Orgie v Paříži

Lela 26.05.08 20:52

Orgie v Paříži

Byli jsme s mužem na prodloužený víkend v Paříži. Kromě zánětu podkolenních šlach a tří kuřích ok jsem si přivezla plno vůní.
Ale popořadě.
Nejdřív jsem mého milého muže zatáhla do Galerie Laffayette, secesní údajně největší parfumerie světa. Je pravda, že tam kromě obvyklých značek měli stánek i L´Artisan , The Different Company a Annick Goutal, ale chyběl mi tam třeba Lutens, Shiseido . Nenašla jsem tam ani CdG, ani Nicolai a u Hermése ani Eau Delicate, ani Bois des Iles od Chanel. Zato jsem vyzkusila černý limitovaný Shalimar a ten je opravdu obsahem stejný, jako klasika. Ale ten flakonek, to je klenot!!!…
Pak jsme hledali v Palais Royale Lutensův salon. Čekala jsem pompezní luxusní hangár . Obchod má v podloubí paláce, kde jsou také antikvariáty, haute- coture second handy a zaprášené zavřené krámky. Ten jeho je malý, hodně temný, do černofialové barvy laděný barokní kabinet, tichý a temný. Na 4 stolcích má vystavené všechny vůně, a když chcete vyzkoušet, slečna namočí papírek do vůně a potře vám zápěstí. Koupila jsem si tam Fumerie Turque - turecký kouř , nádhernou hebkou medovou vůni tabáku a sladkého dřeva , teplou jak kašmírový temně hnědý svetr.
Na rue Grenelle jsme zapadlli k FM. Neměla jsem vyzkoušnou ještě Lipstic, Un Fleur a Carnal Flower. Jejich testery jsou velké A5, a domů vám je zabalí do uzavíratelného pytlíku. Bezvadná vychytávka. Když si chcete přičichnout, jen rozlepíte pytlík a strčíte nos do voňavého obsahu. Jeho obchod je zase vysoce designový, se skořicovými stěnami. Má tam 4 skleněné roury, každou nadepsanou vůní a když si chcete přičichnout, otevřete vrátka a dole se rozstřikuje vůně, kterou inhalujete. Můj muž bohudíky otevřel dvířka L´Eau de Hiver a slastně nasál. Je to i má nejoblíbenější. Naprostá něha. Koupil mi jí.
Třetí zastavení bylo v Maison Guerlain na Champs Elysees. Podotýkám, že byla sobota půl 9 večer a tam bylo narváno. Doslova a dopísmene. I tento butik je poooodstatně menší, než jsem si představovala a když vstoupíte, octnete se rázem ve dvacátých letech minulého století. V prvním patře jsou všechny limitované edice a exkluzivní linie. Prodavačky vás naprosto nechají dělat co chcete, jen postávají, usmívají se, nic nenutí. Vyzkoušela jsem tam naprosto vše.Později jsem už ale nic nevnímala, vůně se mi smíchaly do obrovského rance.
O dva domy níž je největší Sephora. Tam jsem se dostali v půl desáté večer.U 4 pokladen stálo po 10 lidech!!! Půl kilometru narvané regály jsem ale už nebyla schopná pojmout a můj muž ani dál tolerovat. :D

Jo a popos na letišti jsem ještě vyzkoušela Vol de Nuit Evansion ( nebo jak se to jmenuje) a má v sobě ten stejný růžovo-fialkovo- vanilkový tón jako Guet Apens.


Reklama

Irena 26.05.08 20:57

Lelo, a cos před tímhle výletem manželovi píchla?

hafik 26.05.08 21:02

Nádherně prožitý víkend :P a Tvůj manžel by měl dostat metál :lol: , můj by tohle odmítl absolvovat …

Lela 26.05.08 21:03

Naoplátku jsem oblejzala všechny kostely :lol:

zdensy 26.05.08 21:03
Irena píše:
Lelo, a cos před tímhle výletem manželovi píchla?
:lol: :lol:
Oleka 26.05.08 21:07

Po dobrému tě závidím :), do Guerlainu bych si také tam chtěla zajít, zejména kvůli těm vychovaným prodavačkám, který tě nechají dělat co chci :)

Irena 26.05.08 21:09

Jak říká Audrey Hepburn v Sabrině, Paříž, to je vždycky dobrý nápad.

chaantal 27.05.08 08:19
Lela píše:
Naoplátku jsem oblejzala všechny kostely :lol:

I tak je to na chlapa nadlidsky vykon, klobouk dolu! :wink: :D

Hrozne rada bych zase jela do Parize, je to uzasne mesto! Byla jsem tam jednou a uz od maturity mam od pritele slibeny prodlouzeny vikend v Parizi a porad nic :(

Irena 27.05.08 13:31

Navrhuju, aby Ada v rámci inzerce otevřela novou rubriku „Seznamka“, na inzeráty typu: hledám muže na výlet po pařížských parfumeriích. Lelo, Ty bys tam mohla manžela výhodně pronajímat ;).

Lela 27.05.08 16:18

Myslím, že jsem i tak přečerpala jeho limit.Vždycky, když jsme později šli kolem parfumerie, mírně , ale důrazně připomenul: SEM už nepudem :D :lol:

klubko 27.05.08 16:31

To se čte opravdu krásně, manžel je poklad :) A jak jsi teď na tom Ty, Lelo? Má na nějakou dobu dušička pokoj nebo jsi ještě závislejší? :D

Lela 27.05.08 16:46

Splnil se mi sen, mám trošku pokoj a jsem o hodně víc závislejší :lol: :oops: :roll:

PetraSK doma 27.05.08 19:24

Lela zááávidííím, samozrejme v dobrom, taký víkend by som chcela zažiť, úžasné zážitky z ktorých by som asi dlho mala dobrú náladu a čerpala energiu :D

Manžela chválim, ten môj síce nenamieta, ak si kúpim niečo nové, iba krúti hlavou, ale kedže si to kupujem za vlastné peniaze nemôže nič povedať :D. Ale čo sa týka návštevy parfumérií, tak to so mnou absolvuje asi raz ročne aj to so sebazaprením, ale pretože ma ľúbi tak to vydrží. Ale keď ideme v nejakom nákupnom centre okolo parfumérky, tak to ma pevne chytí za ruku a okolo parfumérie preletíme vyslovene behom, mimochodom je to basketbalový tréner, takže verte tomu, že preletíme :D

Irena 27.05.08 19:29
Lela píše:
Myslím, že jsem i tak přečerpala jeho limit.Vždycky, když jsme později šli kolem parfumerie, mírně , ale důrazně připomenul: SEM už nepudem :D :lol:
:lol: :lol: :lol:

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama