Ovčí rouno

jitka006 02.11.08 19:06

Ovčí rouno

Používáte některá? Nutně potřebuju koupit prošívané deky a protože doteď jsme měli péřové tak se v tom nikterak neorientuju, jaké máte zkušenosti? A nemusí to být zrovna ovčí rouno.


Reklama

Iris 02.11.08 19:41

Ahoj, můj taťka má ovce, takže celá rodina má peřiny z ovčí vlny :D Jsou výborné pro alergiky (mamka je opravdu silný alergik), lehké, v zimě hřejí, v létě chladí. Nesmí se dávat ven na sluníčko, je nutné je větrat za spíš pošmourného počasí - když je vlhko, mlhavo třeba. Taťka vždycky doporučoval dávat si pozor, kde budete kupovat - musí být určitý obsah, který ne všichni dodržují, z hlavy ale nevím kolik.

My jsme spokojení a zatím každý známý, kdo si peřiny od nás kupoval, bral další, tak myslím, že ta ovčí vlna má něco do sebe 8)

jitka006 02.11.08 19:45
Iris píše:
Ahoj, můj taťka má ovce, takže celá rodina má peřiny z ovčí vlny :D Jsou výborné pro alergiky (mamka je opravdu silný alergik), lehké, v zimě hřejí, v létě chladí. Nesmí se dávat ven na sluníčko, je nutné je větrat za spíš pošmourného počasí - když je vlhko, mlhavo třeba. Taťka vždycky doporučoval dávat si pozor, kde budete kupovat - musí být určitý obsah, který ne všichni dodržují, z hlavy ale nevím kolik.My jsme spokojení a zatím každý známý, kdo si peřiny od nás kupoval, bral další, tak myslím, že ta ovčí vlna má něco do sebe 8)

A tatínek je i prodává?

Iris 02.11.08 19:56

Prodává, ale jen ve svém malém obchůdku v Třebechovicích pod Orebem :-) Nicméně nechává si je vyrábět u milých lidí - Miturovi z Čeladné http://www.mitura.cz/?…. Byli jsme se tam za nimi podívat, máme to s manželem kousek.
Můžeš mrknout na jejich sortiment, za kvalitu ručím :P Vím, že mívají stánek i na různých zemědělských výstavách. Nedívala jsem se, jestli posílají na dobírku, ale mají tam obchodní podmínky, tak asi ano… Minimálně se z jejich stránek dozvíš nějaké další info :wink:

Iris 02.11.08 19:58

Ještě jsem si vzpomněla, že polštáře drží tvar - nikdy je neproležíš ani „nezmuchláš“ :)

Amy 02.11.08 20:22

Holky krása :lol: , ty předložky před postel se chystám koupit, až se konečně ve 40 dočkám vlastní ložnice, vypadají nádherně, ovčí vlna je perfektní, hlavně mě zajímají ty polštáře, to že se neproleží jsem nevěděla, díky :wink: , manžel má dost problémy s krční páteří, mohlo by mu to možná pomoct :lol: :lol:


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama