychly google prieskum a zistil som ze galangu obsahuje este: BLV Notte pour Femme, BLV Perfume by Bvlgari for Men, GIORGIO ARMANI Emporio City Glam for Him, Due Uomo - Laura Biagiotti a dalej uz asi nic… ale nebol som v prieskume dokladny… :)

Ty jsi úžasný! Díky. Všechny jmenované znám - budu se muset zaměřit na totožné složky…

atyzek 21.03.08 19:00

Musím se podělit o dnešní zážitky z čichané. Nalákala jsem manžela do parfumerie, už ani neprotestuje a chodí se mnou dobrovolně. Já nevěděla kam dříve skočit a tak mě napadlo když už tam mám muže, vyzkoušíme něco na něho. Vyzkoušeli jsme pánské Opium!!! :P

Cestou domů zpátky to vypadá tak že já mívám zápěstí pod nosem a čichám a čichám. Musím říct že dnes se to obrátilo. Manžel stíhal řídit, druhou ruku pod nosem, pořád opakoval: to krásně voní :P Ani mě nenapadlo že je něčeho takového schopen. Hned zítra jdeme koupit pánské Opium!!!!
Děkuji všem dámám co zde chválili tuto vůni, protože nevyzkoušet a ochudit se o takový čichový zážitek by mě mrzelo, nevyzkoušet Opium je hřích ;)

Ada 21.03.08 19:40

Atyzku, pánské Opium je na cheapsmells asi za 400 korun, kdybyste chtěli pořídit levněji.
Mně se taky líbilo, a hlavně zůstává hezké až do konce, to se cení…

atyzek 21.03.08 20:13
Ada píše:
Atyzku, pánské Opium je na cheapsmells asi za 400 korun, kdybyste chtěli pořídit levněji.
Mně se taky líbilo, a hlavně zůstává hezké až do konce, to se cení…
..na mého manžela sedlo jak ulité, myslím že ho budu muset i hlídat :D

Cenu už jsem zhlídla, jen mám obavu že láska je tak velká a musí ho mít hned, včera bylo pozdě.

Barbarra 14.05.08 20:48

Kéž by tomu mému se Opium líbilo! :(

Pánskou verzi si pamatuju z jednoho plesu před cca 5 lety, měl ho můj tanečník, hmmm..... nemohla jsem se odlepit. :)

Mám od Mirky Opium Orchidée a voní opravdu krásně!

Aadleta 28.07.12 15:38

Nevi prosim nekdo, zda se da koupit Opium v puvodni verzi nekde v kamence? Dekuji za odpoved.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama