Pamatujete si své sny, krásné i noční můry-co se vám zdálo?!

ajinka 06.09.09 19:38

Pamatujete si své sny, krásné i noční můry-co se vám zdálo?!

Někdo řekne, že se mu absolutně nikdy nic nezdá…není to možné, každý člověk prochází ve spánku fází(REM), kdy se mu sny zdají, většinu z nich do probuzení prostě zapomeneme, nebyly tak výrazné, aby se podepsaly v naší paměti, někdy také zapadnou hluboko do podvědomí a my si vzpomeneme teprve po prosnění snu, který se vlastně opakoval, byl obdobný nebo dokonce navazoval na některý sen z minulosti(občas mám takový nějaký sen, co se opakuje nebo někdy po čase má pokračování…). Někdo tvrdí, že jeho sny jsou černobílé(sním barevně), někdy jste ve snu sami a přece je trošku strašidelný(stává se mi to, vím, že mě někdo pronásleduje, ale vůbec ho nevidím, je jen ten pocit strachu…). Taky se mi zdá, že v tom snu vystupují různí lidé, i členové rodiny, komunikuji s nimi a přitom, jak si po probuzení uvědomím, nevím jak vypadali, jen to, že tam byli…někdy se mi zdává o mých drahých, kteří už tu nejsou, ale v krásném a pohodovém snu, chtěla bych si potom i vybavit, jak vypadali a mám z toho jen pocit té jejich(milé)dočasné přítomnost… sním ráda a vy ??!

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Alena 06.09.09 20:45

ajinko, fakt nekecám - padnu a mám černočernou tmu :D sen tak 1× do měsíce,možná ani to ne :cry:

ajinka 06.09.09 20:53

Jsi prostě v psychické pohodě a usínáš zdravě unavená… :lol: :lol: :lol:

blackdakini 07.09.09 10:22

Pamatuju si spíše ty nepěkné sny. Většinou někam utíkám, nebo před něčím, jsem v neznámém městě, nevím, co mám dělat, nebo jdu domů a tam je všechno jiné. atd. Někdy se mi ale zdá i „řešení“ na nějakou aktuální situaci. Např., zdálo se mi, že jedna známá, které jsem s něčím pomáhala, se na mne ve snu „přicucla“. Po probuzení mi došlo, že totéž dělá v běžném života. Jak to teď píšu, vypadá to triviálně, ale tehdy jsem potřebovala opravdu takový drastický sen, abych si to uvědomila.

ajinka 07.09.09 10:41

blackdakini , ono prostě v klidu spánku pracuje naše podvědomí…a tak různé nepěkné zážitky a stresy zpracuje do formy takových těch snů s vědomím ohrožení, pronásledování a tušeného nebezpečí, je to ale svým způsobem druh vypořádávání se člověka s tím prožitým stresem…a ten sen s řešením také souvisí s tím, že v klidu se má mozek možnost „zamyslet“ nad něčím, co nás, třeba i podvědomě trápí, tíží a najde řešení problému, často uplatnitelné v běžném životě… :P

Daisy.zlouky 07.09.09 13:30

Já nemám ráda sny, ve kterých padám z výšek a před dopadem se úlekem budím, nejsou časté, ale nepříjemné.A starší syn je náměsíčný, kolikrát přijde do ložnice, mele nesmysly a nemůžem ho vzbudit.Ráno je pomalu uražený :twisted: , když mu to vyprávíme, protože o tom samozřejmě nemá ani tucha :) .A ty jeho výkřiky ze spaní mě taky děsí, kolikrát k němu letím, jak se leknu, co se děje.Asi před půl rokem, ho manžel chytil v pokojíčku připaveného močit do kouta k pc (ten by mě zabil, kdyby věděl, že to sem píšu :D ) a byl ještě značně otráven, že s tím musí dolů na záchod :!: :roll:

Jamina 30.09.09 12:49

Mně se kdysi asi týden před tím, než jsem potkala svojí velkou lásku, zdály každý den nádherné sny, vždy to bylo o tom, jak se potkám s nějakým mužem, příběhy byly zamotané - zachránci, únosci apod., pokaždé to byl někdo jiný, ale dodnes si živě vybavuju ten intenzivní pocit zamilovanosti, tu něhu, štěstí a hřejivý pocit, že jsem milovaná. Pak to přišlo v reálu.Jinak se mi spíš zdají sny nestíhací, zamotané, ale hodně živé.

Alka 30.09.09 14:09

Běžně sny nemívám, nebo o nich nevím, ale Na dnešek se mi zdál naprosto odpornej sen :roll: , nechápu co to mělo znamenat :(

V tom snu mi někdo brutálně vraždil známé a rodinu, pořád se nacházely zkrvavené mrtvoly…pak se mi zdálo že jsem měla mimino a aby mi ho taky nezabili, tak jsem ho nosila zabalené v hadře v igelitce, místo abych chodila s kočárem :shock: .
Několikrát za noc jsem se hrůzou vzbudila, a když jsem znova usnula, sen pokračoval, nikdy se mi nic takového odporného nezdálo. Jsem z toho hrozně unavená :?

Lilian 01.01.11 18:34

Miluju ty sny, kde se odrazím a zvlétnu. A už méně ty, kde létám a někdo mě pronásleduje.Nebo když jsou v tom snu hadi, brrrr…Jinak mívám spoustu krásných snů, ale bohužel si je nepatuju a nebo jen matně… Jednou jsem se vzbudila úplně spocená. S kamarádkou nás honili jedni šílenci a měli zbraně…Nejhorší na tom bylo, že to město vypadalo úplně stejně ve kterém bydlím. Bylo to opravdu jak živé. Z docela nevinného snu se vyklube něco šíleného. Šla jsem ke kadeřnici a pak nás začne někdo honit.Jinak s tou kamarádkou už se nevídáme, ale není to kvůli tomu snu :D No, dalo mi to hodně zabrat než jsem zase usnula…

Evženie 01.01.11 19:52

Zdají se mi složité, barvité sny plné děje, už několikrát jsem je použila jako základ pro páchání literatury. :-) Je fakt, že oč barvitější jsou hezké sny, o to děsivější a realističtější jsou noční můry, ale s tím už jsem se naučila vyrovnat, beru to jako že jsem se koukala na horor zadarmo. :-)

S lítacími sny mám taky skvělé zkušenosti - jednou jsme se sešly někde tři, co máme lítací sny, a zapáleně jsme debatovaly o technikách startu a letových stylech. Lidi kolem nás nechápali. :D

barbucha 01.01.11 20:38

Lítám velmi nerada, v reálu i ve snu…někde jsem slyšela, že kdo padá, vždycky se před dopadem probudí?
Ale nejhorší bývaly sny, kdy vím, že musím něco stihnout, nejlépe vyzvednout někde dítě…a nemůžu. ..zabloudím, začínám znova od začátku…a čas běží… :? Jung by ze mě měl jistě radost.
Ovšem už tak půl roku upadám do bezvědomí a ráno si nepamatuju nic, příroda buď pochválena.

Garfield 01.01.11 22:30

Poslední dobou si sny nepamatuju. Můry mívám, když jsem vystresovaná, nebo když vidím/čtu něco hnusného třeba v tv.
Kdysi jsem někde četla, že pokud člověk ve snu lítá, tak to znamená psychickou vyrovnanost a absolutní duševní pohodu.Co je na tom pravdy netuším :)

eskargoth 01.01.11 23:04

Konkrétně dneska odpoledne, a to jsem se o to chtěla podělit, ikdybych tohle vlákno nenašla, se mi zdálo, že jsem jela vakem. Nevím kam, ale byla tam i máma a spousta lidí… A najednou jsme se začaly bavit o parfémech a pak s někým cizím. Načež se na mě vedle sedící, černovlasá, moc krásná paní kouká, usmívá se a já v ní poznala někoho z aromaček i s nickem (samozřejmě imaginárním.. jak už to ve snech bývá…). A pak jsem tahala z tašky různé odstřiky… :) Které tam předtím nebyly a měly fakt zajímavé názvy. Škoda jen, že jsem se probudila dřív, než jsem je stihla očichat.. pamatuju jen, že jedna z reálných vůní, a té tam byl celý flakon, byla Eternity.

atyzek 02.01.11 10:10
Garfield píše:
Kdysi jsem někde četla, že pokud člověk ve snu lítá, tak to znamená psychickou vyrovnanost a absolutní duševní pohodu.Co je na tom pravdy netuším :)

Znamená to že člověk lítá protože má třeba křídla a nebo na něčem lítá? Já totiž ve snu zásadně lítám v oblacích i s postelí :mrgreen: Naštěstí ale nelítám často a vůbec se mi málokdy něco zdá.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama