Parfém k padesátinám

NetaNel 22.10.13 08:00

Parfém k padesátinám

Dostala jsem za úkol vybrat dárek pro přítelovu matku k narozeninám a napadlo mě, že by bylo hezké dát jí kvalitní parfém (co jsem se dívala v koupelně, má těch x let, co k nim jezdím, pořád jen nějakou polejvačku z Avonu nebo FM). Rozhodně se jí líbí spíš lehčí vůně, není vůbec výrazný typ, spíš naopak, taková ta hodná maminka, co žije dětma, prací a domácností, je skromná, do společnosti chodí jen s manželem a velice nerada je středem pozornosti. Představovala bych si něco jemného, čistého, ale ne moc mýdlového. Něco luxusního, co nekřičí a líbí se všem. Zatím jsem zvažovala Tresor in love, ale to moc nevonělo příteli a mně se zase moc nelíbí flakon, Pure white linen, ale to mě taky neuchvátilo, a největší favorit zatím Boss Jour, ale tam mě odrazuje malá výdrž. Ještě bych ráda podotkla, že chci nějakou značku, korespondující s věkem ,,tchyně", tzn. žádnou Lady Gaga nebo Paris Hilton, zároveň bych ráda hezký elegantní flakon. Děkuji za rady.:-)

Příspěvek upraven 22.10.13 v 09:38

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

viky 22.10.13 09:25

Nevím, co si mám představit pod požadavkem ne moc luxusního.. Aby vůně nebyla příliš drahá nebo aby s ní přítelova matka nevyčnívala z davu?

NetaNel 22.10.13 09:36

to ne patří k tomu mýdlu, jen jsem to špatně formulovala (pro jistotu jsem to přepsala). Drahá být může, ale vyčnívat z davu, to není nic pro ni.

bab58 22.10.13 09:38

@NetaNel
Já bych se přimlouvala za E.Lauder ať již Very Estee, nabo Beautiful. Obě jsou svěží, elegantní, příjemné, s velmi dobrou výdrží. Zatím stále na obě všude sklízím jen samé komplimenty a ještě jsem se nesetkala s negativní kritikou.

NetaNel 22.10.13 09:46

Very Estee nosí moje maminka a protože je úplný opak přítele mamky, mám tu vůni spojenou s podnikavou ženou, co chodí do společnosti a užívá si života, tchýně je spíš taková ta poklidná ,,usazená". Beautiful neznám, ale v Sheer nebo Love verzi se zdá, že by se mohla líbit… očichám:-)

Poéma 22.10.13 10:12

Na mně z těch lehčích a svěžích vůní dobře drží Essence de Duende, docela Chanel Chance Fraiché i od Diora J'adore Eau de Toilette.

Příspěvek upraven 22.10.13 v 11:20

zdenice 22.10.13 11:17

Já bych hledala ve vodách les exclusifs chanel ;)

viky 22.10.13 11:21

@NetaNel Tak to jo. Tušila jsem, že je to spíš tím slovosledem. :)
Zkusím taky něco doporučit.

 • Bvlgari Omnia Crystalline - poněkud tuctovka, ale líbí se hodně lidem. Je svěží, nenápadná a čistá. Přitom ale dobře drží a hodí se snad ke každému věku.


Kdybys chtěla darovat něco „aktuálnějšího“, tak bych mrkla na Omnia Crystalline Eau de Parfum. Případně i na jiné Omnie. Třeba Green Jade je taky dosti líbivá.

 • Lacoste Pour Femme - tou se snad nedá nic zkazit.. :mrgreen:
 • Chopard Brilliant Wish - vůně typově podobná na Lacoste Pour Femme. Krásný flakon, přijatelná cena, nemá ji tolik lidí.
 • Prada Infusion d'Iris - taky hodně oblíbená, kosatec + krém Nivea
 • Chanel No. 19 Poudré - kdybys chtěla kosatec v Chanel verzi :)
 • Kenzo L'Eau Par Kenzo Eau Indigo Pour Femme - krásná a kvalitní „Niveovka“
 • Cacharel Noa - krémová vůně čistoty
 • Cartier Baiser Volé Eau de Parfum - krémovka s liliemi a trochou zeleně
 • Chloé L'Eau de Chloé - citrusová svěžest na úrovni
 • Givenchy Ange ou Démon Le Secret - příjemná svěží čajovka
 • Masakï Matsushïma Suu… nebo Art
 • Cerruti 1881 Pour Femme - svěží aviváž + heřmánek
viky 22.10.13 11:24

@zdenice Taky mě napadla třeba 31 Rue Cambon. :think:
Ale bylo by to horší s dostupností..

NetaNel 22.10.13 11:28

@viky já jsem na krémové, pudrové a ,,nivea" vůně zatížená, spoustu z těch tvých typů jsem zkoušela nebo se na ně chystám, zrovna Noa snad bude letos pod stromečkem, takže to projedu a co se nebude hodit pro mě (teď to vypadá, že jsem lakomá:-)), očuchám pro tchýni, díky.

NetaNel 22.10.13 11:31

@viky no, to je další věc, předpokládám, nebo teda doufám, že si pak ten parfém bude kupovat sama a má problémy nakupovat na internetu, takže ideálně něco, co mají v každé parfumérce, aby se to nemuselo složitě shánět. Navíc ne že bych jí nechtěla dopřát, ale jak říkám, nosí celý život Avon, takže myslím, že by něco exkluzivního ani neocenila.

viky 22.10.13 11:43

@NetaNel No právě. Pokud je zvyklá na Avon vůně, tak i vůně od Bvlgari jí bude připadat luxusní. Když se navíc koupí v nějaké krásné dárkové kazetě, tak to bude podle mě skvělý dárek. :)
Jasně že bychom mohly vymyslet něco dražšího a složitějšího. Ale je otázkou, zda by to vůbec ocenila. :think: Mnoho lidí s necvičeným nosem takové parfémy (pro náročné) odsoudí jako těžké nebo prostě divné smrady.

Salinas 22.10.13 11:53

Já jsem pro Cerruti 1881 Pour Femme. Viděla jsem ji v drogériích TETA a myslím, že ji mají i v Rossmannu.

NetaNel 22.10.13 11:53

@viky Jenže si říkám, jestli, když jí dáme Bvlgari, si nebude myslet, že jsme jí dali nějakou obyč vůni z drogerky, když se v tom vůbec nevyzná, a nebude si připadat, že jsme ji při takovém jubileu odbyli. Přecejenom Chanel, Pradu, Bosse, Armaniho, to zná a bude vědět, že to nemám od Avon lady.:-)

NetaNel 22.10.13 11:55

@Salinas jojo, ta voní krásně, taky jsem ji jednou měla, ale hledám něco luxusnějšího, aby to korespondovalo s tím, že jde o padesátiny a o první pořádnej parfém v životě.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama