Páčia sa Vám AUKCIE?

Arome evka 14.03.10 18:35

Páčia sa Vám AUKCIE ?

Čítala som, že aukcie vyvolávajú u ľudí zvýšenie krvného tlaku a adrenalín… :conf:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Lyonella 14.03.10 18:58

Vzhledem k mému nízkému tlaku aukce vyhledávám. 8)

WildOrchid 14.03.10 19:04

tak ja osobne aukce moc nemusim, ale vyhledavam je kvuli nizkym cenam :mrgreen: Kdyz je nekde neco jen o trosku drazsi ale mozny koupit hned, tak se nad levnejsi aukci ani nezamyslim. Nestoji mi to za ty nervy, hlidani casu..

evik77 14.03.10 19:56

Občas se něco povede. Ale často je vyvolávací cena nasazená tak, že je jen o málo nižší než v obchodě a když si připočítám poštovné… Možná jen nemám štěstí :conf:

meduza123 14.03.10 21:48

Zvýšení tlaku u aukcí můžu potvrdit. Když něco opravdu moc chci, tak mě může klepnout pepka během posledních pár vteřin, kdy čekám jak to dopadne. O tom, co se stane, když to nevyhraju (často), radši pomlčím :-) Ale je to bezva příležitost sehnat nesehnatelné, v ideálním případě za dobré peníze.

dias 15.03.10 08:52

Na Arome NE.

A vidím, že se to tady stává módou, což se mi nezdá nejvhodnější, protože tahle databáze (byť téměř dokonalá) na to moc dobře vybavená není.

Pochopitelné to bylo u věcí typu toho (s prominutím) lepšího těžítka s prázdným flakonem, kde bylo cenu asi opravdu těžké odhadnout, ale u běžně dostupných vůní je to asi jen opravdu nadstandardní (a to myslím jako eufemismus, raději tedy napíšu zbytečný) pokus o adrenalinové hry :roll: .

meduza123 15.03.10 09:13

Jupíí, konečně se někdo ozval. Přemýšlela jsem, jestli je tohle vlákno narážka na aukce tady, nebo je to myšleno obecně a zda se hodí to komentovat…
Souhlasím s dias. Aukce tady na arome ve mně vyvolávají dost smíšené pocity. Musím říct, že se mi moc nelíbí, jak se to tu rozmohlo…

RoSa 15.03.10 09:35

Souhlas s dias a meduzou - také se mi tento nový způsob prodeje/„móda“ zde na webu nelíbí.

Navíc arome není technicky uzpůsobeno na to, abych např. zadala svou nejvyšší nabídku, která zůstane skrytá, a už se o to víc nemusela starat … Pokud ano, tuto funkci jsem nenašla :conf:

Parga 15.03.10 10:04

Sohlasím s dias.
Chápu to u podstavce, pochopila bych to třeba i u téměř nesehnatelných vůních (takové, které se objeví opravdu hodně vzácně), ale u aspoň trošku sehnatelných vůních mi to přijde celkem směšné.
A jak se teď po Lyonelle tady objevilo hned několik aukcí…přiznávám, že tam ani nenakukuji…

Majla 15.03.10 10:19

Přesně tak, chápala bych aukci u špatně sehnatelných, či ocenitelných rarit.Ale u normální věcí mi to přijde trochu přehnané.Myslím, že u běžné vůně si prodávající dokáže určit cenu sám a aukce není třeba.Jinak do nich nevstupuji, protože je to většinou mimo moje nynější finanční možnosti :D :?

Navíc jak koukám, jen dnes jsou tu minimálně dvě nové aukce.Takže se to začíná docela rozjíždět. :roll:

Oreion 15.03.10 10:43

Je faktem, že Aróme web není uzpůsoben k aukcím. Také se divím, jak se po Lyonelle zrodila nová móda. Já jsem dražila u Lyonelly, protože je flakón těžko sehnatelný. Takovým dražbám fandím a zbytek postrádá smysl.

jerry 15.03.10 10:50

Mě dražby nevadí - pokud mě nebude dražená vůně zajímat, tak vlákno jednoduše prohlížet nebudu.

Marianna 15.03.10 10:54

Taky bych se na Arome obešla bez aukcí. U podstavce to chápu, ten nemá stanovenou tržní cenu a je to spíš vyloženě sběratelská záležitost. Ale u „obyčejných“ parfémů, ostřiků atd. bych se přimlouvala za pevné ceny + nějaké ty slevy, jak to tu bylo zvykem dosud.

verunka2201 16.03.10 09:30

Já bych to tolik neřešila. Jak správně říkáte, Arome není aukční server, ale na druhou stranu jak zase říká jerry, nikdo nikoho nenutí se těch aukcí zúčastňovat. Takže pokud mi to přijde hloupé, nevhodné atp., budu to prostě ignorovat a mám klid.

Za sebe to docela vítám, ačkoli se nezúčastňuju. Je to příjemné zpestření.

Jo a Lyonella s aukcí první nepřišla. Navrhovala to tu už kdysi WildOrchid a i nějaké aukce sama vystavila.

derad 16.03.10 19:31

myslím, že je právem kohokoli na Arome, rozhodnout si sám/sama, zda prodá formou pevné ceny nebo aukce.

nerozumím, jak by se Arome mělo (těm několika málo) aukcím přizpůsobovat; pokud někdo touží po přihazování na aukcích se všelijakými sofistikovanými vychytávkami, tak je přece může mít na specializovaných webech.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama