panenky

Ada 21.10.08 17:58

panenky

Sbíráte panenky? :)

Já ne - ale jako malá jsem na ně hrozně ráda šila (máma krejčovala, tak jsem měla k dispozici spoustu zbytků) a mám cuky, že bych si to zase zkusila. V Brně je teď nějaká výstava historických šatiček na panenkách, podobnou si pamatuju z dětství a asi se tam půjdu mrknout, třeba mě to inspiruje!

Viděla jsem fotky sbírek některých sběratelek a jsou to stejní šílenci jako my - místo desítek lahviček mají na policích vyrovnané panenky :)

Nebo zavzpomínejte, s čím jste si jako malé hrály - já jsem kromě takových těch falešných barbínek měla po mámě krásnou starou mrkací brečicí chodičku s krabicí šatiček - máma ji dostala jako dárek po trhání mandlí a ušila na ni s babičkou fůru věcí. Teď už zase odpočívá u babičky na půdě a čeká na nějaké moje děti.
A s čím si vůbec hrajou dnešní holčičky - nebyla jsem v hračkářství sto let? :shock:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

fressia 21.10.08 19:02

No tak ja mám známu, ktorá je zamilovaná do porcelánových bábik a zbiera ich. Nemá ich síce na stovky, možno ich má nejakých 50 kusov. Ale má ich vystavené a je na ne strašne hrdá.

Dnešné holčičky (teda aspoň moja dcéra, ktorá má 5 rokov) je zbláznená do Barbie a do všetkého, čo k tomu patrí (domčeky, nábytok, šatičky a všelijaké možné doplnky). No priznám sa, že niekedy by som sa s ňou najradšej hrala aj ja. Je to nádhera.

atyzek 21.10.08 19:03

Ado taky jsem šila na panenky a potom následně na sebe :D

Ve čtvrtek jedu do Brna, napiš mi prosím kde se výstava koná, ráda zavzpomínám na mládí :lol:

Ada 21.10.08 19:57

Má to být v Baron Trenck Gallery v areálu kapucínského kláštera - viz stránky: http://www.barontrenckgallery.wz.cz/ Ale vypadá to, že je otevřeno jen od soboty do úterý :(

atyzek 21.10.08 20:48

Máš pravdu mají otevřeno jen tak jak píšeš :cry: :cry:

To je škoda, otevřela jsem ty fotky, krása a já to neuvidím..... :cry: :cry: achjo…

domenica 21.10.08 20:49

Porcelánové panenky, takové ty „jako živé“ mě trochu … děsí :? a připadají mi malinko morbidní :D

atyzek 21.10.08 20:50

Domenica- asi jsi hodně koukala na horory :lol:

domenica 21.10.08 20:54

:speechless: … nějaká souvislost tam může být, i když spíš zprostředkovaná, protože hororů jsem moc neviděla a vidět nechtěla :D

janas 21.10.08 21:06

Jestli se nemýlím, tak „Mlčení jehňátek“ ne? Tam to začínalo panenkou, jak jí z očička teče krev. Bylo to šíleně morbidní.

atyzek 21.10.08 21:11

Nevím jak se to jmenovalo, ale byl nějaký horor s lidožroutskou panenkou:
V hodně hororech jsou záběry z dětského pokojíčku právě na panenky.

janas 21.10.08 21:28

Slavná francouzská návrhářka Madeleine Vionnet tvořila většinu svých modelů na panenkách. Jakmile dosáhla kýženého výsledku, nechala své modely zvětšit a ušít. Tvořila pod vlivem antické inspirace. Její návrhy jsou nadčasové a to z ní dělá jednu z nejrespekto­vanějších módních tvůrkyň minulosti.
(Zemřela v roce 1975). Existuje i parfém se jménem této návrhářky.

Amy 22.10.08 07:27

Já si na žádnou panenku z dětství moc nepamatuju, měla jsem radši stavebnice a dostávaly jsme doma spíš knížky a hry, zato moje nejmladší dcera, je jí skoro 7, má něco kolem 50 barbín, které poctivě kupuji při každé slevě, narozeninách, svátcích a vánocích, už má slušnou sbírku všeho možného, od velkých po malé Shelly či jak se to jmenuje a pokud u toho zůstane, chystám se jí pořídit Tonnerku, jsou krásné, mají je jen v Anglii a dále na západ a stojí kolem 2000 :roll: Já jako malá sbírala známky, myslím, že to vyšlo naše levněji :lol:

Amy 22.10.08 07:34
Ada píše:
Má to být v Baron Trenck Gallery v areálu kapucínského kláštera - viz stránky: http://www.barontrenckgallery.wz.cz/ Ale vypadá to, že je otevřeno jen od soboty do úterý :(

Nádhera, podobná výstava bývá v Praze, v muzeu hraček, jsou tam medvědi a pak Barbie od roku myslím 1959, tj. od první až do dnešní podoby a je to docela bomba. Koho tyhle panenky zajímají (vč.šití oblečků a výroby bot na ně), mrkněte na stránky www.erica.cz tam je o nich úplně všechno a paní je moc milá, ráda poradí emailem.

Ada 22.10.08 09:00

Amy, já jednu tonnerku mám - právě z důvodu toho šicího cukání jsem ji nedávno ulovila na eBay. Když ji koupíš bez šatiček, seženeš hravě za tisícovku. Z těch větších panenek, na které se dobře šije, je to asi ta nejlevnější. Ale tělíčko má anorektické jako Barbie, měla jsem si koupit tu, kterou označují jako „plnoštíhlou“, ta má normální proporce :)

Známky jsem sbírala taky a nevím, jestli to vyšlo levněji :) Sice se daly odlepovat z dopisů, ale za chvíli jsem měla všechny a pořád jsem kručela v papírnictví, že chci cizí známky - měli tam takové ty obálečky se směsí různých známek z ciziny. A ty nebyly rozhodně zadarmo. Jednou jsem na výletě v nějakém větším městě spatřila speciální filatelistický obchod a nemohla jsem z toho týden spát :lol:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama