Otáčivé hlediště v Českém Krumlově

verunka2201 26.06.09 01:17

Otáčivé hlediště v Českém Krumlově

Zrušit nebo ne?

Oficiálně to moc nesleduju, takovéty náhodné výkřiky z novin či TV, že se to už příští rok najisto zruší, pouštím jedním uchem tam a druhým ven… Ale teď mi, jakožto členovi fan klubu Jihočeského divadla na facebooku přišel oficiální odkaz na petici. Podepsala jsem - tohle open-air divadlo má svoje kouzlo, a když je s kým, ráda si tam na nějaké představení každé léto zajedu. Bylo by mi líto, kdyby to tam měli rozpustit.

Co myslíte vy? Kdo jste tam byli a na čem? Proč zrušit, proč ne?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Kerze 26.06.09 07:00

Podepsala jsem petici. Jednou jsem tam byla a lepší už bylo jenom představení Elektry v antickém divadle v Taormině, no možná Romeo a Julie ve Veroně… Já teda nejsem skalní fanynka divadla a na všechna představení jsem šla spíše kvůli zajímavému prostředí. Takže - mně se ta točna líbí. Do objektu zámku nezasahuje, tak nechápu, co furt všichni řeší… :roll:

Perla 26.06.09 07:50

Taky jsem podepsala :) Viděla jsem točnu jen v televizi a stále se připravuju na to, že se někdy zajedu podívat na nějaké představení, tak doufám, že až k tomu dojde, nebude pozdě :roll:

Camellia 26.06.09 08:57

Ono to není tak jednoduchý. Při zapsání Českého Krumlova do UNESCO se Česko zavázalo, že tu obludnost zbourá. Město je na ten seznam zapsáno jako celek, točna stojí v areálu barokní zámecké zahrady - takže to je vlastně kus zámku, potažmo města. To, že je město na seznamu zapsané, mu přináší výhody. Jinak by se tam všichni nedrali. No, a když se holt zavázali, tak to teď musí plnit. Nebo je můžou vyškrtnout jako Drážďany. Město bude pořád stejně pěkný, možná si trochu uleví od davu turistů, takže z pohledu obyvatele města žádná velká škoda.
Jo, a ta točna je ohyzdná, za tmy je to možná lepší, ale ve dne…fuj.

Kerze 26.06.09 09:32

To je zajímavé, že točna jim vadí a paneláky kolem starého centra ne… Je to absurdní…

Camellia 26.06.09 09:48

Jenže paneláky nestojí přímo uprostřed barokní zahrady, ale mimo historické jádro. S těma nikdo nic nenadělá.
Nic proti provozování divadla v přírodě, ale dalo by se to zařídit i citlivěji.
Mě se točna nelíbí vůbec, vypadá jak z umakartu, takže mně jí líto nebude. Na druhou stranu, nemám ráda takový to obrazoborectví, kdy se všechno hurá bourá. Možná bych to nechala dožít, ono to tak dlouho trvat nebude.
Jenže, jak jsem psala, je tady ten závazek od státu. Teď už jim teče do bot.

Myskamauska 26.06.09 10:05

Je ovšem zajímavé,že dřív točna Unesco nevadila :shock:

shanin 26.06.09 10:06

Tak ať tu točnu přestaví v barokním stylu… :)

Mně osobně je to celkem putna, o tom by podle mě měli rozhodovat obyvatelé Krumlova v referendu (jestli chtějí točnu nebo UNESCO) a nikdo „zvenku“ by jim do toho neměl kecat. „Zvenku“ míněno politici a podobná verbež. Ne ta petice.

Kerze 26.06.09 10:18

Shanin - pravda! Ale taky si myslím, že do toho nemá kecat ani UNESCO. Když tam může být něco jako vila Tugendhalt (nebo jak), chtějí tam zapsat Ještěd a Vítkovice (nápad je to zajímavý, oblast rozhodně originální, ale to by asi museli vystěhovat všechny cikány, protože nebudou schopni to udržet v čistotě a pořádku a na druhou stranu, bez cikánů, to nebudou Vítkovice…), tak nechápu, proč by v parku zámku v Krumlově nemohla být točna ?! Já bych to vyřešila tak, že tu točnu posunu někam na kraj a ten pozemek pod ní někomu prodám…

Camellia 26.06.09 10:25

No, oni ji taky chtěli posunovat, ale to je pitomost. Jednak by to bylo šíleně drahý, a za druhý by úplně ztratila smysl, poněvadž tam lidi choděj kvůli tý kulise a ne, protože se to točí :D

Kerze 26.06.09 10:30

Fakt ? Já tam byla kvůli divadlu… :D

V Ostravě kdysi posunuli celou školu o několik metrů - ještě za socialismu…určitě by šlo posunout i to hlediště…bude dražší to posunout nebo rozebrat a zlikvidovat ? Jistě to spočítali… 8)

klubko 26.06.09 10:32

Dejno, pravdu díš, to byla tenkrát atrakce, co? :wink: Taky odtamtud pocházím.

Dejna 26.06.09 10:34

Jo jo, Klubko omylem jsem to smazala… :lol: já to na vlastní oči neviděla, jenom zdokumentované…ale promyšlené to bylo dost dobře, ne že ne..

evik77 26.06.09 10:37

Já myslím, že co už stojí - to by měli nechat být (i Unesco). A do staveb teprve plánovaných mohou kafrat (i Unesco).

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama