Pánové, co jste si dnes koupili parfémového?

Jirka84 23.7.20 10:06
@hromar píše:
Jasně! Slušně vydraženo na ebay :-D . Mám první den, chce to čas, ale je to spíš koktejl na chladnější dny. Koupils taky něco od BtV?

Celý flakon ne, koupil jsem asi 15 vzorků a zkouším… A pár adeptů na nákup už mám. A musím uznat, že vůně mají opravdu povedené :potlesk:

Hans99 23.7.20 22:06

Naťukněte nějaké eBay sample prodejce, pls .
Rád se nechám poučit .
Dík .

hromar 23.7.20 22:26
@Hans99 píše:
Naťukněte nějaké eBay sample prodejce, pls .
Rád se nechám poučit .
Dík .

Vzorky nenakupuji. Nevím. Ale dobré aukce jsou např. zde : https://www.ebay.de/…fums-hamburg?…
Te'd je tam třeba pár kusů By Kilian od 1e .

Hans99 23.7.20 22:32

@hromar Díky moc, kdyby byly ještě nějaké osvědčené odkazy, byl bych vděčen.

david019 28.7.20 13:13

Roberto Capucci - Anima Nera

TF Tobacco Vanille ..FB Tobacco, někde tím směrem, bych řekl. Zde recenze od česko-řeckého kolegy, v angličtině/?/..... 8-) :-)

https://www.youtube.com/watch?…

david019 28.7.20 13:38

GF Ferre Lui-Him Gianfranco Ferre for men

:palec:
therion 1.8.20 11:13

Issey Miyake - Nuit d'Issey Pulse Of The Night
Roberto Capucci - Anima Nera
RobertoCapucci - Blu Water

Veľmi slušné… :palec:

Frankie 1.8.20 14:56

@therion
U Capucciho se začalo docela úspěšně fušovat do slavnějších vůní, kdo se dostal na křižovatku a přestaly ho bavit originály, ví kam zahnout, čekají ho stejně velké vibrace, ale tentokrát skutečně za hubičku. :think:

therion 1.8.20 19:36

@Frankie Tak vyzerá :palec: Blu Water je ako Bleu De Chanel, L´Homme Suave je ako Dior Sauvage, Anima Nera je ako … pozrite si youtube, MIB som skúšal iba raz aj to dávno, so Spicebomb-ami nemám zatiaľ skúsenosť. Každopádne to je veľmi vydarená vôňa. Myslím že nás Capucci ešte prekvapí.
Pulse Of the Night prirovnávajú k Herod-u, ja by som ich neporovnával, ani zďaleka nie sú rovnaké, no určite to je veľmi príjemná vôňa, najmä jej závan, zblízka ma ruší tá koža.

imperator 1.8.20 20:04

Páni mna tak trochu napadlo - ale nechcem rozpútavať veľké vášnivé diskusie - ale parfém sa skladá zo zložiek (ktoré môžu byť kvalitatívne rôzne) a potom z danej receptúry a kombinácie.
Samozrejme daná značka na tom zarába niekoľko-násobne viac - než je cena hoc aj ročného vývoja a daných ingrediencií. S tým môžeme, alebo nemusíme súhlasiť.

Len tá kópia no - je vlastne „kópia“ duševného vlastníctva - nechcem obhajovať ani jednu ani druhú stranu - len mi nedá nespomenúť, že pokiaľ majú seriózne metódy na určenie zložiek, molekúl a neviem čo všetkého (a pravedepodobne sa tie technológie zlepšujú) - dá sa následne získať ten recept. Nejdem moralizovať - je to len na zamyslenie - ono aj ten Explorer je „vozenie“ sa na sláve Aventusu (či už vám ho pripomína, či nie - ten zámer tam 100% bol)

Správne by to malo byť tak - že v „origináli“ by mali byť použité „tak drahé“ ingrediencie a v takom pomere - že lacnými by nebolo možné ich nahradiť - alebo by stal potom už takmer rovnako. To sa možno niekde dá a niekde nedá… Niečo na štýl, že tlačiť peniaze by stálo viac než samotné peniaze :-D

Frankie 1.8.20 21:06

@therion
Jakmile se objeví, okamžitě skočím po Evento Uomo od R. Capucci.
Momentálně mne nejvíce zajímá z jejich produkce.

Frankie 1.8.20 21:07

@imperator
Dobrý klon si vždycky ke mně snadno najde cestu.
Spím naprosto klidně nebo dokonce se usmívám, že nezbloudil.

david019 1.8.20 21:44

@imperator S tou podobností je to ošidné, i když je tam určitý záměr přiživit se na dobře propagovaném a prodávánem hitu. Ale většině srovnání z recenzí už nevěřím. Capucci pour homme bývá přirovnáván k Armani eau pour homme. Ale ted jsem srovnával, a dá se o hovořit o podobnosti v určité fázi, ale pro mne jsou to jinak svébytné vůně, ve své kategorii. V hudbě je vykrádání od určitého počtu taktů, kdyby existoval copyright na celé písně, tak se hudba nehne..B-). Takže je otázka, nakolik je určitá vůně revival, nebo jen použila populární motivy a riffy. Díky levné a čím dál lepší chemii, si nedokážu představit, že by se kopírování dalo zabránit. Už ty soudní spory mezi hudebníky bývájí dost bizardní…

FlirtBoy 1.8.20 23:49

já po „kopiích“ obvykle moc nejdu, ale asi proti tomu nic nemám…kdo chce - koupí, kdo nechce - nekoupí. Za mě je Capucci pour Homme obšlehnutá Eau Sauvage, ale s mizernou výdrží (alespoň v současné verzi), nicméně za cenu, za kterou se prodává, je ok. Pak mám ještě někde tuším něco, co se jmenuje L´Atelier de Capucci nebo tak nějak, a tam nevím, zda a čeho je to kopie, ale voní to dost dřevitě a výdrž je slušná. Ty novější vůně neznám, ale vzhledem k tomu, že netoužím ani po BdC, ani po Aventu a ani po Sauvage, asi bych nenašel ani důvod kupovat si jejich klony (vlastně mám Tag Him/Armaf, což je BdC kopie, kterou jsem dostal kdysi jako dárek a na letní dny je fajn).
Kopie „duševního vlastnictví“ je touto optikou de facto i to, když si otevřu v Praze pizzerku s „italskou pizzou“ - kdo chce - zajde, kdo nechce - dá si italskou pizzu v Itálii :-)

JosefKamil 2.8.20 01:10

Ona většinou složení klonů nejsou úplně stejná, jiná značka, jmenuje se to jinak (i když někdy velmi podobně), takže se nikdo z původních parfumérů nemůže rozčilovat. Když vezmu analogii s hodinkami, tak ikonický model Submariner produkují desítky hodinářských výrobců ve stejném designu i velikosti. Akorát tam nesmí být Rolex.
A nosit či nenosit je na uvážení každého soudruha. :-)

Stránka:  « Předchozí 1 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 Další »
Váš příspěvek