orientální vůně - poraďte prosím

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Spirit 12.9.09 23:28
paty0297 18.9.09 01:23

Děkuju za tipy,

Děkuju za tipy, nějak mi přestalo chodit info na mail, že jsou tu nové zprávy, tak jsem se chvíli neozvala :oops:

už jsem toho prozkoušela hodně (polička se mi celkem rozrostla za ty necelé dva měsíce ;-)), našla jsem spoustu hezkých vůní, ale tu pravou „pro orientální princeznu“ ještě nee :-(

určitě se mi líbí (a i na mě, což je důležitá podmínka, která spoustu jinak hezkých vůní vylučuje..) : Loukhoum Keiko Mecheri (ta má k princezně zatím asi nejblíž); Rousse Serge Lutens; Jasmin Noir Bvlgari; Sensuous Estée Lauder; Byzance Rochas ;Cuir Beluga Guerlain ; Hermessence Ambre Narguilé Hermes; Feminité du Bois - Serge Lutens (samé nenáročné vůně:-) )
ale rozhodně nemůžu ty arabské parfémy z parfémůexklusive…vůbec na mě nevoní a čím víc aoudu v tom, tím větší hrůza… :shock:

a jinak jsem ty chudinky své, dovezené, podezřívala neoprávněně…alergii mám bohužel už i na normální parfémy, jediné místo kam je kromě vlasů ještě můžu nanášet je zápěstí…doufám, že tam to taky nakonec nezačne reagovat … protože po objevení tohoto serveru by to pro mě byla téměř životní tragédie… :lol:

Kerze 18.9.09 08:57

Paty, a co Fleur Oriental, Ambre Extreme nebo L´Eau d´Ambre ?
Tohle jsou, dle mého mínění skutečné nesladké orientálky a velmi chválené - chlapi i ženské je chválí. :D

Daisy.zlouky 18.9.09 13:35

Ano - 1. a 3 . zmiňované vůně znám.První mám od Domenici a byl to vjezd na nádraží orientu plnou parou, od té doby je mám moc ráda.Tu 3. jsem sháněla, protože tady Kerze někde psala, jak moc ji okolí chválí a tvrdím, že se nedivím, opravdu je co. Za sebe Montale - Blue Amber , taky pěkná a poctivá pecka :D

paty0297 18.9.09 15:16

když já ty vůně asi neumím popsat, z těch doporučovaných co už jsem zkoušela se mi líbily Fleur Oriental i Blue Amber, Ambre Extreme už trochu míň (divně se mi tam „pere“ koření s vanilkou). Tu L´eau de Ambre jsem zatím neměla možnost vyzkoušet, ale určitě si chci vzorek opatřit.
Jenže ty vůně jsou jiné, jakoby „temnější“, ty egyptské na mě působí tak nějak víc smyslně, žensky - možná víc květinově, není v nich ani aoud ani pačuli ani kadidlo, žádné kouřové tóny, jen květiny, hlavně lotos, a troška koření…já se v tom ještě tak neorientuji a nemám nosík tak vycvičený, abych uměla rozpoznat jednotlivé složky :-( ale jsem ochotná případně poslat vzorečky, výměnou za rady, kde hledat… :D

Mutant 2.11.09 13:15

YSL- Nu

Oleka 2.11.09 15:22
paty0297 píše:
Prosím o radu s výběrem vůně, hledám vůni „jako pro arabskou princeznu“. Přivezla jsem si z Egypta hodně jejich olejovitých vůní, hezky voní, muži mi je mooooc chválí, ale bohužel se mi na ně udělala alergie, tak hledám něco podobného mezi klasickými parfémy. Zkoušela jsem vybírat podle recenzí (bohužel z těch co mne zaujaly, v parfumériích většinu nemají), ale mám problém - jakmile je v něčem vanilka, za chvíli u mě přebije všechno ostatní a parfémy ve finále voní stejně. Vyzkoušela jsem Shalimar, Obsession, Alien - ty mi nakonec voní, ale až po dlouhé době (cca 5 hodinách), začátky nic moc, spíš repelentní ;-). Samsara, L´instant (i magic) de Guerlain, Opium - na mě tragédie. Chtěla bych něco, co voní hezky hned, nenosí to každá a ještě to bude vonět mužům… :-) myslíte, že mám šanci ? Moc děkuju za rady.

Paty, arabské parfémy mi také nevoní, to co jsem zkoušela se na mé pokožce mají podivný ton. Ale orientální typ vůni miluji, takže z těch co bych ti mohla poradit a co dost dobře znám a dle tvých požádavků by staly za vyzkoušení :
Birmane
od VC&A(není typicky orientální, ale voní hezký hned, nenosí to každá a voní mužům :). Je to spiš takové ovocně-lehce orientální vůně, udělana velmi dobrotně. Vanilky je tam minimum.
Pak Bois d'Arménie od Guerlain - jde sice trochu jiným směrem - je kadidlová, ale ten orient tam je tak, jak si ho představují Europanky :).
Ambre Sultan a Arabie od Serge Lutens - nevím, jestli tyto vůně už tady někdo radil, stojí za vyzkoušení, naturální Orient :heart: , ale v Ambre Sultan je vanilka také.
Wish od Chopard - trochu květinová, dřevitá-orientální směs a moc často tuto vůni jsem nepotkavala i když je velmi pěkná.

domenica 2.11.09 15:51
paty0297 píše:
ale rozhodně nemůžu ty arabské parfémy z parfémůexklusive…vůbec na mě nevoní a čím víc aoudu v tom, tím větší hrůza…

ani mně nějak neoslovují … přitom orientální typ vůní vyhledávám a miluji :wink:
K dobrým tipům Oleky přidávám: Jaipur, Boucheron, Attrape Coeur, Lyric a Oriental Brulant …

Luna 2.11.09 17:58

Já se přidám k Domenice s Boucheronem a Jaipurem. Obě jsou krásné, „hladké“ orienty.
Já taky vyhledávám orientální vůně, ale stalo se mi, že mě teď okouzlila PC Tuberose Gardenia, která vyloženě orientální není, ale omamná a „jako pro princeznu“ ano. Takže i tu bych klidně zkusila. :wink:

Pokud na tebe bude moc květinová, tak zkus Amber Ylang Ylang, ta je orientální, teplá, hřejivá…

melisaa 23.12.09 21:38

Měla jsem možnost tři parfémované oleje od Paty vyzkoušet, jeden mi připomíná Code, druhý Angel Innocent Summer Flash, ale jen vzdáleně..asi to bude tím, že se jedná o oleje, tak se nějak zajímavě rozkládají na kůži, ale opravdu mě všechny moc zaujaly!! :D Jen škoda, že jsou olejovatý :? :D

Ronna 11.3.11 11:01

Vytahuji tohle téma, máte nějaké nové tipy? Ztělesnění orientu?

Orientálně podmanivá vůně?

1Miru 14.3.11 16:21

JAPON NOIR Tom Ford

Sára 1.6.11 16:04
domenica píše:
paty0297 píše:
ale rozhodně nemůžu ty arabské parfémy z parfémůexklusive…vůbec na mě nevoní a čím víc aoudu v tom, tím větší hrůza…

ani mně nějak neoslovují … přitom orientální typ vůní vyhledávám a miluji :wink:

K dobrým tipům Oleky přidávám: Jaipur, Boucheron, Attrape Coeur, Lyric a Oriental Brulant …

moje slabost pro orientálky je jasná již od parfémových počátku neboť v době kdy se k nám začaly konečně dovážet !pořádné vůně" jsem začínala na Parfumu Sacré (všichni kolem křivili nosy, že to prej voní jak opalovací nebo balzamovací olej a Opi) takže jsem si myslela, že arabské vůně bude to nejlepší co můžu očichat ale v Egyptě jsem měla možnost vyzkoušet jen nekvalitní parfémové oleje s nulovou výdrží (nejvíc napodobeniny LB, Chanel atd.) od prodavačů v Káhiře a přímořských letoviscích, další mé setkání z těmito parfémy bylo přes parfemy excluzive ze Slovenka,
kdysi jsme si se Sárou s PE vyměnily několik odstřiků a já byla celkem z arábek opět zklamaná, jak píšete aoud taky na mě katastrofa, tím víc mě překvapily parfémy, které jsem si koupila u anabisu, ty na mě voní přenádherně a momentálně jsem schopna se stále vonět jen s nimi (jak se znám tak to taky přejde), mám dva a to Lulutal Bahrain (jde o stejnou vůni jako je Durat el Bahrain) - nazačátku hodně kostel, lilie, růže dřevo, rum, kůže, tabák, pačuli - no složení je šílené ale voní opravdu luxusně a Raniu (ta je na začátku hodně sladká, normálně by to byla ovocná květinovka ale pak se přidá ambra, dřeva a živočišné tóny a výdrž je úplně neskutečná) a ještě jsem si objednala vzorečky a zatoužila jsem po typově něčem trochu jiném a to po fresh unisex orientálce Shumukh (takovou podobnou jsem cítila jen třeba u Amouage) ale k mé lítosti jí momentálně nemají na skladě, ale určitě až bude tak do ní půjdu.

Evian 5.6.11 18:04

Sáro, nevím, jestli ti pomůžu s tímhle odkazem, ale tady je Shumukh za úžasnou cenu - 55 $, ale jak se tam nakupuje, jestli vůbec posílají k nám, ani kolik je tam poštovné …nevím :roll: nijak jsem to neštudovala (ale i kdyby bylo poštovné bůhvíjaké, tak pořád cena víc než skvělá, na anabis stál kdysi 3900 kč, pokud se nemýlím, teď už myslím zlevnili…)

http://rehaat.com/…ahras%20Perf … harali.pdf

je to hned v první půlce, myslím, že str. 20

Sára 7.6.11 09:50
Evian píše:
Sáro, nevím, jestli ti pomůžu s tímhle odkazem, ale tady je Shumukh za úžasnou cenu - 55 $, ale jak se tam nakupuje, jestli vůbec posílají k nám, ani kolik je tam poštovné …nevím :roll: nijak jsem to neštudovala (ale i kdyby bylo poštovné bůhvíjaké, tak pořád cena víc než skvělá, na anabis stál kdysi 3900 kč, pokud se nemýlím, teď už myslím zlevnili…)

http://rehaat.com/…ahras%20Perf … harali.pdf

je to hned v první půlce, myslím, že str. 20

děkuji, hned prozkoumám

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek